Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 23 bře 2010 15:52

Upgrade mého PC pomalu postupuje a nyní se dostávám do fáze přidání HDD a výměny case a chladiče CPU. Nebudu to kupovat najednou, ale postupně. Co se HDD týká tak radu nepotřebuji, ale potřebuji poradit nějaký velmi kvalitní case (Thermaltake mi byl doporučen) a chladič pokud možno jak na sockety AMD tak Intel, protože case, chladič + to co už mám (zdroj a případně GK a HDD) chci použít třečba i někdy do nové (intel) sestavy.

Co se týká chladiče tak mám požadavky, aby byl velmi kvalitní, žádné kompromisy ovšem cena max. 2000kč. aby uchladil jakékoliv čtyřjádro i na několik hodin. Hlučnost je druhá věc.
Co se týká case tak chci, aby byl velký (místa vedle stolu je dost), aby se mi tam vždy všechno vešlo a vždy tam zbylo dost místa. A samozřejmě, aby to bylo z hlediska chlazení (proudu vzduchu) vynikající. Cena taky okolo 2000kč max. Myslím si, že zrovna ten by mohl vydržet i několikt let (deset?), protože na tom snad není co by se porouchalo, když vyloučím to co se nestane :D

Mimo dotaz: Jak je to s HDD S-ATA 3? Jsou už nějaké v prodeji? Uvažoval bych ho jako systémový HDD.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Marfy » 23 bře 2010 16:45

Kvalitní a prostornou case + špičkový chladič co uchladí vše a hlavně tiše máš zde :
Case : Thermaltake Soprano RS201 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61019
Cladič : Noctua NH-U12P http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69668
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 24 bře 2010 12:39

2k je na BigTower málo, chtělo by to přitlačit nebo se spokojit s MidiTower.

A k chladiči, pokud chceš špičku, tak vezmi Noctuu NH-D14, test zde, bohužel cena 1,9k už tak líbivá není. Noctua je značka zaměřená na výkon/hluk, v čemž i vyniká. Ale kdyby si chtěl kousek zaměřený opravdu jen na čistý výkon, poohlédni se po kouscích stáje ThermalRight. Taky platí, že na tyhle kousky budeš potřebovat opravdu prostornou skříň, nejsu to totiž žádní drobečkové.. :D

SATA III HDD již v prodeji jsou. Cena ovšem nikterak přívětivá není, rozhodně bych ještě počkal. Navíc jako systémový disk bych volil raději SSD, ty jsou trochu někde jinde.

Výkon SATA III je v tento moment totožný se SATA II, jelikož i toto starší rozhraní má ještě značnou rezervu ve výkonu. Po SATA III bych se poohlížel až v budoucnu, ne v tuto chvíli.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 24 bře 2010 14:44

Děkuji a budu rád za další návrhy.

SATA III ani SSD zatím neplánuji.

Co se týká té case tak problém je také v tom, že se mi musí líbit. Nemám rád výstřelky (pokud není povedený) a preferuji spíše konzervativní design. Jen doufám, že mě chlazení (proud vzduchu) té skříně nezklame. Jelikož to chci na xx let tak musím pomalu a dobře vybírat. Budu rád za další návrhy.

Co se týká toho chladiče tak ta 14 se mi líbí, ale platí také to, že to chci na x let a několik procesorů takže bych spíše preferoval chladič, který dnes bez problému uchladí řekněmě nejvýkonnější i7. Samozřejmě, aby byl také na patici AM3. A kolik vlastně žere W takový chladič? Nikde jsem si nevšiml, že by to uváděli.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 25 bře 2010 19:26

Psal si, že by si SATA III uvažoval jako systémový disk, proto sem reagoval.. :D

Pokud preferuješ konzervativní design, mrkni na Sharkoon Rebel, což je obstojná BigTower skříň, cena by si měla pohybovat někde kolem 2k.

S tím chlazením, myslím, že většina, ne-li všechny chladiče, v této cenové kategorii by neměly mít žádný problém s uchlazením i toho nejvýkonějšího procesoru, i7 počítaje.

Se spotřebou je to asi takhle, ventilátory sami o sobě nežerou téměř nic. Čili obvyklá spotřeba takového ventilátoru se pohybuje v rozmezí 2-3W. U Noctuy to bude avšak ještě méně díky vynikajícím ložiskům a speciálně tvarovaným lopatkám. Zmiňovaná D14 má ventilátory rovnou dva, čili spotřeba bude možná trošku vyšší než je obvyklé u klasických chladičů, nepočítej ale, že nějak razantně.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 25 bře 2010 20:01

No konzervativní to zrovna není :D ,ale líbí se mi to, myslíte, že by to bylo dobré a nebo ne?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 90UR1NYLIA
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 26 bře 2010 20:27

Dle mě dobrá volba, nebál bych se do ní jít. A že není konzervativní, když se zbavíš toho červeného podsvícení, tak to žádný výstřelek nebude. Avšak je to MidiTower.. :wink:

Nebo, když hledáš něco uťáplejšího, co Fractal Design Define R2 Black Pearl? V jednoduchosti je přeci krása.. :D
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 26 bře 2010 21:17

Krása to je, ale budu se držet doporučené značky Thermalake. To červené podsvícení mi nevadí (modrá by byla hezčí) aspoň, že to není vícebarevné.

Na maxitower se ještě podívám. Potřeboval bych všaK nějaké velké recenze (v češtině). Na svethardware jsou, ale ne zrovna ty co se mi líbí. A zajímalo by mě jak je to se zdroji pač z textu se mi zdá jak kdyby ty skříně měli své zdroje (75W atd.) pro pohon těch větráčků a asi diod, světýlek atd.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 28 bře 2010 09:20

A dodávám to i sem.

Tohle je to co jsem hledal a co se mi líbí. Design v pohodě, kvalita taky, víc větráčků snad není ani potřeba a podsvícení může být barvy modré, červené, zelené, stačí si jen vybrat a nebo ho vypnout. A manuální regulace taky není k zahození. Co říkáte?

http://www.extrahardware.cz/designova-p ... -element-g

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67806
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 28 bře 2010 17:29

Designově opravdu povedený kousek, obzvláště pak zepředu, ale osobně bych jí nebral z několika důvodů. Nejvíce bych se asi bál toho, že kdybych procesor osadil tou D14, nevešla by se mi tam, přeci je to jen MidiTower a šíři prostoru uvnitř ještě podstatně zmenšuje ten boční ventilátor, ze kterého taky moc nadšen nejsem. A zadruhé bych se bál těch ventilátorů, jejich průměry jsou 14, 20 a 23 cm. Doma mám jeden 14cm od Thermaltaku a o hluku, který dělal, bych mohl dlouho povídat, v Pc se taky dlouho neohřál. Ale těžko říct, jak na tom budou tyto, chtělo by to někoho kdo ji má.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 28 bře 2010 17:54

Recenze mluví o 14-15db. Ale jen pokud jedou naplno. Dají se regulovat. A ten chladič se tam vejde a pokud ne dám tam jinej. Stejně si nejsem jist, zda ta Noctua 14 není příliš předražená. I takový CM Hyper 212 dokáže s ní soupeřit a stojí jen okolo 800kč. Jinak větrák na boku je potřeba proto, aby se dostal vzduch dovnitř. Akorát to chce prachový filtr (pokud tam není).
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 28 bře 2010 19:17

V recenzi je jen zkopírovaný údaj od výrobce, což je jedna věc, druhá je jak na tom bude doopravdy. No, předražená, jak se to vezme. Je to jedno z nejlepších chlazení, které můžeš sehnat. Samosebou, že rozdíl ve výkonu nebude zas až tolik propastní, zde už se hraje na to, že každé, byť sebemenší, zlepšení si člověk musí zaplatit. Avšak tak je to se vším. A asi takhle, proti bočnímu ventilátoru sem toho zde na fóru napsal již hodně, jen ti říkám, že sem proti němu, jelikož dle mě nadělá více škody než užitku. Nemusíš mi tedy říkat za jakým účelem ho tam výrobce dává.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Aio chlazení
    od Krolino » 08 úno 2024 09:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1056
    od Krolino Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:42
  • Vodní chlazeni
    od fishus » 18 bře 2024 20:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    777
    od fishus Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 21:01
  • Nejlepší 60mm větrák pro chlazení košů s hdd
    od Ondras66 » 27 čer 2023 00:31 » v Vše ostatní (hw)
    12
    2264
    od Ondras66 Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 20:01
  • PC CASE - rada výběru
    od showpayne » 07 srp 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1436
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:47
  • CZC.Gaming Lantern Case - pomoc
    od showpayne » 18 srp 2023 02:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    995
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 12:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů