nVIDIA GTX 275 Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 07 črc 2009 17:09

zao píše:tak já ti doporučoval hyper 212+ http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... 9118B.html a nevím kde si čet, spíš nečet že nepodporuje C2Q , to jedno každopádně jestli ho vyměníš tak bych přiděla jen jeden ventilátor a zreguloval na menší otáčky a druhej hodil dozadu skříně kde ti chybí
Aha, to je 212+. Až teď mi to docvaklo. Já koukal jen na 212. Jenže 212+ nemaj v Alze a jelikož bych ho potřeboval vyměnit za ten co mám, tak bych ho musel v Alze vrátit a pak jít koupit tenhle do Czechcomputeru. No a to se mi nechce.. Navíc píšeš o regulaci otáček a mě to regulovat právě vůbec nejde. Ať v biosu nastavím u toho větráku cokoliv, tak mi prostě nefunguje žádné softwarový regulování otáček. A já chci fakt něco co nebude slyšet. Tolerovat nějaký hluk jsem schopen, když třeba hraju hry a CPU je zatíženo. Ale jen do určité míry. Ale zase jsem od PC nějaké tři metry, takže to mám zase trochu výhodu. Ale zase mám otevřenou skříň.
Na hlučnost větráku jsem celkem náročnej, protože to pak fakt celkem ruší, když třeba koukám na film nebo poslouchám hudbu nebo hraju hry.

Takže se celej den rozhoduju a výbírám, jakej vzít větrák. Mě se dost líbí ty Asusy. O těch ale tvrdíš, že nejsou dobrý, jako větráky. Ale u tohohle zase všude píšou, že je dost kvalitní http://www.alza.cz/chaldic-asus-triton-81-d105845.htm (nemyslím jen na Alze, ale i po různých diskuzích). Jenže je zase obrovskej a nevím, jestli se mi bude vůbec vejít na desku. A taky všechny tyhle gigantický větráky jsou celkem těžký. Aby mi to nepoškodilo desku, jak to za ní visí. Sice se tam dá přimontovat z druhé strany ten křížový úchyt, ale i tak. Uvádí, že jeho hlučnost je 18 db. V tom nemám ani moc přehled, jaký je to hluk. Uslyším ho při takové hlasitosti? Navíc to udávaj jako při max otáčkách nebo při min otáčkách nebo někde v normálu?

Tenhle Scyte http://www.alza.cz/chladic-scythe-ninja-2-d96373.htm , který jsi mi taky doporučoval je ještě těžší. A u něho zase udávaj otáčky 1000 rpm. Není to zase moc málo?
Nevím, různě to údávaj u každého výrobku jinak a to mě štve. Nevím vůbec jak je kterej hlučnej.
Potřeboval bych fakt nějakej takovej, kterej je výkonný a dost tichý a taky aby mi neurval desku a vešel se na ní.
Dost mě zaujal ten Asus, který jsem uvedl. Ale když říkáš, že Asus jako větráky nejsou dobrý... A je taky dost velký. Ale docela bych chtěl aby svíti :smile: Já jsem sice o to původně nestál, ale ten co mám teď svítí jen tak decentně a je to celkem příjemný. Mám PC blízko u televize (používám jí i jako monitor).
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Erredar
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1126
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Erredar » 07 črc 2009 17:31

S tou hlučnosti ,20dba je neslišitelne z metru pokud se nemylim.Ten Ninja 2 je hodně dobry chladič a stačí mu malé otačky ventilatoru aby mezi žebry nestál vzduch.A tu váhu musí ta deska vydržet vpohodě.
Ryzen 5800x(XPG Levante), B550 mag tomahawk, 2x16GB Fury Renegade 3600Mhz CL16, Asus TUF RX6800, Kingston A2000 500GB+1TB, XPG CORE REACTOR 850w

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 07 črc 2009 18:00

Tak jo, já asi teda půjdu do toho Ninji. Sice je absolutně nehezký, ale člověk by měl asi myslet hlavně na kvalitu.

Hrozně mě mrzí ten Asus, který jsem koupil. Je fakt hrozně pěknej a krásně svítí i chladí. Fakt nechápu, proč tak vrčí :-( Podle mě je to jen vadný kus, protože se mi to fakt nezdá. Jenže v Alze už ho nemaj, abych ho vyměnil. Ach jo, já mám teď na ty vadný věci docela smůlu :-(

Díky
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 07 črc 2009 18:05

Ještě jedna věc. Jaký je rozdíl mezi dba a db? Někde to uváděj v db a někde v dba
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 07 črc 2009 19:34

to sem chtěl právě napsat dB je prostě zvuk kterej se měří standartně bez žádných filtrů, a dBA je měření s filtrem jakým ucho reaguje na různá frekvence zvuku (doufám že neplácám bláboly)...takže příklad 25dB neuslýšíš 25dBA jo

jinak jak říkáš že seš citlivej na ticho tak bych fakt bral něco od Noctua nebo Scythe jo a abych nezapoměl tak Nexus (najdeš je na www.alfacomp.cz) taky dělá výkoný tichý chladiče
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 07 črc 2009 21:13

Tak mi prosím doporučte definityvně jeden, který za který zítra půjdu vyměnit ten, co mám teď. Já už fakt nevím kterej. Už mám z toho zamotanou hlavu :-( Tak mi prosím doporučte jeden ventilátor co nejtižší a výkonný tak, aby spolehlivě chladil i při tá největší zátěži a taky aby se mi na tu desku vůbec vešel. A prosím nějaký z Alzy, protože to kupuju vždycky tam. Děkuju moc.

Omlouvám se, že pořád otravuju. Doufám, že zítra přinesu ten větrák, namontuju ho a bude vše, tak jak jsem chtěl a už se s tím nebudu muset patlat
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 07 črc 2009 21:36

tak jsem se ještě koukl na testy, abych přesně věděl a nejlíp cena/výkon/ticho mě vychází ten CM hyper 212 http://www.alza.cz/chladic-na-procesor- ... d82123.htm

tady máš ten test kdyby si se chtěl kouknout http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... me?start=6
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 07 črc 2009 23:43

Takže 212? Ne 212+? Ale ve 2000 rpm až 60 stupňů? To mi přijde docela dost. Vždyť ten co mám teď jede 1735 rpm a teplota je 38 stupňů
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 08 črc 2009 11:38

Já se omlouvám, ale já tomu Hyper 212 prostě nějak nevěřím :blush: A ty testy nějak nechápu. Při 2000 rpm je tam ukázaná teplota 60 stupňů. To je divný. Nejspíš mi asi něco uchází.
No opět jsem zapátral, tentokrát mezi tebou doporučovanými značkami a oběvil jsem tento, který se mi zdá dost schopný a taky nadějný na ticho: http://www.alza.cz/chladic-na-procesor- ... d88519.htm Na czechcomputeru ho dost chválej. Hluk píšou do 21 db, takže bych ho neměl slyšet, že? Akorát se chci zeptat, jestli bude spolehlivě chladit ten můj Intel i při zátěži.
Je dražší, ale za kvalitní chlazení a za ticho jsem ochoten ty peníze dát
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Erredar
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1126
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Erredar » 08 črc 2009 13:14

Jestli si za kvalitu ochoten zaplatit více tak vem tenhle http://www.alza.cz/chladic-na-procesor- ... d84833.htm
Jinak ten CM hyper212 je hodně vychvalovany.
Ryzen 5800x(XPG Levante), B550 mag tomahawk, 2x16GB Fury Renegade 3600Mhz CL16, Asus TUF RX6800, Kingston A2000 500GB+1TB, XPG CORE REACTOR 850w

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod zao » 08 črc 2009 17:04

jo uniklo stačí si přečíst testovací metodu http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... tu?start=2 a zjištíš že tam mají C2Q extreme s TDP 130W a je v zátěži (pro laiky: je to prostě hodně žravej procesor co vyzáří hodně tepla)

jinak ten Nexus je taky dobrý a pokud ti sejde na vzhledu ber ten
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nVIDIA GTX 275

Příspěvekod Viktor.Z » 08 črc 2009 23:09

Vzal jsem ho :smile: A musím říct, že ne jen že je dobrý, ale je skvělý :smile: Otáčky kolem 1150 rpm a teplota kolem 40 stupňů bez zátěže. Se zátěží (při hraní) je to asi kolem 1250 rpm a teplota kolem 50 stupňů. Občas skočí až tak na 55, ale to bych řekl, že je při hraní ještě normální. Ale taky občas skočí i tak na 47. A co se toho hluku týče, tak slyším úplný hovno, haha :D :lol: Ať už to frčí jakkoliv :smile: Takže já jsem maximálně s tímto ventilátorem spokojen. Konečně :smile:
Myslím, že jeho tajemství spočívá v tom, že má obrovskej větrák. Měli by jste vidět, co je to za talíř. No a tím jak je velkej, tak na chlazení nepotřebuje tolik otáček, aby dostatečně foukal. Myslím, že to je jednoduchá fyzika. Ale nerad bych tu machroval, já se v tom tak nevyznám.

No a teď k těm negativním věcem. Jak jsem mluvil o velkém větráku, tak mě to i zároveň štve. Protože fakt nechápu, proč ty ventilátory dělaj tak velký. Co pak nechápou, že na té desce jsou i jiné věci?
Další, co mě docela dostalo je, že to má připevnění, jako ten malej větráček, kterej mi dali k tomu procesoru :shock: A to upevnění je nehorázně k hovnu. To se tam jen do těch dir na šroubky v desce strčej jen ty malinký umělí špejle a těma cvočkama se jen trošku otočí a pak se to ještě musí silou přimčkávat, aby to nějak dosedlo. To mi vůbec nešlo, protože když jsem třeba přimáčkl dva ty sloupky, tak mi zase vylezli ty druhý dva. Takhle jsem se s tím sral snad půl hodiny a během toho jsem si asi třikrát myslel, že jsem si odepsal desku, když v tom nějak divně ruplo. No pak se mi to nějak povedlo. Ale opravdu nechápu, jak na takovej balvan mohli udělat tak debilní upevnění. To jsem si říkal furt jak jsem se u toho upevňování vstekal. Zlatý upevnění u toho Asusu, kterej jsem vyměnil za tenhle.. Tam to bylo krásně celé za železa a na šroubky a krásně to drželo. Fakt nevidím jedinej důvod, proš to tak neudělali u tohohle, kterej je dohromady větší a těžší než ten Asus. Tady ani nevím, jestli jsem to upevnil pořádně, protože i když se mi to párkrát jakože podařilo, tak jsem ale jen za to vzal a zas to z toho vyjelo. Pak se mi to třeba podařilo zas tak jsem s tím tu desku zkusil dát do vertikální polohy a zase to vyjelo. No a napotřetí jsem to upevnil bych řekl úplně stejně, jako u těch nezdařilých pokusů, ale už to drželo a tak jsem to i zamontoval do skříně a doteď to drží. Pro jistotu jsem mu za větrák přivázal takový ten drátek, kterýma jsou vždycky zavázaný kabýlky, když si koupíte něco nového a přivázal jsem ho za horní část skříně, kde jsou původně šroubky a trochu jsem to napnul, abych ho aspoň trochu odlehčil. I tak se bojím, že by mi mohl jednou sletět a zlikvidovat mi spolu sám se sebou i zvukovku a grafiku. Modlím se, aby se to nestalo.

Takže upevnění nestojí za nic, ale samotný ventilátor je výborný :smile: Celkově jsem prostě spokojen :smile:


Takže to je asi vše. Jako další budu kupovat asi novou skříň, protože jak je ten větrák velkej, tak mezi ním a zdrojem je jen sotva milimetr prostor. Už na to ta skříň prostě nestačí. S tou skříní koupím i nový disk, páč ten co mám je už starej a pomalej a když pracuje, tak řve, jako by v něm něco šrotovalo. To je ale u něj normální zvuk. Dělá to už od začátku. S tím koupím asi i nějaké větráčky do skříně, abych jí mohl taky zavřít. To ale znamená, že to zase budu muset rozebrat a toho už mám prozatím dost, takže si dám chvilku s montováním compu pohov a budu si taky užívat jeho nový výkon :smile:
Takže mocrkát vám děkuji za vaše rady a pomoc. Hlavně Zaovi. Moc si toho vážím Obrázek



PS: Fakt doufám, že mi ten větrák nesletí
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ray Tracing nVidia vs AMD
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 14:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1731
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 13:30
  • Nvidia 1060 chyba 43
    od Brasi » 18 čer 2023 10:42 » v Problémy s hardwarem
    2
    768
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 15:40
  • Výběr Nvidia 4060Ti, a stačí 550W PSU?
    od midder » 12 črc 2023 16:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    740
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 19:23

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů