Pomoc se sestavením nového PC do 30k Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod Funstorm007 » 09 srp 2018 22:37

Zdravim vespolek,

Páč můj stařičký asi 10 let starý PC už se trápí s kdečím přemýšlím o něčem výkonějším ale vzhledem k tomu že už se v tom nepohybuju tolik jako dřív nevím co teď frčí a tak tak se radši obracím na odborníky...

PC bude sloužit na běžnou práci, tj. internet, filmy, sem tam nějaká ta hra když už si to budu moc dovolit a taky na práci s grafickými programy, editaci fotek a videí. Klávesnici a myš zatím kupovat nebudu ale přemýšlím o monitoru páč ten můj už trochu pruhovatí a navíc je to stařík, ještě DVI. Konkrétní požadavky vlastně nemám ale předpokládám že se k tomu ještě dostaneme, napadá mě jen že klasický HDD pravděpodobně potřebovat nebudu protože použiju ty co mám a místo toho bych pro OS a ostatní programy použil SSD (250 nebo možná i 500, asi záleží jak se to tam vleze). Nevím jestli má cenu používat ještě něco dalšího, možná jedině case (CoolerMaster Elite 330 - jde i o to aby se to tam pak všechno vlezlo) nebo zdroj (u toho si nejsem jist co je to zač nebo jestli je to vůbec dobrý nápad).

Ještě k té ceně, víceméně nejsem nijak limitovaný ale zase mi přijde zbytečný PC za 50k (nejsem nijak vášnivý hráč co by musel hrát nejnovější hry na max detaily) ale nevim za kolik vyjde nějaký slušný PC+ten monitor takže tak... když to ještě stáhnem jedině dobře.

Pokud jsou potřebné ještě nějaké informace tak se omlouvám a případně doplním. Předem díky

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod xbs » 09 srp 2018 22:47

takhle by to mohlo jít... ten Korzár na systém plus instalace a 240GB bonus SSD ke grafice na další instalace, případně data...

https://www.czc.cz/233925,227177,230854 ... 93238/kody

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod Funstorm007 » 10 srp 2018 21:01

Díky a tato sestava má nějaký hlubší význam nebo je to jen výstřel? Přijde mi že se tu točí furt jedny a ty samé komponenty ale možná to má nějaký důvod. Co ty zdroje "Be quiet!" o tom slyším prvně, za mě frčely hlavně Fortrony jako záruka kvality. Procesor od Intelu nebyl použit zámerně? Jinak ta bedna je tam z nějakého důvodu nebo můžu kouknout po jiné? Jsou tam nějaké požadavky? Asi to není přímo můj vkus... Jo a taky ten monitor, přemýšlel jsem jestli se dělají s TV tunerem nebo je lepší koupit malou telku? Nebo TV kartu dodatečně? Aktuálně mám 22" monitor tak bych chtěl asi maximálně 24" to by asi bylo ideální.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53532
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod petr22 » 10 srp 2018 21:11

Ryzen 2600 je momentalne vyrazne levnejsi nez srovnatelna I5-8400.

Fortron byl kdysi zarukou kvality, ted je to jen dalsi levny OEM vyrobek.

Ja osobne pouzivam do vsech PC osvedcene Seasonicky, napr:
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... 41/produkt

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod xbs » 10 srp 2018 21:11

Fortony, to mluvíš tak o době před patnácti lety ne? ano, ty podobný/stejný komponenty maj důvod, pač v určitý době sou třeba nejvýhodnější v poměru cena/kvalita, třeba zrovna procesor je natom momentálně hodně dobře a pro tvý využití nejvhodnější... to samý bedna, ale mrkni po jakýkoliv jiný... monitory s TV tunerem se koukám běžně nedělaj, takže zbejvaj ty další dvě možnosti...

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod Funstorm007 » 10 srp 2018 21:43

Jo to je právě to proč mě to třeba zajímalo, tak se to dělalo i kdysi proto se na to ptám. No, už to nějakých pár let bude ale jak ve stávající tak v asi 18 let staré sestavě mám právě Fortron a šlapou jak hodinky a to u té mladší sestavy se asi třikrát měnil zdroj páč tam byly furt nějaké problémy a vyřešila to až koupě nového a to je ten Fortron. Ale tím nechci říct že na tom trvám, jen jsem o té značce dnes slyšel poprvé tak se ptám na reference a tak. Seasonic znám moc dobře, ty se osazovali stejně jako ty Fortrony a též s nimi nebyl problém a líbí se mi ta modulární kabeláž že mi tam pak nebude čučet hafo zbytečných kabelů. S tou bednou je to jen estetická záležitost to je jasné, předpokládám že pokus se používá do většiny sestav tak k tomu důvod bude takže pokud to není jen o stahování ceny tak s tím až takový problém asi nemám.

Na ty monitory jsem také koukal že to běžně nemají ale taky jsem koukal že se né úplně běžně dělají tak malé telky a pak je otázkou jestli nebudu zbytečně platit moc za to že je to televize než bych si si za míň peněz mohl pořídit kvalitní monitor a případně tu TV kartu. Jenomže těch monitorů je taky kvanta a nevim jestli je třeba nějaký razantní rozdíl mezi 60Hz a 75Hz (ty 144Hz už jsou poměrně drahé a z toho co jsem pochopil se to využije hlavně ve hrách při vysokým FPS na což zase člověk asi musí mít solidní výkon).

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod xbs » 10 srp 2018 21:50

esli ten rozdíl 15Hz pozná zrovna tvoje oko, to je dost subjektivní, musel bys něgde vočíhnout v reálu...

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod Funstorm007 » 11 srp 2018 17:25

Nevím no, asi kvůli tomu nikde pobíhat nebudu ale aj tak jsou ty 75Hz cenově dostupný tak uvidim jestli nějakej vyberu páč jich zase moc není. Ještě se chci zeptat na chlazení CPU... Stačí ten co tam je nebo se vyplatí připlatit za lepší, řekněme Noctua NH-U12S SE-AM4? Jde mi o to jestli ten rozdíl bude znát nebo ne. A ještě se zeptám, k čemu přesně slouží ten "Noctua NA-SYC2 3-Pin Y-Cables"? Popisek jsem četl ale jsou to jen kabely nebo něco víc? Ten samostatný větráček je předpokládám do case (kde by už měli být 2 od výroby)? Vyplatí se dát jich tam ještě víc?

A ještě jedna věc, jsou potřeba ještě další věci k sestavení? Napadá mě teplovodivá pasta (která je třeba u tý Noctuy v balení už) a pak nějaký kabely třeba?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod xbs » 11 srp 2018 17:36

dva tam sou sériově, dva by tam eště chtělo dodat, ale pokud chceš ticho, tak ber ten větrák 4x a nahraď i ty původní, tzn. dvakrát dopředu a po jednom dozadu a nahoru... těma rozdvojkama propojíš vždy dva a prskneš do desky... pokud by stál ňákej chladič za uváženou, tak U14/15S, ale nato zas musíš mít větší skříň aby se tam ta "kráva" vešla :D nemyslim si ale, že by ten výkon pak odpovídal dvojnásobný ceně, spíš to uchladí o něco líp při většim tichu...

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod vuLva » 11 srp 2018 19:01

Pokud to má být tiché alespoň při práci na internetu / sledování filmů, tak to chce řešit od základu. Odhlučněná skříň s vyměněnými ventilátory. Stejně tak chladič CPU, semipasivní zdroj, semipasivní grafika a ideálně 2.5" HDD.

Noctua má svoje místo jinde, tady by to bylo akorát mrhání penězi.

Pokud budeš mít zájem, tak ti můžu hodit návrh. Do 30k se imo vejdeme. Kvalitní 24" monitor seženeš kolem 3,5k např. oblíbený Philips 246E7QDSW.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod Funstorm007 » 13 srp 2018 12:51

xbs píše:dva tam sou sériově, dva by tam eště chtělo dodat, ale pokud...


Tak jako nejde mi úplně o to abych tu měl hrobový ticho, nemyslim si že by dosavadní PC byl nějak tichej, spíš naopak ale nijak zvlášť mi to nevadí :D No já jsem právě koukal že v tý skříni je nějakej rozvaděč či co, ne?

U toho chladiče píšou že je výška 158 a u bedny že maximální možná výška chladiče je 159 tak to by se tam vlézt mělo ne? Nebo se to počítá ještě nějak jinak?

vuLva píše:Pokud to má být tiché alespoň při práci na internetu / sledování filmů, tak to chce řešit od základu...


O to ticho mi zase až tak nejde, spíš aby když tomu budu dávat na p*del se mi to nezačalo přehřívat, ono třeba takové hodinové renderování videa dává HW pořádně zabrat což ostatně i ty hry. Návrh určitě udělat můžeš to nikdy není na škodu...

Jen mě ještě napadá, budu potřebovat čtečku karet, sice jí v PC mám ale nejsem si jist jestli by se to dalo použít což platí i o CD mechanice... Ty rozměry by ale asi měli být stejný ne? Ta čtečka je teda malinká...

No a co ty ostatní věci co ještě budu potřebovat? Nebo tam všechno bude součástí u těch komponentů?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc se sestavením nového PC do 30k

Příspěvekod xbs » 13 srp 2018 13:02

Gelid Tranquillo má 154 a do AR3 se vejdou do 159... jinak do tej bedny dáš akorát tu DVD mechaniku, 3,5" čtečku nejni kam dát...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2624
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • Kontrola+pomoc se sestavením NEW PC (do 70 tis.)
    od Petersfree » 15 pro 2023 21:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1141
    od Petersfree Zobrazit poslední příspěvek
    22 pro 2023 06:55
  • Pomoc s přidáním nového operačního systému
    od Qinter » 07 říj 2023 15:02 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    6
    5898
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 13:54
  • Výběr nového PC
    od GrandTheftAuto29 » včera, 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    282
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 15:02
  • Výběr nového GPU
    od Gracous » 13 bře 2024 17:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    653
    od Gracous Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 19:51

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Vlada47, Zivan a 34 hostů