Rady a tipy k již vytvořené sestavě kolem 20k, předem děkuji :-)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

D4V3CZ
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Rady a tipy k již vytvořené sestavě kolem 20k, předem děkuji :-)

Příspěvekod D4V3CZ » 03 led 2018 23:55

Dobrý večer,

nejsem zatím až zas takový znalec, co se sestavování PC týče, ale po konzultaci s pár známými jsem dal do kupy tuto sestavu: https://www.czc.cz/b2m372slt0g59a1hi350mdgf88/seznam

Mohu vás požádat o mrknutí se na odkaz s tím, zda byste mi dokázali dát nějaké tipy, či vylepšení? Počítač bude sloužit primárně k hraní her (především CoD: WWII, Crysis, Far Cry: Primal) bez nějakého streemování apod., dále pak jen jako klasický kancl PC, na úpravu a stříhání videií a abych nemusel hned za 1-2 roky měnit veškerý HW :)

Především bych vás asi poprosil o nějaké rady, zda za stejný peníz se dá sehnat něco v lepší kvalitě popř. za menší obnos ve stejné kvalitě. Řekl bych, že mě asi všichni chápete, ač to píši trošku zmatečně... :D

A ještě jedna drobnost, jako monitor mám nyní tohoto dinosauru: https://www.czc.cz/fujitsu-siemens-q22w ... 12/produkt , myslíte, že by to ještě mohl vydržet, popř. bych také požádal o nějaké tipy v dobrém poměru cena/výkon, aby cenově zapadal k výše zmíněné sestavě a nebylo to za nějakou šílenou raketu :D

PS: Jsem opravdu mírně pokročilý, tak tomu poprosím i přizpůsobit odpovědi, abych Vám vůbec rozuměl :D

Děkuji mnohokrát za veškeré postřehy a názory!! :-)

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady a tipy k již vytvořené sestavě kolem 20k, předem děkuji :-)

Příspěvekod Michael850 » 04 led 2018 00:45

Ten monitor z pravěku bych už rovnou vyhodil a vzal nový třeba tento https://www.czc.cz/philips-246e7qdsw-le ... 02/produkt, pokud vyjdou peníze.
Ta sestava je hrůza, určitě to chce přidat na case a zdroji - to naše Evolveo je odpad a řada VS od Corsairu není příliš povedená, dej aspoň třeba SPC RG4 a Evga BQ 500W.
....
...............
Na Kaby Lake nemá cenu stavět, přendej to spíš na i3 8100 nebo Ryzen 1200.
.........
....................
Grafika není skladem.
....... A tak dále a tak dále ... nemá to moc cenu komentovat, prostě bude lepší, když ti to někdo složí celé znova.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady a tipy k již vytvořené sestavě kolem 20k, předem děkuji :-)

Příspěvekod Donald64 » 04 led 2018 00:57

Já tam vidím "úpravu a stříhání videí", na tuto činnost je potřeba mít hodně silný procesor, abys to nerenderoval příliš dlouho, takže jak to s tím je? Samozřejmě to by se potom za tyhle peníze složit nedalo vůbec. Plánuješ taktovat?

D4V3CZ
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady a tipy k již vytvořené sestavě kolem 20k, předem děkuji :-)

Příspěvekod D4V3CZ » 04 led 2018 02:21

Michael850 píše:Ten monitor z pravěku bych už rovnou vyhodil a vzal nový třeba tento https://www.czc.cz/philips-246e7qdsw-le ... 02/produkt, pokud vyjdou peníze.
Ta sestava je hrůza, určitě to chce přidat na case a zdroji - to naše Evolveo je odpad a řada VS od Corsairu není příliš povedená, dej aspoň třeba SPC RG4 a Evga BQ 500W.


A myslíš, že bych o to mohl poprosit konkrétně třeba tebe? :-) A kdyby to bylo možné, tak třeba jen s krátkým komentem, proč konkrétně jaký komponent apod.?

Dodatečně přidáno po 5 minutách 13 vteřinách:
Donald64 píše:Já tam vidím "úpravu a stříhání videí", na tuto činnost je potřeba mít hodně silný procesor, abys to nerenderoval příliš dlouho, takže jak to s tím je? Samozřejmě to by se potom za tyhle peníze složit nedalo vůbec. Plánuješ taktovat?


S těmi videi jsem měl konkrétně na mysli stříhání a úpravu videií/fotek z dovolených natočených na GoPro 5...a co se taktování týká, tak se mi do toho úplně moc nechce, protože co jsem slyšel od různých lidí, tak kvůli tomu pak hrozně rychle odchází komponenty...nebo si myslíš, že se toho jen zbytečně moc bojím?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel - z jedné tabulky automaticky vytvořené jednotlivé listy Příloha(y)
    od yanetta » 09 říj 2023 10:55 » v Kancelářské balíky
    3
    3516
    od elninoslov Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 11:38
  • Náhodné restarty na nové pc sestavě
    od Djarinn » 23 úno 2024 12:55 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    537
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 13:07
  • Má smysl upgrade grafiky?Diky za rady
    od yardhik » 07 úno 2024 11:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    467
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 12:20
  • PC na hry kolem 25t
    od zeus » 02 črc 2023 10:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1244
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 23:52
  • PC kolem 40000,-
    od hawks86 » 08 dub 2024 23:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1218
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 09:22

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů