Herní monitor Philips 246E7QDSW

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

gisanter
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Herní monitor Philips 246E7QDSW

Příspěvekod gisanter » 21 dub 2018 19:44

Dobrý den,

Chci se zeptat ohledně monitoru, který je zde doporučený na hry za rozumný peníze. Jedná se tedy o Philips 246E7QDSW. Již jsem už po druhý nechal reklamovat, kvůli nažloutlým fleků které lze spatřit pouze při tmavých scénách a pokud je v místnosti tma. Ve většině případů to nevadí pokud nehrajete hru kde jsou tmavé pasáže. Po reklamaci byli tyto fleky na jiných místech. Máte s tímto monitorem podobné zkušenosti? Nevím jestli se vůbec vyplatí reklamovat znovu, nebo si radši koupit něco jiného.Předem děkuji za vaše názory a zkušenosti

919 918

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní monitor Philips 246E7QDSW

Příspěvekod dom324 » 21 dub 2018 20:13

Takhle se chovají všechny IPS (PLS) panely. U tohohle Philipsu není prosvítání podsvícení tak špatné jako u jiných IPS panelů.
Pokud Ti to vadí, musíš koupit VA panel. Ale počítej s tím, že to bude bez QD = o dost horší barvy. Pozorovací úhly budou taky horší. A počítej s ghostingem - na obraze budou zůstávat duchy po pohybujících se objektech. Zase na druhou stranu dostaneš černější černou a podsvícení nebude prosvítat (to je to co máš vyfocené).

Holt neexistuje dokonalá zobrazovací technologie, všechny mají své chyby a nevýhody. Bohužel se musí dělat kompromisy.

gisanter
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní monitor Philips 246E7QDSW

Příspěvekod gisanter » 21 dub 2018 20:26

dom324 píše:Takhle se chovají všechny IPS (PLS) panely. U tohohle Philipsu není prosvítání podsvícení tak špatné jako u jiných IPS panelů.
Pokud Ti to vadí, musíš koupit VA panel. Ale počítej s tím, že to bude bez QD = o dost horší barvy. Pozorovací úhly budou taky horší. A počítej s ghostingem - na obraze budou zůstávat duchy po pohybujících se objektech. Zase na druhou stranu dostaneš černější černou a podsvícení nebude prosvítat (to je to co máš vyfocené).

Holt neexistuje dokonalá zobrazovací technologie, všechny mají své chyby a nevýhody. Bohužel se musí dělat kompromisy.


Jelikož je to můj první IPS monitor tak jsem si to potřeboval ověřit. První reklamace byla ještě horší kdy tyto zelenkavé fleky podél rámu byli viditelné i přes den a to i v celkem světlých pozadích. Toto už je mnohem lepší, ovšem moc mi to nevadí ale i tak se mi to zdá přesto celkem nad rámec. Myslíte že toto podsvícení není dle vašeho názoru moc? Nejhorší je ten pravý spodní roh, jinak si myslím že je to celkem tolerantní.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní monitor Philips 246E7QDSW

Příspěvekod dom324 » 21 dub 2018 20:31

Mně osobně prosvítání podsvícení nijak extra nevadí, takže podle mě je to snesitelné. Ale každý má jiné preference a spousta lidí IPS panely kvůli prosvítání podsvícení úplně zatracuje.
Prosvítání se většinou dá vyřešit/ztlumit pomocí černé instalatérské pásky.

gisanter
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní monitor Philips 246E7QDSW

Příspěvekod gisanter » 21 dub 2018 20:52

Mně extra taky ne, jen jsem nečekal že to bude až takový rozdíl oproti TN panelu, ale za to má super barvy. Pokud je tento Philips na tom lépe než ostatní konkurenti nedokážu si představit jak moc je to zlé s ostatníma. Všiml jsem si že ve většine u obvodu to prosvítá tak nějak spíše bíle než touto nažloutlou barvou je to tentýž problém?

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní monitor Philips 246E7QDSW

Příspěvekod Fox_25 » 21 dub 2018 22:07

To bílé je IPS glow a jedná se o vlastnost skoro všech IPS panelů. To co je do žluta jde na vrub mizernému a tenkému rámečku, stejně tak neochotě výrobce s tím něco dělat, protože to uvidíš u monitoru za 4000 i za 20000.

Ale tvůj kousek bych určitě vrátil, ten průsvit je velký a rušivý. U mého Filipsa je podstatně menší ve středu obrazovky dole, viz obrázek níže. No, koukám že jsem chytil hodně dobrý kus, ale taky jsem to měl s výběrem složité. Prodavač pro něj skočil do skladu a bylo hotovo, ani jsem ho nevybaloval protože jsem spěchal.

IMG_0114.jpg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Herní PC + monitor (max 40k)
    od Melvidor » 21 úno 2024 10:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    813
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:33
  • Herní monitor
    od stadli » 23 dub 2023 12:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    651
    od stadli Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 15:15
  • Herní PC 50k - bedna, monitor, bez OS Příloha(y)
    od Tymikes » 05 srp 2023 19:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1213
    od Tymikes Zobrazit poslední příspěvek
    13 srp 2023 17:08
  • Herní sestava do 30 tis. + Monitor 8-10 tis. + OS
    od Vlada47 » 17 bře 2024 20:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    931
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    19 bře 2024 11:41
  • Philips Sonicare Diamondclean
    od ShadowWord:Pain » 27 črc 2023 11:29 » v Vše ostatní (hw)
    10
    1605
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 13:40

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů