Repro k PC Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Repro k PC  Vyřešeno

Příspěvekod Magnat » 28 kvě 2008 11:46

Tak uz delsi dobu premyslim o novych repro a rozhoduji se mezi 2.1 a 2.0, NA netu jsme narazil na dve soustavy , ktere me zaujaly, co vy na to?
2.0 ,
2.1 .
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"

-Friedrich Nietzsche-

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Repro k PC

Příspěvekod zlobyl » 28 kvě 2008 15:17

Tohle je docela těžké, ale osobně bych asi šel do těch 2.1, protože ty 2.0 nemají takový frekvenční rozsah směrem dolů a trochu by mě vadily i ty rozměry.
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Repro k PC

Příspěvekod Magnat » 28 kvě 2008 22:03

Taky jsem si vsiml, krom toho Altec je chvalen za kvalitu, ale zase tady me zaujaly i toto 2.0, u kterych bych vzhledem k cene cekal vetsi kvalitu a podani nez u te 2.1, preci jen jsou "profesionalnejsi" , jsem vubec rad, ze jsem na tento obchod narazil....
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Repro k PC

Příspěvekod El Diablo » 28 kvě 2008 22:05

Já bych tedy bral ty BEHRINGERY.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Repro k PC

Příspěvekod Magnat » 28 kvě 2008 22:14

Jeste jsem ted koukal, maji tam i vykonejsi verzi,ktera uz zacina od 50Hz a ma 20W, jen je o krapek drazssi, coz nvm jestli se mi bude chtit dat, to by zalezelo na financni situaci po koupi PC.
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC

Příspěvekod karlos » 29 kvě 2008 06:37

S tím dolním rozsahem bych nebral údaje výrobců až tak vážně. Použitý reproduktor má sice takový rozsah, ale v konečné sestavě je ovlivněn rezonančním kmitočtem bedny, jako takové a ten u bedýnek velikosti krabice od bot nebude nijak nízký. Proto bych věřil spíš výrobci, který uvede dolní rozsah trochu vyšší. Co se týká značky, pak Behringer je opravdu trochu profesionálnější, ale v profi branži je na samé dolní hranici, kdy díky nízké ceně zpřístupňuje začínajícím muzikantům, jakž takž přijatelný zvuk, za více než slušné peníze (za to, klobouk dolů, pane Behringere!). Jen bych si ještě dovolil malé proroštování uhlíků, kdo za normálního provozu, rozezná bednu s rozsahem 40Hz-xxxkHz, od bedny 69Hz-xxxkHz? A to nemám na mysli údaj, vycucaný z prstu výrobcova, ale skutečný, měřený rozsah :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Repro k PC

Příspěvekod Magnat » 29 kvě 2008 10:47

No zrejme zlobyl ano :bigups: , spis by me zajimalo , jaky by byl rozdil mezi 10a 20W u PC, predpokladam, ze nijak zvlast, kdyz nehodlam ozvucovat cely byt, spis je to pro poslech max do nekolika metru?
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Repro k PC

Příspěvekod Elusive » 29 kvě 2008 10:58

10W RMS u PC bohatě stačí. Taky bych vzal radši ty Behringery.

Uživatelský avatar
bulterierjirka
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: leden 07
Bydliště: Frýdecko - Místecko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC

Příspěvekod bulterierjirka » 29 kvě 2008 11:13

Nezapomeň, že je taky důležitá citlivost. Větší o 3dB je dvojnásobný hudební výkon. Takže bedny s citlivostí 85 dB při 8W hrajou stejně nahlas jako bedny 88 dB při 4W a bedny 91 dB při 2W. U těhle jsem ůdaj o citlivosti nenašel. Ale je fakt, že při poslechu 1m od beden i při průměrné citlivosti těch 10W bohatě stačí :D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC

Příspěvekod karlos » 29 kvě 2008 11:24

Údaje o decibelech bych hledal až u beden pro plošné ozvučení a to v této kategorii není žádná. Ten Behringer, pokud bude řemeslně a akusticky udělaný stejně dobře, jako malé kytarové kombo(VIRTUBE VT15CD), které jsem měl možnost slyšet (a porovnat s Marshallem 10x větším a silnějším), bude určitě dobrou volbou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

zobin
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: září 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Repro k PC

Příspěvekod zobin » 09 zář 2008 15:25

Chtel bych nove repro k pc. Asi 2.1 ale nemuzu se rozhodnout mezi temito třemi Logitech X-210, Logitech X-230 a Logitech X-240. Využití hlavne filmy a hry občas nejaka hudba.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33854
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45948
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29236
které by jste mi poradili?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Repro k NB
    od Riviera kid » 22 led 2024 18:02 » v Vše ostatní (hw)
    3
    996
    od Riviera kid Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 12:07
  • Repro k PC - DNB,techno,rap 1500 - 3000 Kč
    od Speedhack » 20 kvě 2023 13:03 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1731
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 13:46

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů