iPad 9,7" 2017 128GB

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

iPad 9,7" 2017 128GB

Příspěvekod Noob123 » 27 lis 2017 20:19

Ahoj vespolek! :-)

Už nějakou dobu přemýšlím o tom, že bych si koupil nějaký tablet na brouzdání netu a občasné koukání na videa a na youtube a tak dále. Protože ho chci používat jen na tohle, tak za něj nechci dát žádnej majlant. Stejně tak protože už v podstatě neexistuje nějaký kvalitní tablet s Androidem (nevím proč se na to ostatní výrobci vykašlali :-/) tak připadá v úvahu pouze iPad.

A teď k otázce. Dostal jsem nabídku koupit iPad 9,7" 2017 128 GB za 12 tisíc korun, což je dost slušná nábidka (o 2K levnější než jinde). Problém je ale v tom, že Apple na tomhle tabletu dost šetřil a některé parametry jsou opravdu zastaralé (vadí mi hlavně 2 GB RAM).

Vím, že je iOS oproti Androidu a Widlím dost nenáročný, ale jsou pro ně 2 GB RAM dostatečné? Dokáže tablet udržet v RAM třeba 10 otevřených oken v prohlížeči? Přece jenom už Apple i do velkých iPhonů dává 3 GB RAM a Pro tablety mají dokonce 4... A jak si myslíte, že to bude v budoucnu - bude tablet nějaké 3 - 4 roky dostatečný?


Jedinou další možnost vidím v pořízení iPadu Pro 10,5, který je na tom parametrově jinde ale také je cena o dost vyšší. :evil: Mnohem radši bych proto koupil tenhle za 12 tisíc, pokud by na mé potřeby stačil... Zdá se mi dost ujeté, že bych si koupil tablet za 20 tisíc a používal ho jen na brouzdání na netu a youtube...

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
z4yrus
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPad 9,7" 2017 128GB

Příspěvekod z4yrus » 28 lis 2017 09:00

Čau.
Vlastním asi 2 nebo už 3 roky iPad Air 2 a nemám větší problémy s 2GB RAM. Na tvoje využití bude 2GB RAM s přehledem stačit (tedy u iOS). Jedině kdy mi RAM nestačí je spuštění náročnější hry (např. Hearthstone) a více tabů v prohlížeči (pak se při přepnutí z jedné aplikace do druhé znovu načítají).
Jinak třeba při "Splitscreenu" dvou aplikací najednou není 2GB RAM omezení a ani nikde jinde jsem nezaznamenal.
Kdybych neměl Air 2 tak bych do verze 2017 šel :thumbup:

EDIT: 10 tabů můžu zkusit až dorazím z práce :-)

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPad 9,7" 2017 128GB

Příspěvekod Noob123 » 28 lis 2017 17:47

Díky za komentář. :-)

A byl bych ti moc vděčný,kdybys to vyzkoušel - zkus třeba něco jako BBC,Seznam,Phonearena, Diit,Cnews a pak třeba různé produkty na Alza a tak dále. (prostě aby tam bylo dost obrázků)

Těch 10 tabů je takový maximum, které hodlám na tabletu používat. Pokud by to zvládl tak by to bylo super. Něco jsem hledal na youtube a i našel, ale je to všechno z doby uvedení a se starým iOS. Dneska už může být všechno jinak

Uživatelský avatar
z4yrus
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPad 9,7" 2017 128GB

Příspěvekod z4yrus » 28 lis 2017 20:06

Tak jsem si s tím chvíli hrál a při 10 tabech se mi nepovedlo aby se nějaký stránky samovolně aktualizovaly. Začaly se refreshovat až při 12ti tabech. Při těch 10ti jsem si pustil appku youtube, podíval jsem se na jedno video, vrátil jsem se na net a žádny taby se znovu nenačítaly.
Takzě asi takto, doufám že to pomůže při výběru (jenom připomínám že to je zkoušeno na iPad Air 2 iOS 11.1.2)

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPad 9,7" 2017 128GB

Příspěvekod Noob123 » 29 lis 2017 22:53

Super. To nevypadá vůbec špatně. Mám čas na rozmyšlení do soboty takže kdyby k tomu měl ještě někdo co říct, tak ať se nestydí. :-)

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPad 9,7" 2017 128GB

Příspěvekod Blitzkrieg » 02 pro 2017 17:28

Pokud je to ještě aktuální (nabídku máš dle svých slov do dneška), tak tady jsou nějaké mé zkušenosti:

Před 2 týdny jsem se nechal zlákat a koupil iPad 2017 9.7" 128 GB na Alze v akci Black Friday (taktéž za 12 tisíc Kč). S iPady už jsem měl zkušenost z minulosti (iPad Mini 2/Mini 4), takže jsem věděl do čeho jdu a také to, k čemu jej chci využívat -> surfování na netu (když nejsem v místnosti s PC), prohlížení fotek a občasné sledování videí (když jsem na delších cestách = zřídkakdy).

Stejně jako ty jsem ale měl obavy, zda jsou 2 GB RAM dostatečné. Ano, sice se jedná o zařízení běžící na iOS (tzn, systému, který je dost nenáročný), ale už jsem byl několikrát svědkem toho, že se kvůli nízké RAM stalo zařízení v podstatě nepoužitelné (iPhone 5) a naposledy u iPadu Mini 2 s iOS 11, kdy to sice není tak hrozné, ale plynulost je prostě bohužel pryč... :evil: Kromě toho je tu samozřejmě problém s aplikacemi, které se nedokážou udržet v RAM paměti, a musí se proto refreshovat - to byl problém zejména u Safari s více otevřenými okny a zařízení s 1 GB RAM.
Po zakoupení mě proto nejvíce zajímala RAM, protože nejsem člověk, kterému stačí jedno otevřené okno v prohlížeči. Provedl jsem tedy několik "testů" a k mému překvapení zjistil, že výsledek dopadl nad má očekávání. Tablet si poradí i 15 otevřenými okny (různá fóra, NY times, BBC, Diit, Phonearena, všelijaké e-shopy apod.) + otevřeným Youtube na pozadí a několika dalšími nenáročnými aplikacemi (Keep, Gmail, Google Drive) bez jakéhokoliv refreshování. Nutno poznamenat, že nepoužívám Safari ale Chrome kvůli synchronizaci (na druhou stranu, ten je vyhlášen pro svou nenažranost operační pamětí, takže by to se Safari mohlo být ještě lepší?). Každopádně mě tablet po této stránce příjemně překvapil.


Co jsem ale nečekal, tak bylo to, jak se chová systém iOS. Ano, sice se jedná o SoC Apple A9 (už není nejnovější), ale dle dostupných benchmarků má výkon nad Snapdragon 821 (tedy loňskou špičku pro Android zařízení) a navíc je to iOS = systém by měl s tímto HW lítat... Bohužel tomu ale tak není a leckdy se stane, že iPad zaváhá... Zejména při zobrazení spuštěných aplikací, náročnějších animací, multitaskingu apod.
Když jsem před 2 lety používal iPad Mini 4 (po roce jsem ho prodal), tak byl systém velmi plynulý a lagy byly minoritní záležitostí. S tímto tabletem se ale lagy bohužel staly mnohem častějším jevem - není to nijak dramatické, ale k té "dokonalé plynulosti bez jediného lagu", co bych očekával od Apple, to má daleko. :thumbdown:

Co se týče budoucnosti, tak si myslím, že 2 GB jednou přestanou stačit i na obyčejné surfování na iOS (vzhledem k tendenci zvyšování nároků na HW webových stránek a tomu, jak iOS bobtná a zvyšuje HW nároky). Řekl bych, že to ale bude ještě nějaké minimálně 3 roky trvat, takže mě to nijak netrápí.
Jinak, stejně jako tobě se mi nechce dávat 23 tisíc Kč za 256GB iPad Pro 10,5" (64 GB by mi nestačilo), když si uvědomím, k čemu mi tablet slouží. Byť musím uznat, že mě to velmi lákalo (stejná hmotnost, vetší a kvalitnější displej X prakticky totožné rozměry, a zejména špičkový HW).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • iPad, nebo Windows tablet
    od Jeryk » 16 říj 2023 07:42 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1750
    od Jeryk Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 06:40
  • Upgrade herního PC z roku 2017 - má to smysl ?
    od Margot » 24 kvě 2023 13:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    792
    od Margot Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 14:16
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5069
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 32 hostů