Převod z analogové kamery a videa do PC Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Převod z analogové kamery a videa do PC  Vyřešeno

Příspěvekod samotarrk » 30 pro 2008 20:15

Můj strejda má na Vás dotaz?

Můžete nabídnout podobný produkt, který by mi zajistil převod analogových videonahrávek (kamera VHS-C, video VHS) do PC zhruba v cenové kategorii do 700kč? Můj PC má Pentium 4 (2GHz), RAM 2,5 GB, XP Prof.+SP3. Jde mi více o tuto funkci, než o TV. Je tedy nutné, aby karta měla kompozitní vstup (případně nějakou redukci do "S"), klasický skart asi nemá žádná.

A můj dotaz:

Mám Leadtek 1800. Převod z analogové videokamery do PC jde, ale kvalitně jen obraz. Zvuk tam má různé pazvuky. Nemáte s touto kartou a tímto problémem zkušenosti? A video mi nefunguje vůbec :-( . Máme doma 2 a ani jedno nefachá ani v kompozit a ani v S-video. Prostě jako kdyby nebylo připojené. Videa Mitsubishi a Toshiba.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Reklama
richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Převod z analogové kamery a videa do PC

Příspěvekod richchie » 30 pro 2008 21:12

Na střih videa je třeba pořádnej Hw protože prevod je náročnej na pc.Ale existuje mnoho variant zpracování.Je třeba popsat jaký způsobem jde kamera propojit-na jaké medium zaznamenává atd.

http://www.myfilm.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=110

Někdy stačí drobná pomůcka+videorekorder

http://www.zlatydul.cz/obchod/audio/kazetovy-adapter-thomson-vhs-c-vhs.html

nebo

http://www.photostar.cz/objects/1057012250.html

http://www.computer.cz/?CatID=18843068

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Převod z analogové kamery a videa do PC

Příspěvekod samotarrk » 30 pro 2008 21:19

Asi jsme nebyli pochopeni. Chceme videonahrávky do PC a nikam jinam. Jinak já mám počítač dost výkonný.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Převod z analogové kamery a videa do PC

Příspěvekod richchie » 30 pro 2008 21:33

Já chápu velmi dobře.Na zachycení videa z kamer se používají střihové karty+nějaký soft na zpracování.Jde o to jakým způsobem se kamera nechá propojit.To že jsem dal odkaz na rámeček znamená že se nechá připojit přes kartu i Vhs atd.Je třeba zjistit jaké vstupy a výstupy dané zařízení má.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Převod z analogové kamery a videa do PC

Příspěvekod mmmartin » 31 pro 2008 02:56

Na zachycení videa z analogového vstupu (kompozitní PAL nebo s-video) by teoreticky měla karta Leadtek 1800 stačit. To potvrzuje i ta skutečnost, že funguje nahrávání z analogové kamery.
Vím, že se pazvuky dost blbě popisují, ale: míníš tím to, že zvuk je zkreslený třeba až do té míry, že řeči není rozumnět, případně že se nedá poznat, o jakou písničku se jedná? To by mohlo být způsobené přebuzením audiovstupu. Konkrétně tuto kartu znám jenom z prospektu a proto dotaz: není v SW k ní možnost nastavení citkivosti audiovstupu? Další možnost je použít vstup zvukové karty a jeho citlivost nastavit v Ovládání zvuku/možnosti/vlastnosti, zvolit záznam a kliknout na OK a tady nastavit regulátor linkového vstupu tak, aby zvuk nebyl zkreslený. Pokud by v těchto regulátorech bylo možné vybrat i audiovstup TV karty, lze požít tento regulátor a signál posílat do audiovstupu TV karty.
Pokud se jedná o nahrávání z videa: pokud má video SCART, je nutné požít scartový kabel, který má zapojené výstupní piny, tj. 19 = video out a 1 a 3 = audio L a R out. Na redukcích SCART - CINCH bývá dvojí různé - navzájem protichůdné - značení vstupů a výstupů - je nutné vyzkoušet, které konektory CINCH jsou spojené s piny 19, 1 a 3 ve SCARTu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Převod z analogové kamery a videa do PC

Příspěvekod samotarrk » 31 pro 2008 09:21

Připojím kameru k PC a na kameře zapnu play. Vše je OK. Zvuk v pohodě. Zapnu nahrávání a až v nahrávce se pazvuk objeví. Prostě nahrává to co na pásce není :-) . Pokud bych jej měl identifikovat tak je to takové praskání, škrčení. Řeči rozumět je, ale ty pazvuky jsou hrozný, takže za půl hodiny je to nepříjemné. V nastavení zvuku jsem nastavoval všechny možnosti, ale žádná jiná nefunguje tzn., že se zvuk nenahrává vůbec. Takže v nastavení zvuku mám: Mic in at front panel (PINK) Realtek. Jenom Vás chci ujistit, že mikrofon nemám zapnutý a v počítači není ani strčený, takže přes mikrofon nenahrávám a ani není možné, aby on dělal nějakou neplechu. V nastavení zvuku mám ještě tyto možnosti:
Realtek digital input
Mic int at rear panel (PINK) Realtek
Mikrofon 2 USB Audio Device - to je má webová kamera s microfonem Labtec, takže toto nenastavuji nahrávala by to ta kamera.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • kamery s výdrží baterie 3-5 hodin
    od teichmann.ondrej » 16 črc 2023 21:45 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1042
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 21:45
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2765
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31
  • Převod DVD do mkv, avi...
    od petrmet » 24 lis 2023 14:12 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    23
    4942
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 19:59
  • Převod formatovaného textu na normalní.
    od BigSandy » 26 kvě 2023 07:27 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1633
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 09:49
  • PC na strih videa 4K
    od 32387 » 07 črc 2023 12:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1385
    od 32387 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:41

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot], Melvidor a 25 hostů