Nový levný PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový levný PC

Příspěvekod varok » 12 pro 2017 17:26

Dobrý večer, už kdysy jsem se tady na něco podobného ptal. Chtěli bychom trošičku lepší PC, pokud možno co nejlevněji, ale zase né úplné bláto. Doteď máme jednojádro Celeron 2,4GHz. Ale technika jde dopředu, pořád se něco vylepšuje, tak už i prohlížení internetu a videí je hrozná bída, kouše se to apod. Zkoušeli jsme koupit starší počítač, bohužel jsme naběhli nějakému podvodníkovi, tak už chceme raději nový. Chceme si ho nechat poskládat, asi v CZC, nebo jinde. Chtěl bych se prosím zeptat, vyplatí se dnes ještě dvoujádrový procesor, nebo už raději sáhnout po 4jádru? Nechceme to na nějaké nejnovější hry, fakt si jenom prohlížet internet, nějaké videoklipy, popř. stáhnuté filmy. PC skříň už mám vybranou, ale chtěl bych poprosit, jestli by jste mi někdo nedoporučil nějakou spolehlivou základní desku a procesor. Jestli i v dnešní době ještě bude stačit 2jádro, tak jaké a k tomu základovku. Raději bych AMD. Nejlépe verzi micro ATX kvuli PC skříni kterou jsem si vybral. Obchody CZC, nebo AlfaComputer. Předem děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod Manoust » 12 pro 2017 17:43

Od AMD jedine ryzen a ten nejlevnejsi uz je 4 jadro. V pomeru cena/vykon je dobre pentium G4600 (2 jadra, 4 vlakna) od intelu. Napis rozpocet a muzem neco slozit.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod cejny » 12 pro 2017 17:47

Pokud uz s tim zijete tak dlouho, tak bych si pockal az k Intel Core i3-8100 za 3k budou levnejsi desky okolo 2k, kdneska je to bida je jdou jen desky za cca 3k a za ten litr si radej kupte vic ram nebo vetsi ssd. Pripadne Intel Core i5-8400 za cca 4,7k.
Ta i5 je vykonove prehnana pokud jde jen o kancl, web a videa. Za relativne male peniz se hodi na kompresy videa, ..., narocnejsi hry, ale ta i3 je do budoucna tak akorat.

Aktualne se do levnejch sestav cpe pentium g, ale to bych si radej doplatil ten litr na cpu.

Amd bych nechtel ani nahodou, hlavne kdyz za mne intel na jejich nove cpu zareagoval dost dobre. Ja bych od nich teda cpu nechtel, pokud da min nebo levnejc dostanes podobneho intela. To same bych rekl o grafikach, coz nebude vas pripad, vam staci i ingrivana gpu, coz mnou citovane intely maj.

PS: Bych si pockal na levnejsi desky, nema cenu kupovat pentium g, pokud hrozi ze to bude slouzit tak dlouho.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 25 vteřinách:
JInak ten ryzen je za 4k a tim padem ze da za 3k kupit deska pro ten intel. Ten ryzen ma smysl pokud to budete taktovat, coz u vas smysl nema.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod varok » 12 pro 2017 17:52

Manoust: Chytnu se vaši odpovědi a zkusím se dále zeptat. Když bych přece jenom chtěl ten AMD, tak doporučíte prosím něco?
Rozpočet nevím jak se ceny komponent pohybují, ale pokud možno na nějaké nižší hranici, ale aby zákl. deska a procesor byly trošičku spolehlivé, né nějaké bláto. Za zákl. desku a procesor řekněme do 5000,- kč?

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nový levný PC

Příspěvekod satik » 12 pro 2017 17:56

rekni cely rozpocet, at se to slozi rovnou cely vyrovnane.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod Donald64 » 12 pro 2017 17:59

Trochu problém je v tom, že k Ryzenu je třeba koupit i grafickou kartu, protože nemá integrovanou. Do 5k je nejzajímavější Ryzen 1200 + MSI B350M Pro-VDH. Jinak samozřejmě i3-8100 by byl fajn, kdyby nebyl problém nějaký měsíc počkat na levnější desky. Jak píše Satik, skládat to po komponentech může dopadnout strašně, lepší je to navrhovat jako celek.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod varok » 12 pro 2017 18:09

Aha, no to jsem nevěděl. Jak už jsem psal na začátku, tak bychom to chtěli co možná nejlevněji. Bednu už mám vybranou, je pro micro ATX. Koukal jsem ale do AlfaCompu a ty vámi doporučované AMD Ryzen začínají na nějakých skoro 3000,- kč. To by dohromady bylo trošku přes náš rozpočet. Za komplet jsme chtěli dát řekněme kolem 7000,- kč i s bednou. Ta stojí asi 1100,- kč.
Zdroj nevím, ten jsem chtěl vybrat až podle sestavy, kolik W bude soustava požadovat. Ale počítám 450 nebo 500W?
A když napíšu přece jenom úlet, že nám bude stačit i ten 2jádrový procesor? Doporučil by někdo nějaký?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod petr22 » 12 pro 2017 18:17

"Amd bych nechtel ani nahodou, hlavne kdyz za mne intel na jejich nove cpu zareagoval dost dobre"

Myslis ten podvod na zakazniky jmenem Coffee Lake nutici je kupovat nove drazsi zakladni desky kvuli umele vytvorene nekompatibilite s chipsetem 1xx a 2xx, pricemz staci je update BIOSu jak bylo overeno metodou pokus-omyl rozchozenim na deskach pro Skylake? O ponekud vyssich teplotach proti AMD nemluve.

Osobne bych koupil Ryzen 1200, za 10 tisic z toho da slozit normalni pocitac.

Tazatel sam vidi kam vedou pokusy usetrit co nejvic, kdyz koupil pocitac od nejakeho vykuka, hlavne kdyz to bylo levne, ze. Ve finale to bude stat 3x tolik a nebude za to ani jeden poradny pocitac.

Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod Manoust » 12 pro 2017 18:27

7k je opravdu malo, tady jsem slozil to co jde https://www.czc.cz/204103,204574,200384 ... 27203/kody , je to to opravdove minimum a i tak to bude pres rozpocet, kdyz k tomu pripocitas 1100 za bednu. Taky bych radil jeste neco prisetrit.

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod Donald64 » 12 pro 2017 18:34

A ta vybraná case je tajemství nebo jak? Také by bylo fajn na ni dát odkaz.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod varok » 12 pro 2017 18:35

Ten PC na inzerát nebyl úplně nejlevnější, stál kolem 4500,- kč ale s tím, že je tam nějaké 2jádro na frekvenci 4GHz. Ve výsledku......To je jedno.

Už jsem psal, že to nepotřebujeme na nejnovější hry na trhu apod. Ušetřit samozřejmě chce každý člověk, který ne..re miliony, ne?

A kdybych tedy poprosil o váš návrch na PC s tím procesorem AMD Ryzen?
PC skříň mám. Takže:
1. Procesor
2. Základní deska, nejlépe microATX
3. Paměť- Zatím jen potřebné minimum, časem by jsme přikoupili více.
4. Nějaká slušná grafika
5. Zdroj, bude stačit na to všechno ten výkon co jsem psal, tedy kolem 450-500W? Jakou značku by jste doporučili?

Nejlépe v CZC nebo AlfaComputer. Děkuji

Dodatečně přidáno po 4 minutách 21 vteřinách:
Manoust: Děkuji, píšu pomalu. Mrknu.

Donald64: Není, je to tahle PC skříň: https://www.czc.cz/sharkoon-ma-m1000-ce ... 30/produkt

Dodatečně přidáno po 14 minutách 42 vteřinách:
Škoda, to je moc. Ale i tak moc děkuji.

Když se tedy zeptám jako laik. Ty dvoujádra na vyšší frekvenci třeba 3,6-4GHz nejsou dobré?

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový levný PC

Příspěvekod cejny » 12 pro 2017 18:56

Ber to tak ze vase pc je vykopavka a proto bych fakt nesel do pentia g 4600 {mozna ze jde o lehce jine model, cena je cca 2k], dneska je ok, dokonce to lidi berou do zakladnich hernich masin, ale s ohledem na to, ze asi nebudete menit zas tak brzo, bych seletril.

i3 + deska ASRock Z370 PRO4 - Intel Z370 je 6k
8gb ram Crucial 8GB DDR4 2400 za 2,1k
SSD cca 128 GB je tak od za cca 1,4k, coz je pro os a soft, do budoucna to bude chtit mit klasicke hdd, s ohledem na hlucnost klidne notesove.
pouzitelne skrin tak 1k
sestava nebude zrat vic jak cca 100w max, takze kvalitni a co nejlabsi zdroj, s tim at ma nejakou ucinnost
takze Corsair VS350 350W nebo Seasonic SS-350ET 350W oba tak za 900kc, urcite by stacil i slabsi zdroj, ale chce to neco solidniho a na czc jsem aspon ja nenasel
muzes vzit mene ram, ale 4gb jsou o tom ze si ji budete muset hlidat, aby nepretikala

Ber v potaz ze 8gb ram by jsi mnel chtel, nejak mne nenapadaj levnejsi a slusne zdroje, brat ec a spol je prasarna, to same plati o ssd {ssd urychli nacteni dat do ram a ver tomu ze je to poznat.
Aktualne je muj navrh overkill, ale ono se to vrati. Pokud si pockate na desky, tak zle rozumne tak cca 1k usetrit.
Podle mne je rozdil v cenne na cpu, desce a ram [nedival jsem se zda lze do neceho osadit dd3, coz vyjde o 500 levnejc] 2,5K

Aspon ja neresim ceny, to je na tobe, obchodu je dost, kazde ma jine preference, takze si to zelezo pripadne najdi jinde. Jinak alfa je tsbohemia, neboli jsou pod jednou strechou.

PS: Pokud neresim cpu, se nevyplaci brat nejlevnejsi zelezo, napr deska za 1,5k. Dej tomu ze komponenty jsou stejne, ale setri se pak na pasivech, poctech mosfetu, napajecich fazich, ....
Chces usetrit, tak nesetri a pokud to jde par litru pridej. U vas to prodlouzi zivotnost po strance vykonu o nekolik let. jinak ti podobne vykon jako tebou chtena sestava da i repas do 5k, kde mas case, zdroj a dokonce i win, ktere se daj upgradovat. Jedna se o dell, lenovo, hp.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 44 vteřinách:
varok píše:Ten PC na inzerát nebyl úplně nejlevnější, stál kolem 4500,- kč ale s tím, že je tam nějaké 2jádro na frekvenci 4GHz. Ve výsledku......To je jedno.

Už jsem psal, že to nepotřebujeme na nejnovější hry na trhu apod. Ušetřit samozřejmě chce každý člověk, který ne..re miliony, ne?

A kdybych tedy poprosil o váš návrch na PC s tím procesorem AMD Ryzen?
PC skříň mám. Takže:
1. Procesor
2. Základní deska, nejlépe microATX
3. Paměť- Zatím jen potřebné minimum, časem by jsme přikoupili více.
4. Nějaká slušná grafika
5. Zdroj, bude stačit na to všechno ten výkon co jsem psal, tedy kolem 450-500W? Jakou značku by jste doporučili?

Nejlépe v CZC nebo AlfaComputer. Děkuji

Dodatečně přidáno po 4 minutách 21 vteřinách:
Manoust: Děkuji, píšu pomalu. Mrknu.

Donald64: Není, je to tahle PC skříň: https://www.czc.cz/sharkoon-ma-m1000-ce ... 30/produkt

Dodatečně přidáno po 14 minutách 42 vteřinách:
Škoda, to je moc. Ale i tak moc děkuji.

Když se tedy zeptám jako laik. Ty dvoujádra na vyšší frekvenci třeba 3,6-4GHz nejsou dobré?


Hlavne neres frekvenci tech cpu, to se da snad vramci jedne generace stejnych cpu. Najdi si benchmark tech cpu a srovne, jako jednotku si ironocky dosad treba km/h.
GPU je jsou pro tebe vyhozene prachy, na cokoliv krom her, renderovani pres gpu, .... staci integrovana, rozdil proste nepoznas.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Levný notebook na hry
    od darkmarek » 08 zář 2023 16:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1443
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    10 zář 2023 09:55
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1132
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Nový PC do 15 tis.
    od LopoCz » 18 dub 2023 09:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2815
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 kvě 2023 21:19
  • Nový PC
    od Lebedil » 31 pro 2023 17:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    828
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 16:07
  • Nový pc Příloha(y)
    od Dreake236 » 11 led 2024 09:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    698
    od Dreake236 Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 15:43

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů