Když notebook tak notebook ;)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Když notebook tak notebook ;)

Příspěvekod Martin » 28 říj 2005 17:38

Ahoj vsichni :lol:

Po roce brigad sem si nasetril na notas a rad byh z vas vyrazil :evil: naky zkusenosti SE ZNACKAMI notebooku a S JEJICH KONFIGURACI...

Nechci zadny delo...Ale zase nechci ani integrovanou grafarnu :D
Centrino se hodi vzdycky zvlast kdyz sou penize :wink: bohuzel ja jich moc nemam 8)

Rozpocet kolem 30 000 vcetne DPH moc neni,ale da se za nej slusnej notebook sehnat.

K cemu by mel slouzit?Video,hry,internet,hudba,strihani,... proste multimedia...

Kvuli cene jsem si vyhlidl FSC AMILO Pro V2045 s centrinem
Kdylidne bych vzal i AMD Semprona,ale nevim jakej je vykon...

ACER TM 4401LMi
ACER TM 4151LMi
ACER TM 4061LMi
DEkuji vsem :lol:
-> Good Luck <-

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 říj 2005 19:30

Probůh, chlape, to co říkáš že bys na tom chtěl dělat, to je noťas tak za sto litrů :D
Jo, myslím žes vybral celkem dobře. Na video a internet to bude super, u her a stříhání už bych si tak jistej nebyl. Ta grafika toho moc neveme (ale za daný prachy lepší nebude) a rozlišení displeje taky není na hraní zrovna nejvhodnější. Nějakej střih na tom uděláš, ale netroufám si hádat jak moc je na to P-M vhodný. To by chtělo nějaký testy.
Co se hudby týče, ne že by ji to nepřehrálo, ale že ty vestavěný repráky sou dobrý tak na pípání při chybách ti snad říkat nemusím :D.
Nezapomeň ale na tři věci. V něčem to budeš muset nosit - kvalitní brašna stojí přes litr. S touchpadem se nechá pracovat, ale myš je myš. Stejně tak klávesnice. Počítej ještě tak dva tisíce navrch...

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 28 říj 2005 23:51

Na spracovanie filmov by som asi bral Intel, na hry zase AMD. Každopádne na by som uvážil, na čo to budem najviac potrebovať. Za tých 30 tisíc kúpiš trebárs notebook s 1,5GHz procesorom, 512MB RAM(možno), 40-60 GB HDD atd. Za tú istú cenu kúpiš Klasické PC s cca 2,8GHz procesorom, 1024MB RAM, 120-160GB HDD... Pozeral som síce ponuky u nás na Slovensku, ale asi sa to nejak výrazne nelíši. Ja v súčasnej dobe tiež skladám PC na spracovanie filmov, mal som pripravený procesor IP4 2,4GHz, ale teraz sa mi podarilo zohnať 3,2GHz, tak mením skoro všetko. Na spracovanie filmu (kvalitné) budeš potrebovať aspoň 1024MB RAM, trošku väčší HDD sa tiež zíde. K to mu trebárs strižňa, alebo kvalitnejšia televízna karta... Ja osobne by som volil klasický PC...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 29 říj 2005 17:11

já trošičku nesouhlasím s mirasem v těch třech věcech. Kvalitní taška to samozřejmě ano, to je základ. Ale mám notebook rok a půl, nepoužívám ani myšku a už vůbec klávesnici a to s ním pracuju ve škole, v práci, doma, dá se říct tak 10-15 hodin denně?
Nicméně k mým zkušenostem - já mám s Acerem smíšené zkušenosti - po půl roce mi odešel disk a kablík k monitoru, ale kolem mě má Acer spousta známých a nikdo ještě neměl jediný problém.
Být Tebou, koupil bych nějaký levnější notebook kolem 20ti tisíc jen na filmy, hudbu, net, zbytek odložil a postupně došetřil na solidnější PC sestavu pro střih videa.
nic normálního mě nenapadlo

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 říj 2005 17:42

O značkách asi nemá cenu se bavit. Každej ti poví něco jinýho. Někdo neuznává nic jinýho jak HP, jinej je zas hotovej z FS, další řekně že to sou oboje šroty a že jedině Toshibu. Prostě si něco vyber a kup to :wink:
Klávesnice je OK, může vadit nepřítomnost numpadu. Pořádná klávesnice mi přijde prostě pohodlnější. Touchpad je taky v pohodě, ale jen do tý doby než se ti zpotí ruce. Sedět ve vlaku, kde je asi 40 stupňů, všechno se klepe, a dělat něco náročnýho na přesnou práci s myší, to je s touchpadem mňamka :D. Zmiňoval si i hraní, no nevím jak bys v CSku s touchpadem fragoval :lol:
Neříkám že myš a klávesnici musíš mít, vůbec ne. Ale časem můžeš dojít k tomu, že by stálo za to si je pořídit...

P.S.: Bez klávesnice zatím v pohodě přežívám, ale bez myši bych bejt nemoh :wink:

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 29 říj 2005 20:37

Mno :lol: koukam ze ste mi udelali radost :wink: tolik prispevku...

K te mysi a kabele...mys mam,takze casem a kabela se myslim da kolem tisocovky sehnat...

Ale z5 k notasu :twisted: Jak sm napsal k cemu to ma slouzit,to ste asi pochopili spatne :wink: K tem hram - to je blbe napsany, nemyslim naky super narocny hry...psal sem to tam hlavne kvuli tomu,aby ste mi nedoporucovali notasy s integrovanyma grafikama...protoze integrovana je fakt hnus...Chcu tam X700 se 128MB :wink: to je vykon :)

Jak je na tom mobilni Sempron???
Tenhle se mi moooooc libi - 3023WLMi!!!!Libi se vam taky???

Jak ti u Aceru optravili ty zavady???V pohode?Bez problemu???
-> Good Luck <-

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 říj 2005 21:40

Popravdě netuším co tě tak moc táhne k Sempronu. Do toho bych fakt nešel. Kdybys pokukoval po Turionu to bych chápal, ale tohle fakt ne :wink:
Ono je to těžký. Musíš se rozhodnout co je pro tebe přednější a vybírat podle toho. Jestli je ti vzácnější mobilita musíš vybírat mezi Pentiem M a Turionem. Jestli tě víc táhnou ty hry, budeš muset mobilitu oželet a vybírat mezi Sempronem a Celeronem s nějakou výkonnější grafikou.
Pak třeba takovej širokoúhlej displej. Na filmy je to parádní, ale hry to rozlišení neumí, bude potřeba interpolovat. Ještě sem to nezkoušel, možná z toho mám zbytečně strach, ale myslím si že to nebude žádnej zázrak. A potom zase na co je ti supervýkonná grafika, když ji nevyužiješ? Integrovaný grafiky mají mimo jiné tu výhodu, že míň žerou, tudíž se prodlužuje výdrž.
Takže ještě jednou: Záleží jen na tom, co od toho čekáš. Za daný prachy nemůžeš mít všechno, budeš muset dělat kompromisy...

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 29 říj 2005 21:54

Mno,tahne me sempron,protoze je v te bajecn souprave...ktera se mi moc libi...vim ze je tam ten procak nejslabsi clanek notasu...ale nemyslim si ze bude zas tak hroznej..

Nemuzes me prosimte nakej doporucit??
Turion je 64bit ze?Vazne nevim :D
-> Good Luck <-


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2712
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    534
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1377
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1313
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů