Vylepsenie PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

saxo81
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vylepsenie PC

Příspěvekod saxo81 » 05 bře 2008 23:27

Zdravim vsetkych co sa vyznaju v PC...

Asi po 2 rokoch som sa rozhodol trochu vynovit moj comp, uz je asi trochu dost pozadu
Nie nejak drasticky, urcite si chcem nechat dosku, grafiku a procesor. Chcel by som vymenit RAMku a dokupit disk.
1. Ramku by som chcel 1GB DDR400
- oplati sa mi tam davat viac? prejavi sa mi to na vykone pri tejto doske a procesore,
ked pojdem vyssie, napr 2x 1GB ??
- mozem tam potom nechat aj tu 256ku co mam teraz? Bude to nejak brzdit? alebo pojde to
v pohode na 1.25GB ??
2. Disk by mi stacil tak 250GB al. 320GB,poradte nieco cenovo tak do 1800Sk, ?? Seagate? Samsung? Hitachi?
- na doske mam este jedno volne S-ATA2, tak asi bez uvah S-ATA disk,nie?
- a ten stary tam tiez mozem nechat,ze? Pojde to v pohode?

Ako ste si vsimli, nevyznam sa az tak velmi do pocitacov...Tak prosim, poradte...
Budem vam vdacny za kazdy nazor. Dik

Tym, ktorym sa zdaju moje otazky trapne sa vopred ospravedlnujem.


PC > CPU: AMD Sempron 2400+,1.67GHz MB: Epox EP-8RDA3iPRO RAM: 1x 256MB DDR 400MHz,PQI VGA: Inno3D GF 5700TD, 128MB HDD: Seagate Barracuda 80GB/7200 SATA,8MB Zdroj:350W

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pozdrav

Příspěvekod memphisto » 05 bře 2008 23:43

Vítej na fóru PC-HELP.CZ

asi mě budeš za tuhle odpověď nenávidět, ale našetři na nový. tohle už nemá cenu nějak vylepšovat
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Fox8 » 05 bře 2008 23:49

Taky tě zde vítám

No ja sice taky nemam nej Pc, ale když chceš nový procesor Grafiku atd., počítej i se zdrojem napiš cenu a my se na to mrknem mno samo ze je lepsi si koupit nevy pc ale kazdy nema moc penez ze? :D :D :D
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 06 bře 2008 00:30

Fox8: Jde právě o to, že když nemáš moc peněz, je nesmysl je vyhazovat oknem...

saxo81: Memphisto má pravdu. Pokud ti to stačí na hraní starších her a na kancelářskou práci, nechal bych to tak. Možná dokoupit tu RAMku. Když koupíš stejný modul 256MB, bude to šlapat.

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Fox8 » 06 bře 2008 10:38

Bratranec měl stejný nápad měl taky 256 ram koupil 1x512 grafiku za 2000 a procesor ma durona mno nevim ja mu to taky rikal ze to nema cenu a on na to že tak rychle k enezum nechodi a ze zas niovy pc nepotřebuje ze uz tolik nehraje jen ho chtel zrychlit a jeste mu to tahne puvodni zdroj a to ma pc skoro 5 let ne-li vice staré
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů