Kompabilita HW

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SnarX
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompabilita HW

Příspěvekod SnarX » 01 led 2018 10:51

Děkuji za návrhy.Obě varianty mají něco do sebe.Jen se chci optat,když je na desce udávaná frekvence RAM 2400(3200 OC) a já bych koupil 3000 MHz vezme je ta deska bez problémů nebo se musí přetaktovat?Nebo se vyplatí spíše vzít RAM 2400 MHz?SSD bych tedy zahrnul do nové výbavy.K těm OS z Aukra,nevím jak se k tomu stavět.Jsou razantně levnější než např. ze CZC ,ale nechtěl bych naletět tak,abych si je koupil a systém mi napsal při pokusu o aktivaci,že funguje už na jiném PC.Pár lidí mě od toho už odrazovalo.Máte s tím zkušenosti?

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompabilita HW

Příspěvekod dom324 » 01 led 2018 11:03

OS z Aukra je legální, a když ho koupíš od prodejce, který má za sebou stovky/tisíce prodejů a má více méně jen kladná hodnocení, tak nenaletíš. Je možné, že po zadání klíče Ti to napíše, že je už použitý na jiném pc, tak napíšeš prodejci a ten Ti obratem zašle nový klíč.
K Ryzenu rozhodně RAM 3000MHz. Ryzeny berou RAM do 2667MHz jako základ a cokoliv víc je přetaktování, takže skočíš do BIOSu a nastavíš 3000MHz memory profil.

SnarX
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompabilita HW

Příspěvekod SnarX » 01 led 2018 12:15

Takže ta deska by to měla skousnout bez problémů?Napětí se měnit nemusí?

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompabilita HW

Příspěvekod dom324 » 01 led 2018 12:33

Měla by to skousnout bez problému, ale u Ryzenu nelze přetaktování RAM úplně zaručit - každé CPU se chová jinak + každá deska taktuje paměti jinak + RAM mívají různé čipy, takže je složité něco garantovat, ale těch 3000MHz by mělo jít bez problému.
Napětí změní (pokud je potřeba) daný memory profil, ty nemusíš kromě změny profilu nic nastavovat.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Myerina a 44 hostů