PC 7000(bez DPH)->nepopere se to? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?  Vyřešeno

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 15 črc 2008 21:47

Jiz delsi dobu premyslim o koupi noveho stroje,ale nejak nebyly dostatecne znalosti ani finance.Penize uz sou,ale znalosti nejak neprichazi :D.Ackoliv neco malo vim,neni to dostatecne na nalezeni te spravne kombinace pro me pozadavky na cenu a vykon...Jak jsem jiz psal v nadpisu,cena PC by nemela presahnout 7000Kc(to je opravdu ta MAX hranice) bez dani(odepise se :listen: ).Komponenty se snazim vybirat z Alzy,protoze u nich mam drobne slevy,ktere bych rad uplatnil.Zatim jsem svym selskym rozumem dal dohromady toto:

-Matherboard ASUS M2N-SLI
http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus- ... d83455.htm
Zde za velkou vyhodu pokladam funkci SLi,ktera mi casem umozni pridat dalsi g.kartu(az budou zas nejaky $$$)

-Procesor AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5200+ EE
http://www.alza.cz/procesor-amd-dual-co ... d84208.htm
U prociku si rad necham poradit.Uvazuji o taktovani,to bych sveril nekomu jinemu,ale rad bych si zde tuto moznost nechal otevrenou.

-RAM DDR2 1GB (KIT 2x512MB) 800MHz (nejspis alespon do celkove hodnoty 2GB)
http://www.alza.cz/1gb-kit-2x512mb-ddr2 ... d62250.htm

-HDD MAXTOR DiamondMax 21 500GB - SATA II
http://www.alza.cz/maxtor-diamondmax-21 ... d77672.htm
Jedinym mym kriteriem je co nejvissi kapacita :D,s hlukem si poradim,to uz je moje parketa 8)

-Grafická karta Leadtek WinFast PX8600GT TDH Extreme
http://www.alza.cz/graficka-karta-leadt ... d73973.htm

*Skrin->vezmu nejakou z tech,co mi lezi pod stolem :idea:
*Zdroj->v pripade,ze se potvrdi ma predtucha,ze mam nekde 400w,tak bych ho zkusil,jestli je to ale malo,koupim silnejsi..?

Jak jsem zminil jiz na zacatku,jsem IT analfabet,takze fantazii se meze nekladou.V pripade,ze shledate tuto sestavu funkcni a kvalitni,pobezim do kramu,ale v pripade jakekoliv kritiky se rad budu ridit vasimi nazory.
Snad jedine podminky,ktere na sestavu mam,je disk s kapacitou 500GB a pokud mozno co nejkvalitnejsi graficka karta podporujici SLi,nebo podobnou technologii a samozrejme kompatibilni matherboard :)

Chlazeni:
Vec se kterou se kde kdo potyka,proto bych ji chtel vyresit hned pri nakupu koupi kvalitniho chlazeni.Podle dostupnych informaci jsem usoudil,ze idelani je kombinace pasivnich(heat pipe)chladicu s aktivnim odtahem a pritahem a pouzitim vetrnych tunelu(usmerneni vzduchu do spravnych mist).

-RAM Primecooler PC-MHS1
dle testu jedna z nejlepsich variant chlazeni pameti=moznost pretaktovani..?
-Graf. k. EVERCOOL Cyclone VC-RF
http://www.alza.cz/vga-chladic-evercool ... d77590.htm
-Hadr :) PrimeCooler PC-HDB(P) pro HDD
pak by nemusel ten 500G milacek tolik topit a mohl by vydrzet o neco dele
-Procesor CoolerMaster Hyper 212->podle meho idelani do systemu s wind tunelem...
http://www.alza.cz/chladic-na-procesor- ... d82123.htm

Pak uz zbyva jen odtah a pritah do skrine,to jsem zatim nijak zvlast neresil,to je rekl bych vec,kterou svym vzduchotechnickym okem zvladnu vybrat za par stovek :).Kdyby vas snad napadla lepsi a nebo cenove prijatelnejsi moznost chlazeni,budu jedine rad.Snad jsem na nic nezapomel..?

Budu rad za jakekoliv namety a napady na meho noveho milacka.
Predem dekuji.

Reklama
Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod peta501 » 15 črc 2008 22:03

nebeer 8600GT (mel sem presne tudle)
ber 3650 ... (nebo priplad 500kc a vem 3850)
a disk bych taky obmenil
http://www.alza.cz/western-digital-caviar-gp-d82163.htm
Naposledy upravil(a) peta501 dne 15 črc 2008 22:05, celkem upraveno 1 x.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Fox8 » 15 črc 2008 22:05

Na kolik tě to vyjde i DPH? prosím tě! Ja kupoval PC sice s DPH, ale za 7000Kč a mam to PC v podpisu a je to ale docela dlouho no pul roku
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod zao » 15 črc 2008 22:21

desku bych vzal jinou, gk rozhodně plakal by si na ňou ber z toho výběru co to už někdo radí, cpu si asi moc nepřetaktuješ a když kdyby si chtěl aspoň o nějaký to Mhz ho vyhoupnout tak počítej s chladičem potom disk maxtor bych taky vyměnila ten zdroj pokud je neznačkovej starej tak počítek taky se zdrojem skus napsat limit do kterýho se chceš vejít s DPH a já něco složím nebo někdo jinej
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 15 črc 2008 22:35

Dik za rady...

Disk klidne koupim tenhle,grafika to samy,akorat me trosku trapi CrossFire.Podle popisu lze touhle technologii propojit az 4karty v PCIe 16x slotu,ale matherboardy co jsem nasel a podporovali C.F.,tak byla moznost pouhopouheho propojeni integrovane s jednou kartou.Pocitam s tim,ze nebude dlouho trvat a tenhle setup nebude staci na nove kodeky filmu,nejakou tu gamesu atp(to nebude ani ted,ale aspon neco),takze bych casem(az bude nutnost a hlavne prachy)vyuzil moznosti pripojeni druhe graf.karty a casem i vymene prociku(coz by s taktovanim nemuselo bejt zas az tak zhavy).
Jak je to tedy s propojenim prez CrossFire?

DPH cini 19% z ceny->ze 7000=1330Kc(cena graficke karty :D )
Co jsem slysel,tak procesory od AMD jsou cenove vyhodnejsi a udajne i v techto cenovych relacich i lepe zpracovany.


Zdroj je asi rok starej,tusim ze Eurocase,400w.Limit s DPH je 8330voci....Co jsem cetl,tak u AMD prociku se da taktovanim zvisit vykon o hodne,udajne maji hodne velkou rezervu viz. http://www.pctuning.cz ?

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Marfy » 15 črc 2008 22:51

S AMD procesorem si opravdu moc nezataktuješ-to ani neřeš.To samé u SLI nebo CrossFire.Už jenom proto,že bys potřeboval dvakrát výkonější(tím i dražší)kvalitní zdroj.Lepší je jedna pořádná karta.Což se o GeForce 8600GT rozhodně nedá tvrdit.A ani dvě ve SLI nebudou nic moc.Jako minimum ber Radeon HD3650 256MB,které v pohodě stačí 400W zdroj.Pokud chceš ticho a slušný výkon i na hry,tak ber pasivně chlazený Radeon HD3850.Disky Maxtor se snad už ani nevyrábějí-ber Samsung,Seagate nebo Western Digital.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Spyke » 15 črc 2008 23:48

Tak jsem ti taky zkusil něco složit..

CPU: INTEL Pentium Dual-Core E2220
Nejsem moc velký fanda AMD a nebudu zde rozebírat své důvody, nechci zase strhnout debatu co je lepší.
Osobně bych bral bych spíše tento Intel, za tu cenu je to opravdu dobrá koupě. A pokud ho chceš do budoucna taktovat, tak v tomto ohledu mám s nimi mnohem lepší zkušenosti než-li s AMD. Stačí se podívat na testy.. :wink:

Chladič CPU: Záleží hlavně na tom, jak moc chceš taktovat. Pokud vůbec, tak ti stačí boxový chladič - u Intelů je vážně obstojný. Zda-li chceš taktovat jen mírně, bude ti stačit 'legendární' Artic Freezer 7 Pro. A jestli chceš z procesoru vytáhnout opravdu maximum, tak ti klidně taky nějaký doporučim, ale to se pak dostanem do úplně jiných cifer.

MB: GIGABYTE P35-DS3L
S Gigabyte mám osobně velice dobré zkušenosti, tkž možná proto ti doporučuji právě tuto desku. Ale co člověk, to názor a zkušenost.
Zmiňoval si, že by si chtěl podporu SLI nebo CF, ale to bych byl Tebou pustil z hlavy. Aneb to, co napsal Marfy..

HDD: Samsung SpinPoint F1 500GB nebo WESTERN DIGITAL Caviar SE16 500GB
Doma mám dva Samsungy a nemohu si je vynachálit. Skoro netopí a co se týče hluku, tak ten je opravdu minimální. Vůbec o nich nevím.. :D

GK: Gigabyte ATI Radeon HD 3850
Zde bych rozhodně nešetřil a vzal třeba tuhle. Nečekej nějakou bombu, to zas ne, ale pokud proti ní stojí 8600GT, není nad čím přemýšlet.

A pokud na ní chceš mít jiný než referenční chladič, tak rozhodně kup Accelero S1. Lepší na trhu jen těžko najdeš..

RAM: A-DATA Extreme Edition Vitesta
Myslim, že při dnešních cenách je celkem bez debat, jestli vzít 1GB nebo rovnou 2GB. Bral bych např. tyto..

* Co se týče zdroje, tak 400W bude bohatě stačit. I když toho Eurocasu bych se být Tebou co nejrychleji zbavil a pořídil si nějaký pořádný.

Cena bez DPH: 6974,- (Accelero jsem do celkové sumy nezapočítával)
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 16 črc 2008 08:59

Dik moc->vypada to velmi pekne :bigups: ...Disk tedy Samsung :),tech 20Kc nebo kolik to je ozelim :D.

Taktovani->
zalezi na tom,kolik tahle setava kde snese a hlavne kolik si za to nekdo,kdo s tim ma zkusenosti ,rekne..??
Kdyz uz mi doma bude lezet "skryty" vykon,tak proc ho nevyuzit.??Zas bych to s tim taktovanim neprehanel,precijenom nechci za par mesicu bezet s dalsi sedmickou do kramu,protoze tohle odpalim.
V pripade nutnosti maxichlazeni mi tu lezi ventilator 125mm(napojeni na rouru) s vykonem 480m3/h :twisted: :twisted: ,to by mohlo uchladit :D:D a nebo spis :idea: ...Vyzbirat vsechny soucastky :)...

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod peta501 » 16 črc 2008 09:04

no amd moc taktovat nejde (ja sem z toho vytahl max. 25%a a to uz se mu nelibilo)
ten procesor dostrelit nemuzes pokud nebudes moc zvysovat napeti ;) a hlidat si teploty ;) :)
me se povedlo z 2,2 na 2,9 a myslim ze zvysit napeti dostanu se este vejs :) ale nechci delat pokusy
btw > pretaktovanim bys odstrelil jen procak desku asi ne
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 16 črc 2008 09:18

Dle rady znalejsich asi pujdu do toho Intelackyho prociku...Precijenom z 2,2 na 2,9->to uz je v beznem pouzivani docela znat.Kdyz bych se z tech 2,4 vysplhal na 3,tak budu stastnej jak blecha....
Jeste k chlazeni procesoru->horkej vzduch bude rovnou odsavat vnetilator prez nejakou nasosku(aby bral horkej vzduch vyfukovanej z chladice).Mozna bych to klidne i propojil hadici->teplej vzduch by nemel sanci ohrejvat zbytek skrine nebo se nekde kumulovat a rovnou by byl hnan ze dveri.Dalsi moznost je trubkou privest studenej vzduch na procesor a dalsi rourou prez ventilator na zdroji odvadet teplo ven=snizeni teploty na procesoru a ve skrini.Nevyhodou by byla nutnost dalsich 2 ventilatoru na privod a odvod vzduchu ze zbytku skrine(HDD,Grafika...)...

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod peta501 » 16 črc 2008 09:29

no asi bych taky sel do pentia ... btw > delal sem na 4200+ (na svim) a na 5800+ (kamosuv cpu s taktem 2,8 tusim) a rozdil sem nepoznal ;) mozna v testech nebo kdybych zapnul fraps ale myslim ze taktovani moc vykonu neprida (prida ale ne zas tolik)
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 16 črc 2008 10:26

Tak jak to vidite s tou taktovatelnosti?Pujde to a nebo to chce priplatit na jienj,lepe taktovatelnej procik(pri tyhle cene me uz naky 200 nevytrhnou),popripade jak moc tato zmena bude znatelna?Newite nekdo kolik si obvykle overclockeri uctuji za ladeni PC?...Chladic CPU jednoznacne Cooler Master Hyper 212 viz test http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=1


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 36 hostů