Posouzení sestavy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení sestavy

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2024 14:44

Ono je to cele spis o tom jak utratit co nejvic penez nez je vynalozit efektivne, viz vyber komponent.

Procesor za 10 tisic, deska za 7 tisic, disk za 5 tisic, PROC ? Na cinnost co zvlada i mobilni telefon.

Co se tyka chladice, porad existuje jakysi mytus, ze vodni chladic je automaticky lepsi nez vzduchovy,
ale fyzikalni zakony obejit nelze - na prvni pohled hodne kratky chladici okruh vyrazne snizuje ucinnost,
dokonce se muze stat, ze se zahreje kapalina a je po chlazeni. Neverim zadnemu vodnimu chlazeni, ktere
nema v okruhu expanzni nadobu. Ta tam ma svuj smysl. Nicmene zde doplnuje zbytek PC, drahy chladic ke
drahym ostatnim komponentum. Pokud jde o to utratit co nejvic, ma Noctua D15 smysl.

Obvykly osud podobnych pocitacu je ten, ze se koupi PC za 50-60 tisic a kdyz ho chce majitel po 3 letech
prodat, zjisti ze realna prodejni cena je casto pod 10 tisic Kc a nakupni cena uz je samozrejmne k nicemu.
Viz mnoho a mno prikladu zde na foru kde tazatel predpoklada pres 20 tisic, a dozvi se treba 8-9 tisic.

Toto neni nic jineho nez graficka stanice vyuzivana na beznou nenarocnou cinnost, tedy 30+ tisic investovanych
zbytecne.

Reklama
fabikp
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení sestavy

Příspěvekod fabikp » 11 bře 2024 16:17

Díky všem, budu připojovat jen jeden monitor, RYZEN 9 se už i mně zdá moc :-) . Chlazení ještě uvážím, každopádně počítám jen se vzduchem.

petr22: asi jsem s tím už trošku otravný a možná se výsledek vzhledem k té ceně zlepší jen úplně zanedbatelně (toto riziko beru na sebe), ale skutečně mně jde jen o co nejlepší celkovou rychlost PC - jeho reakci, kliknutí na cokoliv, provedení jakéhokoliv úkolu - i když bych se nedivil, kdyby mně většina z vás místních znalců (myslím to v dobrém) řekla, že je to úplná blbost. ;) Klidně se vyjádřete, já se neurazím a třeba si i dám poradit, díky, Pavel

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení sestavy

Příspěvekod meda2016 » 11 bře 2024 20:23

To, po čem voláš, je perfektně odladěný počítač pro rychlý start BIOSu tedy osazené základní desky a systému. Význam mají sice dražší ale vyváženě volené komponenty. A největší význam má osoba člověka, který ti to nastaví.
Nejsem to já a podle mne je to někdo na jiném fóru se znalostmi za úplatu = pochopitelně, know-how je zboží.

fabikp
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení sestavy

Příspěvekod fabikp » 12 bře 2024 06:45

Meda2016: dík za názor, a nevíš na kterém fóru by to mělo být?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení sestavy

Příspěvekod petr22 » 12 bře 2024 08:16

Celkovou odezvu ti nezajisti ten nejvykonnejsi procesor a nejdrazsi zakladni deska.

Jakykoliv procesor od Intelu a AMD (krome Atomu, Nxxx a pod) je vice nez dostatecne vykonny.

To co chces je hlavne rychly disk a dostatek RAM, pak nema problem ani 12 let stary PC.

fabikp
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení sestavy

Příspěvekod fabikp » 12 bře 2024 10:09

Díky Petře, zaměřím se na disk a paměť, na procesoru ušetřím. Na drahé desce taky netrvám, vybral jsem ji aby šla dohromady se všemi těmi původně vybranými komponentami. Ono se to časem nějak rozumně vyvrbí, hlavně díky tvým radám, i ostatních. Pavel


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Posouzení sestavy PC za 36K
    od sokrates » 22 dub 2024 01:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1502
    od sokrates Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2024 14:03
  • Posouzení nové PC sestavy
    od Anjin » 12 bře 2024 15:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    421
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 16:24
  • Dokončení sestavy
    od DaveMove » 31 kvě 2023 16:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    693
    od DaveMove Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 22:29
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 24 dub 2024 18:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    347
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2024 22:13
  • Ocenění PC sestavy
    od Algerining » 23 dub 2024 10:20 » v P: Hardware
    2
    1301
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2024 12:49

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 114 hostů