PC 7000(bez DPH)->nepopere se to? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Spyke » 16 črc 2008 12:34

Pokud chceš taktovat(jako že dle všeho chceš), bež rozhodně do Intelu. AMD na tohle prostě nejsou..
E2220 při taktu 2,4GHz dáš na 3GHz celkem bez problémů, tyhle procesory zvládnou hodně - zkušenost. Někde jsem dokonce četl (myslím, že to bylo na ddworld.cz) pěkný článek o taktování E2180 (základní takt 2,0GHz) s tím, že s boxovým chladičem z něho vytáhli něco kolem 2,6 - tak aby byl stabilní a teploty nebyly nijak brutální. Po přidání nového chladiče se dostali až k 3GHz a to už je celkem dost slušné. Čili pokud tam chceš narvat Cooler Master Hyper 212, OC bych se rozhodně nebál, spíš naopak.. :D

Jak moc bude zvýšení prac. frekvence znatelné? No, záleží co na něm budeš dělat, při sledování filmů, chatování a brouzdání po netu, ten rozdíl asi jen stěží poznáš. Ale jinak je opravdu velký, 3GHz rozhodně není málo a alespoň budeš mít jistotu, že ti procesor nebude brzdit GK. Btw. ten nápad s 8600GT tě snad už přešel, při vší úctě by byla kravina ji koupit, když můžeš mít 3850.. :wink:

K otázce - kolik si lidé za OC řeknou, ti moc neporadím. Vše si dělám sám a nikoho jiného bych si k Pc nepustil(samosebou kromě servisu - když je to nějaký neřešitelný problém). Zatím jsem vše zvládl sám, i když třeba za pomoci Pc-Help.. :bigups: A myslím, že pokud si přečteš pár testů(návodů) po netu, poradíš se s člověkem, který tomu rozumí a dělá do toho, budeš postupovat opatrně, nemáš co zkazit. I když samosebou riziko tu je, ale většinou to odnese jen CPU a to zas taková pálka není..

A poslední věc - chlazení. Všeoběcně se doporučuje mít alespoň jeden ventilátor vpředu(sání) a jeden vzadu(výfuk). Pokud ten zadní bude v rovině s chlazením procesoru a tudíž teplý vzduch od procáku půjde rovnou ven, bude to úplně ideální. Na chlazení HDD by ti stačilo kdyby si ho umístil před přední ventilátor(ten, který nasává do case), víc bych to neřešil, ptž jak jsem psal - Samsungy moc nehřejí, mám 2 doma, tak vím, co říkám. A ohledně GK - na tu bych rozhodně přidělal to Accelero, + pokud na něj dáš 12cm ventilátor, nebudeš se stačit divit. Já mám Accelero na 8800GT + 2 Noctuy, které běží při záteži cca. na půlku výkonu a teploty jsem zkrouhl z 78°C na krásných 35°C, což o něčem svědčí. :D

Hodně štěstí při výběru.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Reklama
Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 16 črc 2008 13:29

AMD uz me pustil stejne tak jako 8600 :)...Chlazeni PC se popravde nebojim,to spis toho taktovani,ale jestli je to jenom o postupovani podle nejakyho navodu,tak bych to mel sfouknout,popripade privolam nejakyho ITaka s :evil: a kdybych neco vylozene prznil,tak mi jednu vetne :D...Tak abych sel objednavat a pak tomu dam voves :bomb:

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod peta501 » 16 črc 2008 15:44

Spyke píše:Pokud chceš taktovat(jako že dle všeho chceš), bež rozhodně do Intelu. AMD na tohle prostě nejsou..
E2220 při taktu 2,4GHz dáš na 3GHz celkem bez problémů, tyhle procesory zvládnou hodně - zkušenost. Někde jsem dokonce četl (myslím, že to bylo na ddworld.cz) pěkný článek o taktování E2180 (základní takt 2,0GHz) s tím, že s boxovým chladičem z něho vytáhli něco kolem 2,6 - tak aby byl stabilní a teploty nebyly nijak brutální. Po přidání nového chladiče se dostali až k 3GHz a to už je celkem dost slušné. Čili pokud tam chceš narvat Cooler Master Hyper 212, OC bych se rozhodně nebál, spíš naopak.. :D

no to pentium teda das na 3Ghz z 2,4 (=600mhz ze ?)
ja taky nemam problem dat amd z 2,2 na 2,8 (=600mhz)... myslim ze zvysit napeti ete o trochu prehoupnu se pres 2,9
i tak je to pentium ale novejsi a vykonejsi ... ale zazraky od toho necekej
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Taktovani

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 16 črc 2008 16:24

Po par prectenych clancich o taktovani jsem skoncil takhle-> :crazy:...To se dalo vcelku cekat,ale to co jsem necekal,je pomerne maly pocet informaci,popsanych po lopate :D(kapitoly nazvane "Pro Experty" jsem radsi obloukem obesel,jinak bych v tom mel jeste vetsi bordel nez ted).Proto bych si rad s vasi pomoci lehce urovnal myslenky a hlavne svuj pohled na system taktovani.

1.Otazka->pouzit programek,ci nepouzit :D?Firma Gigabite dodava ke svym MB program Easy Tune,ktery lze stahnutim nove verze upgradnout na EasyTune 5 Pro viz.
http://www.tuningpc.cz/Gigabyte-Easy-Tu ... clanku=347
Toto mi jeste pred par minutama prislo jako idelani reseni,ale po precteni clanku o taktovani Intel Pentium Dual-Core 2118 jsem shleda,ze mi tam neco chybi :D...Proto me zajima,zda lze za pomoci tohoto programu dosahnout kvalitniho vysledku?Jiz jsem pochopil,ze ovladani tohoto programu je velmi easy,ale neumoznuje nastaveni mnoha dalsich,podle internetu :D klicovych velicin.



Pri zasahnuti do BIOSu bych postupoval nasledne:

1.Kdyz budu menit FSB,musim zmenit nasobic pro pameti DDR2,aby pracovali na spravne frekvenci(800Mhz)/nebo pouzit funkci auto?/...Priklad: FSB 400(jenom orientacni cislo,co jsem hodil pro jednoduchost prikladu)->nasobic 2x=frekvence 800Mhz predepsana vyrobcem.V tuhle chvili tedy RAM pracuje na spravne frekvenci.V pripade problemu s RAM je mozno zvysit napajeni o 0,1V,coz by nemel byt problem s chladici co jsou dodavany na Ramce=zvysi se stabilnost systemu.V pripade presahnuti 800Mhz u pameti(ne moc,jenom kdyby to vislo o par Mhz)je pro spravnou funkcnost dobre zvysit Latenci time(pak jsou tam jeste dve hodnoty Dram RAS a tRas,coz netusim co je zac :) ).Timing by se mel zvysit pred samotnym casovanim CPU,aby bylo mozne vyloucit chyby zpusobene RAM.Timing se snizuje az po taktovani CPU na ??co nejnizsi hodnoty??Jak poznam kdy je to moc a kdy malo?...V pripade podtaktovani RAM(pri frekvenci treba 300 a nasobici 2x je to 600Mhz)muzu timing snizit.Pochopil-li jsem to spravne,plati zde umera,ze cim vic Mhz,tim vetsi LatenciTime aby to dobre slapalo.

2.Mam snizeny Timing a nasobic na RAMce.Nyni muzu prikrocit k samotnemu taktovani CPU.
Vlezu do BIOSu a jelikoz Gigabite MB maji rozsahlejsi nastaveni az po stisknuti Ctrl+F1->voiala,jsem v "pokrocilem nastaveni"(ted kdyz koukam na screenshoty u navodu,tak je to ve stejnem okne jako nastaveni operacni pameti).
V tuto chvili navody doporucuji vypnuti nekterych funkci MB->Virtualizacni technologii,No-Execute bit(NX bit) udajne zlepsi stabilitu v nekterych programech,EIST (Enhanced Intel SpeedStep) a C1E (Enhanced Halt State) dynamicky mění napájení procesoru v závislosti na zatížení=brani kvalitnimu taktovani..???
Dale pak musim ohlidat frekvenci PCI,ktera ma mit 100Mhz(da se udajne nastavit s presnosti na 1-2Mhz).To zajistim tak,ze budto necham nastavene auto(v pripade,ze MB ma tuto funkci) a nebo tuto frekvenci snizim a po taktovani CPU zpet navisim na danou hodnotu.

3.V tuto chvili je nastavena pamet i PCIe na nizsi hodnoty a tudiz mohu pristoupit k samotnemu taktovani CPU.
Nyni nasavim (G)MCH OverVoltage Control na +0,1V,cimz pri taktovani odpadne problem s moznou chybou zpusobenou nedostatkem stavy.Po dokonceni taktovani a dosazeni vysledne hodnoty CPU muzu zkusit 0,1V zase ubrat(snizeni teploty),ale myslim,ze to nema moc vyznam..?Oprava nastaveni RAM->ted vidim presne doporucene nastaveni a to delic na 2,0x a zbytek na 5-5-5-15...
A ted prichazi ta sranda :D-v nastaveni CPU Host Frequenci zmenim hodnotu rekneme na 2,8Ghz a nasledne po 50 budu zvysovat??Tato cast procesu byla v navodech obvykle znacne odbyta.Dalsi moje otazka je,zda-li je mozne/nutne zvysit delic frekvence v pripade,ze bude treba 8x a nebo podobne cislo na 10/11??

Predem dik za jakoukoliv dalsi radu.Doufam ze jsem nic nikde nezapomel,takze by nikde nemelo nic blafnout :D...

Mazani pameti->Jj CMos,nebo tak nak se to jmenuje.Takova potvora u baterky na restart do tovarniho nastaveni...

Jeste jsem zapomel na testovani->jakej pouzivate program na testovani a kdy testujete spolehlivost a funkcnost PC (teplota)?
Naposledy upravil(a) Ku-Lovi Vim dne 16 črc 2008 19:17, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod peta501 » 16 črc 2008 17:20

urcite pouzivej bios tim programem to nataktujes max hodne lehce a taktuje to vsechno najednou ;) ...
takze bios ...
a nwm jak se taktuje intel, ja amd taktuju tak ze vlezu do biosu, snizim HT,frekvenci pameti, zvysim napeti pameti, pak upravuju fsb.... ;)
nwm jak je to u intelu
davej si ale v biosu pozor kdyz to prepisknes pc se ti nezapne a musis reset pc.. nejaky desky maji tlacitko na reset biosu (treba ta moje kdyz to prepisknu jen zmacknu tlacitko a dam reset pc a uz to jede normalne) u nejakych musis vytahnout baterku, u nejakych spojit dratky
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 16 črc 2008 21:02

Tak zmeny nasobice jsou prej neucinny a tudiz je potreba zmenit FBS v nastaveni Biosu...

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod zao » 16 črc 2008 21:50

u intelu sou zbytečný ano u amd je to nejlepší volba přetaktování pokud je odemčenej
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Marfy » 16 črc 2008 23:12

U Intelu jsou násobiče zamknuty,mimo řadu Extreme Edition stejně jako u AMD (mimo řadu Black Edition).Není však problém dosáhnout stejného výsledku i zvyšováním FSB.Jen si musíš uzamknout frekvenci PCI-expres slotu,nebo nastavit na 110Mhz a snížit děličku pamětí.AMD X2 jdou taktovat málo ale s 2,2Ghz Pentiem DualCore se dostaneš s lepším chladičem i na 3,5Ghz což ti hodí i 15FPS ve hře navíc.Testuji většinou v 3Dmarku nebo použiji test obsažený ve WinRARu.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Ku-Lovi Vim
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Ku-Lovi Vim » 20 lis 2008 13:20

Nakonec mam tuhle sestavu->
-MB-http://www.alza.cz/gigabyte-ep45-ds3-d95409.htm
-procesor-intel-core-2-duo-e7200-box chlazenej PrimeCooler PC-HC 4+ HyperCool
-Grafika->GIGABYTE NX96T512H, 512MB DDR3 (1800MHz), NVIDIA GeForce 9600GT (650MHz), PCIe x16, SLi, 256bit,
2xDVI chlazena doporucovanym Accelerem
-2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition
-HDD Samsung(viz predchozi doporuceni)
-zdroj 600w od LG

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC 7000(bez DPH)->nepopere se to?

Příspěvekod Spyke » 20 lis 2008 13:41

Myslím, že sestava je to v poho. Jen máš zbytečně výkonej zdroj, ale to je Tvá věc.. :wink:

A dle mého, pokud tedy ještě nemáš nějaké otázky k tématu, je už na čase označit téma za vyřešené.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů