15.4" vs. 17" ntbk..

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
lldreep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod lldreep » 03 led 2008 23:09

Když na to tak koukám, tak pro tebe bude asi vhodnější tak 17" (když si říkal, že ta velikost je pro tebe spíš +). Protože podobný té výše doporučené 17" je tento 15" - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51076 a rozdíl mezi tou 17" a 15" je pouze v procesoru, který je o trochu lepší v té 15". Jestli to chceš na hry a 17" ti nevadí, tak ber výše zmíněný - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51072

//edit: popřípadě jestli chceš i ten větší HDD, tak tento - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51077 .

Reklama
Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Crave » 03 led 2008 23:24

ja prave nevim jak moc velky je rozdil...to potrebuju videt..ja jenom jestli s tim nekdo nemel zkusenost, tak mohl rict..jo a slysel jsem spis matny displej..preferovat..

Uživatelský avatar
lldreep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod lldreep » 03 led 2008 23:37

Nějak jsem tě nepochopil.

Crave píše:ja prave nevim jak moc velky je rozdil...to potrebuju videt


Jak jsem psal - rozdíl mezi tou 17" a 15" je pouze v procesoru, který je o trochu lepší v té 15". Ten rozdíl je ale MINIMÁLNÍ. Cena je ale stejná. Proto ZNOVU říkám ber tenhle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51072 (znatelně lepší procesor, menší HDD - 250GB, technologie Intel Turbo Memory (viz. http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007070003) nebo tenhle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51077 (horší procesor než první NB, 2x tak větší HDD - 500GB). Oba jsou od značky Fujitsu Siemens, které jsou spolehlivé a kvalitní. Tzn. jestli ti příjde 250GB málo, ber tento - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51077 . Jestli ti příjde 250GB dost ber tenhle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51072. Lepší na hraní her (v CzC) do 31k nenajdeš.

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Crave » 04 led 2008 06:16

potřebuji ten vzhledový rozdíl poznat na vlastní oči..a jaký to má obraz? matny ci leskly?? ten fujitsu..

Uživatelský avatar
lldreep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod lldreep » 04 led 2008 10:55

Vzhledově vypadají všechny Fujistu Siemens dobře (teda aspoň mně se líbí víc než ostatní).
A displej mají spíše lesklý.

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

vyber

Příspěvekod cybernovi » 04 led 2008 11:23

už tu koukam máte skoro vybráno, ale mám 15,4 a docela často ho tahám do škola->kolej->cesta domu->zpet.. a jsem vděčný že to neni 17ka a je alespon trochu skladná. Co se týče OS, tak bacha na ty s Vistama. Nemám je rád, a když tam budeš chtít dát XP tak můžeš narazit, že na to nebudou ovladače. Už dost lidi na to narazilo a ten musí být na Vistách.. A vyhni se obklikou značkám Acer, Asus ..

Uživatelský avatar
lldreep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod lldreep » 04 led 2008 11:27

Jj, proto jsem mu vybral Fujitsu Siemens. Nemám rád NB od Acer, Asus, Microstar, ...
Jinak... koukal jsem na herní 15" a vyjdou cenově stejně jako ty 17". Takže pokud by mu 17" nevadilo, tak bych je bral spíš. K těm Vistám, já mám na notebooku Visty a problém s nima nemám. Nevím, proč všichni tolik nadávají na Visty. Mně nevadí a navíc mi příjde nesmysl kupovat nové stroje s XP.

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Crave » 04 led 2008 15:17

nemam vybrano ale informuju se, abych se mohl vyhnout pripadnym problemum..proc ne microstar? maji dobre herni vybaveni..

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pozdrav

Příspěvekod memphisto » 04 led 2008 15:23

ten poslední herní book od MSI je bomba.nevím, co se vám na něm nelíbí a hlavně nechápu proč nebrat ASUS? mám všechny booky ASUS a nemám nejmenší problém. i na kancelářské konfiguraci si v poho zahraju STALKER i FEAR. a k tomu jakou velikost displaye jsem se už vyjádřil.mezi 15 a 17 není velký rozdíl jen 15je mnohem líp skladná. 17 je zbytečnost
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
lldreep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod lldreep » 04 led 2008 15:35

NBs od Microstar nejsou kvalitní. V CzC mají nejvíce reklamací právě na ně. 17" mi nepříjde zbytečnost ve chvíli, kdy na tom budu hrát hry a kdy mi 17" nevadí. Já osobně (jak už jsem říkal) bych si 17" ale nikdy nevzal, protože notebook nemám od toho, abych na něm hrál hry. Notebook jsem si koupil, protože ho sebou vozím všude a tahat 17" by se mi nechtělo. A k tomu ASUSu, neříkal jsem: Nebrat ASUS, ale: ,,Nemám rád NB od Acer, Asus, Microstar, ... " a ,, Vzhledově vypadají všechny Fujistu Siemens dobře (teda aspoň mně se líbí víc než ostatní). " ASUS není špatná značka. Stejně jako mi na notebooky nepříjde špatná značka HP. Jen prostě nejvíce důvěřuji firmě Fujitsu Siemens, jelikož doma od Fujitsu Siemens nyní mám 3 notebooky a se žádným není problém (2 z nich ale nejsou moje :wink: ).
Jakým značkám ale nedůvěřuji jsou: Acer a Microstar.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pozdrav

Příspěvekod memphisto » 04 led 2008 15:51

podle mě:
ASUS: skvělý design,kvalitní komponenty,bez OS, trošku dražší
ACER: škoda slov, nekvalitní,servis trvá dlouho
HP: předražené, za stejnou cenu může mít člověk book v lepší výbavě od jiné značky
FUJITSU SIEMENS: velice slušné notebooky, pěkný design, kvalitní komponenty,velký výběr OS
MSI: kvalitní booky s dobrou výbavou a slušnou cenou, nové modely už nejsou tak poruchové
IBM,LENOVO: kvalitní, ale strašný design, celkem i drahé

toť moje zkušenosti a postřehy,booky ASUS mám 3 ( od Celeronu M po C2D) a nemůžu si stežovat jak na hry tak na práci.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
lldreep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod lldreep » 04 led 2008 16:01

Asus - nelíbí se mi design.
Acer - souhlasím.
HP - nepříjdou mi předražené, kupoval jsem book od HP za 16.000 Kč a výbava v něm byla jako v jiných NBs za 22.000+
Fujitsu Siemens - souhlasím.
MSI - Slušná cena ano, ale co jsem slyšel, tak kvalita opravdu nic moc. Ale osobně s ním moc zkušeností nemám. Když jsem ale na technické podpoře v CzC jednou vyslovil, že se rozvažuji mezi Fujitsu Siemens a Microstar (za stejné peníze, ale u MSI byla mnohem lepší GK), tak mi řekli, že MSI rozhodně nebrat, že to jsou nejporuchovější, nekvalitní NB.
IBM, Lenovo - řekl bych, že jsou až zbytečně moc drahé.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Konferenční místnosti - připojení ntbk
    od Melvidor » 22 lis 2023 15:33 » v Vše ostatní (hw)
    28
    3796
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 15:20

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 26 hostů