Projektor na sledování filmů

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Projektor na sledování filmů

Příspěvekod gyga » 20 dub 2010 11:26

Ahoj, potřeboval bych poradit. Přemýšlím nad koupí projektoru, ale moc se v tom nevyznám. Chtěl bych ho na domácí sledování filmů. Nevím rozdíly v LCD a LDP (LED) teda krom spotřeby. Dále mi není moc jasné rozlišení, protože projektory ho mají kolem 1024x768 XGA a ještě se tam uvádí max. vstupní rozlišení. Mohli byste mi doporučit nějaký projektor a popřípadě i plátno.

Zaujal mě tento projektor http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72067 má vstupní rozlišení 1080i což má málokterý v této cenové relaci, ale doopravdy netuším jestli není něco levnějšího co by bylo srovnatelné. Na projektoru nepotřebuji DVD přehrávač. Dikes za rady
Lenovo Thinkpad Edge 15

Reklama
Uživatelský avatar
Strady
Level 2
Level 2
Příspěvky: 191
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Projektor na sledování filmů

Příspěvekod Strady » 20 dub 2010 13:22

Zdravím,
taky jsem si právě koupil projektor Mitsubishi HC910 DLP za bomba cenu. Takže jsem také zatím laik ale určitě doporučím se podívat na stránky tvfreak.cz tam se dočteš základní rozdělení a další rozdělení projektoru.
Jenom pozor na rozlišení 1080i jelikož můj projektor je HD ready zkusil jsem 1080i z počítače a obraz se třese. Ale 720p je paráda a pak záleží na podkladu (zeď, plátno, a nebo jiná variace)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Projektor na sledování filmů

Příspěvekod karlos » 20 dub 2010 16:26

Zkušennost s tím nemám, ale slyšel jsem povídat člověka, který je trochu "za vodou", kterak si za 70.000 koupil projektor, aby nakonec přišel na to, že filmy jsou lepší na jeho 50' plazmě.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Projektor na sledování filmů

Příspěvekod mmmartin » 20 dub 2010 18:50

Maximální rozlišení na vstupu je rozlišení, které je ještě schopna zpracovat elektronika projektoru, rozlišení (někdy taky označované jako nativní) je skutečné fyzické rozlišení LCD resp. DLP panelu (tj. pčet pixelů vodorovně x počet pixelů svisle). Nativní rozlišení bývá menší než rozlišení vstupu, projektor signál s vyšším než nativním rozlišením "přepočítá", čímž samozřejmě utrpí kvalita.
A ještě ohledně rozlišení: teprve projektory s rozlišením 4k jsou svým rozlišením srovnatelné s vlastnostmi klasické filmové suroviny při použití technologie Technicolor, která - jen tak mimochodem - byla poprvé použitá už v roce 1916 :shock: , v 60. letech minulého století pak dosáhla svého technologického vrcholu a je používaná dodnes.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
gyga
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1011
Registrován: únor 08
Bydliště: Kutná Hora - Malešov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Projektor na sledování filmů

Příspěvekod gyga » 20 dub 2010 19:00

Zapomněl jsi napsat kolik projektor s 4k stojí :D pár jsem jich viděl a cena byla šesti místná.

Edit.: http://www.digitalnikino.cz/node/22
Lenovo Thinkpad Edge 15

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Projektor na sledování filmů

Příspěvekod mmmartin » 20 dub 2010 20:36

To máš pravdu, jedná se o profi stroje které nějakou tu kačku stojí.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot], Seznam[Bot] a 13 hostů