Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 05 dub 2010 16:29

Mě totiž vždy nějak odradí a nebo přimějí přímé názory lidí, kteří to mají a u toho Zalmana bylo dost lidí typu "mám ho, ale teploty 60°C co s tím apod." a proto mě to odrazuje. Jistě asi to ti mají špatně namontované a nebo chyba kusu a nebo kecaj :D , ale já to četl a zvyklalo mě to. A u Noctua budu mít jistotu, že nic lepšího není. A žadné negativa u ní jsem nečetl. Asi ji má málo lidí.

Stejně u té skříě Element G. Spousta reakcí ale kladných. Že otevřel skříň po dlouhé době a žádný prach atd. Prostě recenze je jedna věc a názor majitelů (i když vím, že jej nelze brát nějak moc vážně) druhá. Nejlepší test bude stejně až u mě doma.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Reklama
Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 05 dub 2010 16:38

Souhlasím, mám to stejně, taky je pro mě důležitá osobní zkušenost lidí, kteří si daný kus vlastní. Avšak ještě důležitější je pro mě výsledek nějakého testu, a že dnes ho najdeš opravdu na vše. U lidí nikdy nevíš, jak to myslí nebo co za tím stojí, u testů máš větší jistotu o objektivnosti. U Noctuy se nemůžeš divit, že jí moc lidí nemá, přeci jen není za babku. Navíc u toho Zalmana si hodně lidí řekne, že je to přeci značka, která v tomto má již udělané jméno a většinou, což je chyba, se nepodívá, jak si třeba daný chladič vede oproti konkurenci, hned si ho pořídí a pak to takhle dopadá.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 05 dub 2010 16:43

Testy a recenze jsou nejlepší, ale vždy mě hrozně nasere, když nejlepší chladič testují s dvoujádrem. Takže se snažím hledat testy, kde je , když už ne můj procesor tak aspoň nějaké čtyřjádro pokud možno se stejnou spotřebou jako ten můj. U toho si říkám, že snad bude topit podobně.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod Spyke » 05 dub 2010 16:47

Proto se vyplatí hledat i/hlavně v zahraničních testech.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 13 dub 2010 16:07

A je to! Upgrade case a chladiče proveden. Nakonec jsem vzal skříň Termaltake Element G a chladič Noctua NH-D14.

Pro upřesnění zde odkazy:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67806
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71586

Recenze:

http://www.extrahardware.cz/designova-p ... -element-g
http://www.cttl.cz/index.php?gid=10514&kap=7



A výsledek? Fantastický. Teploty klesly velice drasticky jak je vidět na obrázcích níže, hlučnost se velice moc snížila a case musím popsat zvlášť.

Je velká. Daleko větší cca o polovinu než často zde zmiňovaný CM 331. Už v balení byla 2,5" rámeček do 5,25" pozice, takže i čtečku tam mám. Montáž je v pohodě, místa spousta, ventilátory makaj tiše a redukce funguje. Vícebarevné osvětlení (modrá, zelená, červená) a nebo kombinace všech barev je pěkná. Skříň má tlačítko Power a Reset, regulátor ventilátorů a při stlačení výběr barvy osvětlení, které je možné také vypnout, což chválím. A dále klasické 2 audio - sluchátka, mikrofon a 4 USB. A tady byla trochu potíž, protože se to do desky zapojuje kombinací po dvou USB a deska má pouze dvě zástrčky a jelikož tam mám čtečku, kterou samozřejmě chci tak 2 USB v předním case nejsou zapojené. Ale to neva pač 2 vepředu mi bohatě stačí a navíc je jedno USB v čtečce a vzadu jich mám 8. A to vůbec nepočítám svůj USB hub.

Nespleťte si pořadí obrázků při vkládání je druhý soubor na místě prvním, což nechápu.

A teď k těm teplotám.
2) obrázek: teploty se starou case a box chladičem - program jsem zapl ihned po startu Pc, takže vidíte, že minimální teplota jader 34°C je skutečně největší minimum jakého jsem dosáhl. A maximální teploty jsou naměřené po 20 minutách plně vytíženého procesoru.

1) obrázek: teploty s novou case a Noctua chladičem - program jsem taky zapl ihned po startu a tak minima jsou minima, kterých jsem dosáhl a maximální teploty jsou naměřené po 30 minutách plně vytíženého proceosoru.

PS: Plně vytížený procesor je mezi 95%-100% neustále skákal, nejčastěji byl 97%, ale to bych řekl není tak rozhodující. Probíhal rendering videa v Pinnaclu HD 14.

Výsledek. Minimální teploty boxu jsou maximální teploty s Noctuou :D
Přílohy
noctua maxima2.jpg
nova case a chladic
teploty po 20 minutách.jpg
stara case a chladič
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod iDkcz » 13 dub 2010 16:53

OT: Co děláš, že máš tak "hezký" vytížení ? :D
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 13 dub 2010 17:07

Teď nevím jak si to myslel. Psal jsem, že probíhal rendering videa v Pinnaclu HD 14.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod iDkcz » 13 dub 2010 21:04

Aha pardon toho jsem se nevšíml :idea: Jsem se právě lekl, že takové vytížení máš v klidovém stavu.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Postupující ugrade - case, chlazení, hdd

Příspěvekod samotarrk » 13 dub 2010 21:40

On je tento článek o teplotách a ne o vytížení CPU. Nejkrásnější je, že je ta skříň krásně studená i když dlouho PC běží na max výkon tak nikde ani u zdroje necítím žádné teplo. Fakt obrovský rozdíl mezi touto a "obyčejnými" skříněmi. Je mi vedle ní docela zima :D

Jsem rád, že jsem do toho i přes vyšší cenu šel. Pěkné a chladí suprově. A taky jsem rád, že šla Noctua namontovat a nebyly žádné problémy. Ale byl to porod - to přiznávám.

POZOR: skříň je uváděna jako midlle a ne midi, přesto, že v internetových prodejnách patří do kategorie midi. Takže je větší než klasické skříně a to o takových 20%.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Aio chlazení
    od Krolino » 08 úno 2024 09:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1056
    od Krolino Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:42
  • Vodní chlazeni
    od fishus » 18 bře 2024 20:13 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    779
    od fishus Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 21:01
  • Nejlepší 60mm větrák pro chlazení košů s hdd
    od Ondras66 » 27 čer 2023 00:31 » v Vše ostatní (hw)
    12
    2264
    od Ondras66 Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 20:01
  • PC CASE - rada výběru
    od showpayne » 07 srp 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1436
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:47
  • CZC.Gaming Lantern Case - pomoc
    od showpayne » 18 srp 2023 02:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    995
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 12:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů