notebook + monitor

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

OndraP.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 704
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

notebook + monitor

Příspěvekod OndraP. » 14 pro 2008 21:18

zdarec, chtěl bych se zeptat jaký by jste mi doporučili notebook do 20 000,- byl by používanej na filmy, net, nějaký ty "kancelářský práce" a sem tam i na to hraní, hdd bych byl nejrači kdyby bylo 320GB a procesor intel core 2 duo, a moc nechcu integrovanou grafiku... windowsy ty sou celkem jedno....

a potom bych ještě chtěl k pc LCD monitor kolem 5000,- nebo nějakej kterej odpovídá 22" s dobrýma parametrama a bez repráčků, DVI je samozřejmostí... značka je celkem jedno, ale aby to byla značka, přednost dávám philips... :smile: díky za všechny tipy :smile:

P.S.:co řikáte na tento monitor? nebo je za tu cenu nějaký lepší? :smile:
Naposledy upravil(a) OndraP. dne 14 pro 2008 22:00, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: notebook + monitor

Příspěvekod Tomina » 14 pro 2008 21:32

Tak notebook také vybírám a tak ti sdělím svoje postřehy. Mám nemilé zkušenosti se značkou ASUS, tak té se spolu s ACEREM vyhni obloukem. Pokud bych pátrla zjistil bys, že krom maličkostí není mezi notebookem za 15 a 20 tis. rozdíl. Po několikatýdenním zkoumání jsem zvolil značku Lenovo, opravdu to jsou notebooky, které i po 5 letech budou vypadat dobře. Já měl ASUS rok a barva byla už slezlá, jak kdybych ho měl 10 let. No děs..
Já už si vybral i model, který doporučím i tobě. Má výborné rozlišení displeje, dobrý procesor i grafiku a hlavně solidní zpracování a výdž..můj vyhlídnutý model, který zakoupím až po Vánocích kvůli klesání cen je tento. Stojí sice 21.500,- ale stojí za to si připlatit. Pokud chceš opravdu více herní notebook a je ti jedno, zda se ti po roce rozpadnou plasty, či ti málo vydrží na baterce, koukni na MSI..kolem 22tis má velmi dobrý notebook na hry..
Jinak pokud chceš od notebooku mobilitu s tím, že chceš hlavně to, aby ti notebook vydžel na baterce a taky, aby vydržel co se týká šasi, vybírej ještě zde:
1) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61900
2) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61008

OndraP.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 704
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: notebook + monitor

Příspěvekod OndraP. » 14 pro 2008 21:49

je pravda že k těm asusům a acerům se taky moc nepřikláním, mám radši dell nebo hp... notebook jsem žádnej dlouhodobě nepoužíval, takže nemám skušenosti... a lenovo..? no na tu značku sem taky neslyšel moc chválu, jako je to věc názoru, já samozřejmě nevim jak na tom jsou, ale od vyprávění tu značku nemám v oblibě.. a taky ten jejich design se mě moc nelíbí, jako šlo by to, ale kdyby na obou stranách notebooku nebyly ty široké pásy (mezi klávesnicou a koncem notebooku) to se mě na tom nelíbí... ale díky za tip :smile:

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: notebook + monitor

Příspěvekod Tomina » 14 pro 2008 22:32

No je fakt, že LENOVO je vzhledově nic moc, to spíše ty levnější modely,které jsou alepsoň lesklé,ale co se týká kvality, stále si drží stopu. Jde o to, že dříve to bylo IBM poté IBM/LENOVO, kdy IBM stále LENOVO hlídal, zda dělá opravdu klasickou IBMťáckou kvalitu a nyní je to už jen LENOVO, což jsou mj. číňani. Ale co se dnes nedělá v číně, že ? Já osobně vidím LENOVO jako jedinou alternativu, viděl jsem školení, kde přišel chlápek, položil LENOVO na zem, stoupl si na něj a začal na něm skákat, poté vzal sklenku vody a polil ho, vše v zapnutém stavu. Nic se tomu notebooku nestalo, poté zvolal, kdo z vás tohle se svým notebookem dokáže ? A už se mu hrnuly objednávky..jde o to, že ty načančané lesklé booky ve stylu Pavillionů můžeš po dvou letech, někdy ani to ne, vzít sprejem. Protože na takovém povchu uvidíš každý škrábanec a věř mi, že mě po roku, jen po roku, slízala barva až na ten černej podklad, a to samé dělají i Fujitsu-Siemens. Proto už nechci žádnou barvu, jen černý tvrdý plast. Nicméně, nebudu tě překecávat, já toho trošku zažil a mám na to názor svůj. Nicméně, DELL a HP je kvalita. I výbava je dobrá, ale jen u některých modelů..rozhodně se vyhni Toshibám, které se zhoršili (potvrzeno od soudního znalce v oblastni výp. techniky) a vyhni se i Sonáčům, jejíž Vaia už nejsou, co bývala. Dále se smaozřejmě vyhni ACERům a ASUSům. Fujitsu-Siemens ení špatné, ale zas zálěží na modelu. Co ti rozhodně nedoporučuji, je kombinace CPU AMD Turion a grafické karty nVidia. To ti z notebooku udělá přímotop s tím, že baterka ti u těchto vytápečů nic nevydrží. Dokonce jsem i viděl notebook tak přehřátý, až smrděly plasty..
Já vybírám jen Core2Duo a nějakou ATi-nku...Dobrý Intelácký procesor je C2D P8400

OndraP.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 704
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: notebook + monitor

Příspěvekod OndraP. » 16 pro 2008 17:57

a jak je na tom dell? ten má taky špatný plasty/barvu...? a jaký ten monitor? je ten lg dobrej? :smile:

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: notebook + monitor

Příspěvekod memphisto » 16 pro 2008 18:01

Dell jsou hodně dobré booky (po stránce kvality) a záruka naprosto super.do druhého dne oprava u tebe doma, ale zase za tu záruku si zaplatíš dost na úkor výbavy. jinak LCD bych bral jen od společnosti Samsung
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

OndraP.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 704
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: notebook + monitor

Příspěvekod OndraP. » 16 pro 2008 20:51

proč jenom samsung? mají je nejkvalitnější? :smile:

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: notebook + monitor

Příspěvekod memphisto » 16 pro 2008 21:14

no tak samozřejmě třeba i Eizo a další, ale to už je při těchto úhlopříčkách naprosto jiná cenová skupina, ale při relativně levných LCD bych asi sáhl po tom Samsungu.mají hezký obraz, dobrou životnost a kvalitu
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: notebook + monitor

Příspěvekod Tomina » 17 pro 2008 07:00

Ty DELLy jsou opravdu dobré, ale okamžitě mě odradila naprosto chudá výbava..takže koukl bych opravdu jinde..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook 2v1 + 37,5" Monitor? (60-70k)
    od ahcym » 03 zář 2023 14:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    707
    od ahcym Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 09:41
  • Monitor
    od ShadowWord:Pain » 20 črc 2023 10:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    893
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 19:50
  • Monitor 27”
    od ignig » 24 lis 2023 17:06 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1285
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 11:29
  • Monitor vs TV
    od green93 » 07 zář 2023 13:42 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1248
    od green93 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:42
  • 5K UHD monitor
    od ajr » 30 led 2024 07:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    491
    od ajr Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 07:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 41 hostů