Tip: Genius SW-HF 5.1 5005

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Anonym
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 992
Registrován: říjen 07
Bydliště: Teplice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Anonym » 25 pro 2007 08:34

Barone to myslíš jako fakt? :o . TO je asi kravina ne? :lol:
CPU typ: AMD Athlon 64 x2, 4000+
Základní deska: Gigabyte GA-MA69VM-S2
RAM : 2GB
Grafika: ATI Radeon 4800 Series - 2GB
Zdroj: Corsair VX450 450W
Operační systém: Windows Xp SP 3

Reklama
OndraP.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 704
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip: Genius SW-HF 5.1 5005

Příspěvekod OndraP. » 25 pro 2007 11:51

Anonym píše:Tak Ježíšek proběhl... .... ....tak jsem to vosolil a máma už litovala co mi to kupovala :lol:



tak jak to teda je :cry: :oops: :smile: :lol:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 25 pro 2007 12:53

ZVUK: Creative Sound Blaster Live! Platinum
REPRO: Creative DeskTop Theater 5.1 Cambridge SoundWorks Dolby Digital

Hlasitost subwooferu kolem 70% a celková hlasitost nejčastěji na 25%, občas i 50%, ale už to je pořádný rambajs :lol: Při 75% a víc celkové hlasitosti se snaží vylítnout skla z oken :P

Obrázek

Uživatelský avatar
Anonym
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 992
Registrován: říjen 07
Bydliště: Teplice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Anonym » 25 pro 2007 14:17

X píše:ZVUK: Creative Sound Blaster Live! Platinum
REPRO: Creative DeskTop Theater 5.1 Cambridge SoundWorks Dolby Digital

Hlasitost subwooferu kolem 70% a celková hlasitost nejčastěji na 25%, občas i 50%, ale už to je pořádný rambajs :lol: Při 75% a víc celkové hlasitosti se snaží vylítnout skla z oken :P

Obrázek

kolik to má wattů? Já jestli bych spojil mojí věž a ty co jsem dostal tak to ty okna na 100% vylítnou = cca 650W :lol: . Mno ještě by se mohl pochlubit karlos ne?
CPU typ: AMD Athlon 64 x2, 4000+
Základní deska: Gigabyte GA-MA69VM-S2
RAM : 2GB
Grafika: ATI Radeon 4800 Series - 2GB
Zdroj: Corsair VX450 450W
Operační systém: Windows Xp SP 3

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Koja » 25 pro 2007 16:15

X píše:ZVUK: Creative Sound Blaster Live! Platinum
REPRO: Creative DeskTop Theater 5.1 Cambridge SoundWorks Dolby Digital


Solidní dvojka :lol: S tím bych se dost vyřádil :lol:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 25 pro 2007 17:52

Anonym+Koja: Tak to nevím, ale samozřejmě výrobce šidí a uvadí údaje které jsou skoro k ničemu v P.M.P.O. Na to, že už jsou staršího data (8 let) a dnes už jsou výkonější Creative repro soustavy, rambajs to opravdu dělá řádný, přitom ani při větších hlasitostech to celkem nezkresluje. A velikost středního repráku (měřeno jen bednička, bez podstavce/nožky) je 8 cm a ostatních necelých 7 cm :lol: Všechny lidi jsou z nich paf, když vidí jak jsou maličké a co dovedou, nechtějí tomu věřit :lol: Jsem si na tom už vychutnával hru Unreal 1 v prostorovém zvuku ...

Ovládací a mixovací panel Creative Multi Speaker Surround (CMSS), čelní a zadní pohled
Obrázek

Uživatelský avatar
Anonym
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 992
Registrován: říjen 07
Bydliště: Teplice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Anonym » 25 pro 2007 19:06

a nevíš kolik kdysi stály?
CPU typ: AMD Athlon 64 x2, 4000+
Základní deska: Gigabyte GA-MA69VM-S2
RAM : 2GB
Grafika: ATI Radeon 4800 Series - 2GB
Zdroj: Corsair VX450 450W
Operační systém: Windows Xp SP 3

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 25 pro 2007 19:16

Před 8 roky (květen 1999) vše bez DPH: zvukovka kolem 6 000,- Kč, reproduktory: kolem 8 000,- Kč. Jsem měl plno zájemců, co by je chtěli ode mě koupit, ale to dosud neplánuju. Taky se našli lidi, co měli dřevěné velké repráky za asi 24 000,- a chtěli se jich zbavit a koupit tyto ode mě :lol: Že prý zvuk z mých se nedá s jejich srovnávat. Tak špička to určitě není, ale jsou docela dobrý. Když mě zavolali, abych si dojel pro PC, že už je to komplet hotové, tak jsem přijel a technik si poslouchal na mé sestavě hudbu :lol: Tak mě vyhodil a ať si prý přijedu za hodinu :lol: :lol: :lol:

P.S.: Článek Desktop Theater 5.1: kdo zkusí, nechce jinak 20.11.1999 http://www.zive.cz/default.aspx?section ... ticle=9045

"Pokud jste někdy zašli do modernějšího audio studia, jistě vám neuniklo, že celý jejich systém hraje „nějak jinak“ než vaše reproduktory u počítače. Tyto repráčky vás přiblíží ideálu.

Pokud jste někdy zašli do modernějšího audio studia, jistě vám neuniklo, že celý jejich systém hraje „nějak jinak“ než vaše reproduktory u počítače. Nějak lépe. Spousta lidí po takovém ohromujícím zážitku zatouží mít něco podobného doma. Později ovšem narazí na jeden veliký problém a tím je finanční náročnost takové sestavy, která se pohybuje od 40 tisíc výše. Mohou si však koupit novinku Cambridge Soundworks Desktop Theater 5.1 DTT2500 (5.1 znamená, že souprava sestává ze subwooferu, jednoho středového, dvou předních a dvou zadních reproduktorů – standard Dolby Digital pro prostorové kino). Je podstatně levnější a má vynikající zvuk.

Není nad vlastní poslech
Reproduktory jsou stejně jako u všech sestav Soundworks překvapivě malé. Ovšem zrak klame a zvuk linoucí se z miniaturních bedniček a subwooferu je opravdu velice reálný. Stejné zázraky, které dovedou nejmodernější kina se zvukem, jsem si vychutnával v pohodlí svého domova. I když je výkon hlavních a zadních reproduktorů „jen“ 7 W na kanál (centrální reproduktor má 20 a subwoofer 21 W), výborně ozvučí celou místnost.

Nejen pro vaši kartu
Celá sestava je ideální pro SoundBlaster Live! s digitálním panelem, hlavně díky propojení Digital DIN, které u starší sestavy Desktop Theatre 5.1 chybělo. Samozřejmě je zde i možnost připojení jiných zvukových karet přes obyčejný zvukový výstup (tzn. že připojit můžete téměř cokoliv, např. discman, minidisk apod.).
Na předním panelu dekodéru můžete zvolit jeden ze čtyř módů prostorového zvuku CMSS (Creative Multi Speaker Surround):

Music – vytváří zvukové pole 5.1 vhodné pro reprodukci hudby z jakéhokoliv analogového zvukového zdroje.
Movie – vytváří zvukové pole 5.1 vhodné pro reprodukci filmů z jakéhokoliv analogového zvukového zdroje (např. přehrávání filmů DVD).
FourPoint – tento mód je vhodný pro hry, které využívají EAX nebo DirectSound 3D pro umisťování zvukových efektů do prostoru v reálném čase.
Stereo – je pouze pro čisté stereo.

Najdou se nějaké zápory?
I když najít nějaký zápor je velmi těžké, dá se sestavě vytknout délka kabeláže pro zadní reproduktory. Pokud hodláte namontovat reproduktory na stěnu, je docela obtížné se vejít do délky 5 m. Dále by zde mohlo být více módů CMSS, i když pro potřebu běžného uživatele tyto čtyři dostačují. I cena, přestože nedosahuje výše profesionálních zvukových soustav, stále lehce přesahuje deset tisíc – a to je částka, kterou málokdo dokáže obětovat.

Dohoda jistá
Soustava je jednoznačně určena pro fajnšmejkry, kteří mají doma mechaniku DVD-ROM s hardwarovým dekodérem, minimálně 19" monitor a zvukotěsný pokoj. Těm ostatním budou stačit obyčejné Four Point Surround, které stojí zhruba čtyřikrát méně. Obejdou se bez Dolby Prologic a o přehrávání zvuku se postará jejich SB Live! Value.

sestava reproduktorů
Cambridge Soundworks Desktop Theatre 5.1 DTT 2500

Zapůjčil: Actebis, Praha
Telefon: (02) 33 09 06 11
Cena: 9 300 Kč bez DPH
11 350 Kč vč. DPH
Záruka: 1 rok
Zdroj: Computer 21/99"


Já tedy jedu skoro neustále na mód: FourPoint, sice v naprosté většině nejede středový reprák, ale zase to rozhodí do prostoru a z každého repráčku je to zhruba stejně silné, tedy žádné zadní efektové šumy/zvuky které bývají docela slabé.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů