Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Phantomas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod Phantomas » 24 dub 2018 13:54

Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o radu s výběrem ramena k mikrofonu. Bude používáno normálně u stolu..
Mikrofon: Samson C01U PRO

Našel jsem například Flexibilní rameno pro mikrofon Tie Studio, 75 cm a upřímně moc netuším, jaký je rozdíl mezi tímto a napčíklad ramenem za 1500Kč.

Moc děkuju za všechny rady!

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod cejny » 24 dub 2018 18:15

https://www.thomann.de/intl/microphone_ ... tml?oa=pra

Na podobnem rameni mam svetlo a zadna slava to neni. Thomann ti to posle na dobirku a muzes dokonce zbozi vrat, bacha doprava jde na tve triko. Kazdodne tam jsou slusne recenze.

Pripadne bych bral tady https://kytary.cz/zvuk/prislusenstvi/st ... Ordering=0
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod mmmartin » 24 dub 2018 21:15

cejny: Dvě výhrady: odkaz na Thomannovi nevede na rameno k mikrofonu, ale na pružné zavěšení mikrofonu s pop filtrem, které se teprve dává na nějaké rameno. Odkaz na Kytary vede na desítky položek.
A k dotazu: Rozdíl mezi ramenem za 300 a ramenem za 1 500 je jednak v ceně a potom taky v kvalitě zpracování a v užitných vlastnostech. To z tvého odkazu už podle fotky není nic moc stabilního a pravděpodobně by mělo problém s téměř kilogram vážícím mikrofonem.. A jen pro představu: rameno, používané v profesionálním provozu, přijde na desetitisíce.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Phantomas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod Phantomas » 25 dub 2018 08:43

mmmartin: okay, co bys mi tedy doporučil? Netrvám na rameni, ale chtěl bych co nepohodlnější umístění mikrofonu a ramena mi přišla na toto dobrá. Nechci do toho ale investovat víc než těch 500 Kč. Přemýšlel jsem i nad normálním "stojánkem na stůl", ale když jsem našel rameno, které jsem posílal, přišlo mi to lepší, než ten stojánek.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod karlos » 25 dub 2018 10:57

Mám obavu, že nechceš poradit, co je dobré, ale jen potvrdit, že za pětibábu budeš mít muziky habakuk. Nebudeš. Ten mikrofon je těžký. Dle výrobce lehce pod třičtvrtě kila. Když přidáme pop filtr a kabel, jsme na avízovaném kile. Podobné rameno má problém ustát i blbou lampičku. Řešil bych to poctivým stojanem na zemi, aby se nepřenášely mechanické ruchy ze stolu. On kondenzátorový mikrofon umí být hodně citlivý a než pracně filtrovat něco, co nechtěně sejmul, je lepší tomu rovnou předejít. U stojanů však opět narážíme na rozdíly v ceně. Za pár stovek to bude lehoučká fórovka, která mikrofon neudrží a při více vysunuté šibenici se bude překlápět. Jen pro srandu. Mám mnohem lehčí mikrofony a před nedávnem jsem nakoupil stojany po čtrnácti stovkách za kus. Stojí za prd. Ramena je problém dotáhnout, aby nepadala, když jsou vyložená do dálky. Dneska stojí devět kil, asi už ví proč... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Phantomas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod Phantomas » 25 dub 2018 12:06

Spis se chci dozvedet, jakym zpusobem nejlevneji, ale kvalitne uchytit mikrofon, aby nic neztracelo na kvalite a bylo to funkcni.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod karlos » 25 dub 2018 14:22

Jinými slovy: Za málo peněz, hodně muziky ;-) Jakožto již značně prošedivělý zvukař ti mohu zcela zodpovědně říci, že to nelze. Bylo, je a bude, že za málo peněz, je málo muziky. Termíny kvalita a nízká cena, jdou sakra proti sobě.

Aby to bylo funkční, jsem ti již napsal. Mikrofonní stojan na zem, aby se eliminovaly ruchy z desky stolu. Stativ musí mít dostatečně těžkou základnu, aby se nepřeklápěl při visunuté šibenici a zároveň musí mít dostatečně pevný kloub, aby šibenice neklesala pod váhou mikrofonu. Jelikož jsou kondíky dost citlivé, nebylo by od věci uchytit mikrofon do pavouka a před něj dát ještě popup filtr. Dnes bych po svých zkušennostech šel jen do stativů Konig&Meyer.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod mmmartin » 25 dub 2018 19:08

karlos píše:... Dnes bych po svých zkušennostech šel jen do stativů Konig&Meyer.

Naprostý souhlas. Pokud víc než těch 500 nechceš - nebo nemáš možnost - investovat, je pak prakticky jedno, co vybereš. Ale rozhodně bych taky doporučoval podlahový stojan.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Phantomas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod Phantomas » 25 dub 2018 19:32

Okay, ale zminoval jsem, ze bych mikrofon pouzival normalne u stolu, tzn. sedel bych na zidli. Neumim si moc predstavit, jak bych do toho zapojil podlahovy stojan.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO

Příspěvekod mmmartin » 25 dub 2018 21:16

Stojan postavíš vlevo nebo vpravo vedle stolu tak, aby se svislá část stojanu stolu nedotýkala, rameno dáš +/- vodorovně a jeho délku a sklon nastavíš tak, abys měl mikrofon proti sobě. Čím kratší potřebné vysunutí ramena bude, tím bude celá věc stabilnější. Kabel od mikrofonu přichytíš objímkami, které u některých stojanů bývají, nebo volně obtočíš dvěma - třemi závity kolem ramena a volně spustíš na zem podél svislé části stojanu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Phantomas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rameno k mikrofonu Samson C01U PRO  Vyřešeno

Příspěvekod Phantomas » 26 dub 2018 09:51

Okay, díky moc za rady a názory :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Blbý kabel mikrofonu Příloha(y)
    od Mladkov204 » 07 dub 2023 00:48 » v Problémy s hardwarem
    10
    1216
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 15:09
  • Kde zjistit efektivní dosah mikrofonů?
    od X » 17 čer 2023 11:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    585
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 14:55
  • Modrá smrt a nefunkční vstup mikrofonu přes USB, zřejmě SW chyba
    od strangereu » 22 dub 2023 20:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    2
    1824
    od strangereu Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 07:39

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů