Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

masimo95
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod masimo95 » 19 lis 2017 22:26

Zdravíčko vespolek! :)
jsem zde úplným nováčkem a přidal jsem se, abych poprosil o radu ohledně sestavování PC. Je mi 22 let a odjakživa jsem měl jen notebook. Taťka sice vždycky stolní PC měl, ale kupoval už hotové sestavy, takže se v tom sestavování vůbec nějak neorientuju :D
Říkal jsem si, že jsou teď pěkné slevy na CZC a obecně, jak je CELÝ TÝDEN "Black Friday" :D a říkal jsem si, proč toho nevyužít.
Už delší dobu bych chtěl pořádnou mašinu, na které bych si zahrál nějaké ty novější hry (Shadow of Mordor, OW, případně i méně náročné jako Paladins nebo tak) + přítelkyně by na ní sem tam editovala videa. A tak jsem sebral odhodlání a zkusil sestavit něco na CZC. Ale říkám, nevím, jestli jsem nebral zbytečně drahé součástky, jestli by nešly něčím nahradit apod.

Moje požadavky na sestavu:

Výdrž: Alespoň 3 roky bez upgradu hlavních součástek (procesor, grafika) (další RAM klidně přikoupím)
Výkon: Hraní her viz výše, občasné editování videa (není hlavní podmínkou)
Cena:Co nejlepší poměr cena/výkon, to chci vždy. Hranice je řekněme 20k, ale je to jen přibližně. Pokud by se našel lepší poměr cena/výkon, jsem ochotný platit i více.
Vzhled:Také bych chtěl, aby krabice vypadala nějak slušně, např. jako ta v mém seznamu
Další: Chtěl bych podotknout, že periferie (myš, klávesnice, sluchátka) už mám. Reproduktory zatím nepotřebuji, v případně nutnosti bych využil ty zabudované v monitoru. A také mám už disk, SSD od Crucialu, 525 GB. Takže ten nepotřebuji.

K sestavě bych prosil zahrnout i monitor a OS (Windows 10 Home, 64 bit, je mi jedno jestli CZ/EN)

Monitor bych bral nějaký průměrný, hlavně s dobrými pozorovacími úhly. Ale říkám, zkuste mi navrhnout co nejlepší poměr cena/výkon, to je pro mne nejdůležitější. Pokud bude cena nižší, tím lépe :smile:

Mnou složená sestava: https://www.czc.cz/13jj45dgeejbmakb3eo2dupu69/seznam

Postavil jsem to okolo Intelu, ale zajímalo by mě, jaké je stavit PC okolo AMD. Absolutně se nevyznám v jejich procesorech, ale zajímalo by mě, jaké jsou, oproti Intelu a jestli se nevyplatí investovat spíše do AMD (protože má lepší poměr cena/výkon).

Předem děkuju všem, kteří si to dočetli až sem a kteří jsou ochotni mi poradit. Moc díky! :)

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod dom324 » 19 lis 2017 22:36

Zdroj šunt, monitor bude mít příšerné pozorovací úhly, protože má zastaralý TN panel. Windows se dají sehnat za 200Kč na Aukru legálně. Málo RAM. Kaby Lake nebrat - má příšerný poměr cena výkon. Od Intelu jedině Coffee Lake nebo od AMD Ryzen.
Monitor vezmi Philips 246E7QDSW - má výborný poměr cena výkon.
Postavil bych to na Ryzenu 5 1600 + Asrock AB350 Pro4/Tomahawk B350/Asus Prime Plus B350.
16GB RAM.
Zdroj minimálně Evga BQ/Corsair CX/Seasonic S12II/BeQuiet Pure Power 10.

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod socirel » 19 lis 2017 22:55

Souhlasím s dom324, ale bude to chtít ještě někde ušetřit aby ses dostal na těch 20-21k mohlo by to vypadat nějak takto: https://www.czc.cz/5fe1h727r0ii9b92rkihmp2g04/seznam os z aukra a časem rozšířit ram na 16 GB.

masimo95
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod masimo95 » 20 lis 2017 07:45

Ty jo, ještě jednou vám děkuju! :) Kouknu se na to večer a dám vědět, jak jsem se rozhodl :)

masimo95
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod masimo95 » 21 lis 2017 08:34

Ještě jednou zdravím,
nakonec jsem sehnal ještě další rady a společně s vašima jsem poskládal novou sestavu:

https://www.czc.cz/dagdtoovjah598t74duhreggo4/seznam

Co si o ní myslíte? Není GK zbytečně přemrštěná? A stačí tento procesor k ní?

Předem děkuji za odpověď :)

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod socirel » 21 lis 2017 08:52

To si nemyslím takováto herní sestava je vyvážené, pokud by byl primární účel editace videa tak volím Ryzen 5 1600 a gtx 1050 Ti. Ale u hraní her záleží především na grafické kartě kde pro hraní ve full hd a 60 FPS je gtx 1060 6 G případně RX 580 ideální, slabší grafiky by na to u moderních her nestačily.
Ještě malá připomínka ted se objevila ve slevě https://www.czc.cz/asus-prime-b350-plus ... 5a/produkt za 2099 bych volil tuto desku.

masimo95
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod masimo95 » 21 lis 2017 10:45

@socirel Díky, desku jsem vyměnil :) Ještě bych se zeptal na jednu, snad už poslední, radu :) Mám si nechat počítač složit od CZC.cz, nebo si ho mám raději složit sám (i když jsem to nikdy nedělal). Na netu jsem našel spoustu návodů, jak na to a myslím si, že bych to zvládl, ale přece jen bych to možná radši nechal na odbornících. A nevíte náhodou, jak je to se zárukou, kdybych si PC skládal sám? :)

Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC - herní - včetně OS a monitoru - do 18k (+-, viz dále)

Příspěvekod Manoust » 21 lis 2017 14:09

To musis ty sam vedet, jestli si to chces poskladat :D nebo ne. Neni to nic tezkeho a treba z toho budes mit dobrej pocit a jeste se neco priucis. Pokud ty komponenty nejak fyzicky neposkodis, tak to na zaruce nic nemeni.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Herní PC včetně periferií ~55.000 Kč
    od davsto » 26 čer 2023 18:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    927
    od davsto Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 15:10
  • Herní PC do 40-45K - OS, bez monitoru
    od jan.sabo » 16 srp 2023 18:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    720
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 20:50
  • Nový herní PC za cca 60k
    od Windi » 12 dub 2023 15:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1060
    od Windi Zobrazit poslední příspěvek
    16 dub 2023 21:58
  • Nový herní PC
    od Pepa78 » 12 úno 2024 21:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    463
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 úno 2024 22:15
  • Nový herní ntb do 46tis
    od Leel » 10 srp 2023 20:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    710
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 srp 2023 09:45

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů