ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Renee » 07 kvě 2010 16:15

Pěkně zdravím. Rozhodl jsem se, že v dohledné době trochu omladím svůj počítač. Co po něm chci - ano, hry. Nepotřebuju ale nadupané dělo, musím brát trochu ohledy i na cenu :smile: . Stačí mi, když si budu moct zahrát současné hry, nepotřebuji ani nejvyšší nastavení grafiky...Trochu jsem se díval po komponentech:
Plánuji koupit (nevysmívejte se, prosím, tomu HDD, já příliš místa nepotřebuji):
Základovka: ASUS M4A785TD-V EVO ( http://www.alza.cz/asus-m4a785td-v-evo-d133750.htm )
Procesor: AMD Athlon II X2 250 ( http://www.alza.cz/amd-athlon-ii-x2-250-d153958.htm )
HDD: SAMSUNG SpinPoint F1 250GB ( http://www.alza.cz/pevny-disk-samsung-s ... d90194.htm )
Paměť: KINGSTON 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX XMP (http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr ... 149189.htm )
Mám (a nehodlám měnit):
Grafická karta: ATI Radeon HD 4800 Series
Zdroj: Fortron AX450-60APN - 450W

Prosím zhodnoťte, jestli tato sestava dohromady bude fungovat (hlavně jestli to utáhne zdroj, případně bych ho holt musel vyměnit). Pokud budete mít lepší nápady, prosím navrhněte. V žádném případě ale nechci utratit víc než cca 8000 Kč. Předem dík!

P.S.: O víkendu zde nebudu, proto nebudu moc odpovídat na případné dotazy. V neděli večer se zde objevím. Díky!

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Žbeky » 07 kvě 2010 17:09

Pokud jsem to pochopil správně, že nebudeš potřebovat optickou mechaniku ani case tak tady je můj návrh
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2010 19:26

Pochopils to správně. Dovol mi ale dotaz, proč bys volil radši to co jsi napsal, než to co jsem si vybral já?
Ohledně základovky, tam se mi na té, co jsem zvolil já, líbilo, že má integrovanou grafickou kartu, která se dá pomocí nějakého toho můstku spojit s regulérní GK. Nechápu úplně ten systém, ale vyrozuměl jsem, že bych měl mnohem lepší potenciál co se grafiky týká. (Omluv prosím laické vyjadřování v předchozí větě...)
Co se HD týká, tak tam jsem chtěl ušetřit co to dá, proto jen 250gb.
Procesor, který doporučuješ, tuším do té desky co jsem zvolil já, pasuje taktéž, takže tam bys mi to rozmluvil. (Z toho mála, co vím o počítačích, toho vím o procesorech nejméně.)
A jako bonus k ušetření mám to, že když se kouknu jinam než na Alzu, tak určitě aspoň 1000 korun ušetřím. :smile:
Ještě mě ale napadl dotaz - bude základovka ze současných let pasovat do case z let dávno minulých? Mám klasickou Mironeťáckou, přibližně takovouto: http://www.mironet.cz/mironet-midi-atx- ... e+dp37678/ - kromě barvy jsem nevypozoroval žádný rozdíl...
A zdroj, který jsem uvedl, teda utáhne tyto sestavy, jak moji tak tvoji?

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Žbeky » 09 kvě 2010 19:37

S tou integrovanou grafikou nemáš pravdu. Pouze bys mohl přepnout na ni teřba ve 2D a snížit tak spotřebu, pomohl by sis ale jen tak o 10-20W.

Procesor má stejné taky a o jedno jádro navíc - to za těch 250Kč stojí. Taky disk je o 300Kč dvojnásobně velký.

A ano, základovka tam pasovat bude a zdroj to utáhne
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod El Diablo » 09 kvě 2010 19:57

Myslím že ta sestava co si poskládal Renee je provozuschopná.
ATI Hybrid CrossFire – co to je:
http://www.czechcomputer.cz/art_doc-2EA ... CBCA3.html
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Žbeky » 09 kvě 2010 19:59

Neříkám že není. Jenže pokud má ATi 48xx řadu tak výkon té integrované nebude vůbec poznat.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2010 20:02

Tím "propojením" jsem myslel něco jako "CrossFire" - dostal jsem ke grafické kartě takový malý káblík, bylo mi řečeno že se tím dají propojit dvě grafické karty... Domyslel jsem si, že pro lepší výkonnost, takže se mýlím?
K pevnému disku - vidím, že ten co doporučuješ ty, má 5400 ot./min, kdežto ten, co jsem vybral já, má 7200. Nevím, jaký to má vliv na... (Na co to může mít vliv?) Ale díval jsem se po rychlejších. Má tedy rychlost rotace nějaký vliv na výkon?
A k paměti, jaký je v nich rozdíl? Ve specifikacích jsem narazil jen na magický výraz "SDRAM" u tvé volby, která u mojí není. Je to ono?

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Žbeky » 09 kvě 2010 20:07

U disku jsem se sekl, byla to ecogreen edice. Tady je spinpoint se 7200ot/min. Ty paměti jsou totožné.

Na ten integrovaný CF bys ani ten káblík nepotřeboval
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2010 20:11

Dobrá... Ještě dotaz k tomu CrossFire - je třeba to nějak speciálně instalovat, nebo po zapojení karty, případně propojení káblíkem, to je hotovo?

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem

Příspěvekod Žbeky » 09 kvě 2010 20:12

Osobně jsem se ještě s nikým kdo by CF nebo SLI nesetkal. Tady by to ale mělo jít i bez toho spojovacího můstku. Bude to třeba ale nějak zapnout v ovladačích nebo CCC
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Renee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ověření funkčnosti sestavy sestavené amatérem  Vyřešeno

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2010 20:25

Dobře. Dík moc za rady. Myslím, že ty sestavy, co jsme navrhli, by se mohly dát kombinovat, uvidím jak se v nejbližších dnech vyvine finanční situace a nějak si s tím poradím. Stejně jsi psal, že výkon integrované by nebyl poznat... Takže ti děkuji, pokud mě napadne ještě něco, budu se zase ptát tady. Mějte se!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dvoufázové ověření u PS4-PSN.
    od dosty. » 03 bře 2024 19:14 » v Vše ostatní (hw)
    1
    690
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 15:33
  • Redmi 9C - zrušení ověření Google účtu
    od Karrex » 16 kvě 2023 16:21 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1766
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 18:08
  • Posouzení sestavy Příloha(y)
    od fabikp » 08 bře 2024 15:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1331
    od fabikp Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 10:09
  • Necenění sestavy
    od liefi » 19 črc 2023 22:10 » v Vše ostatní (hw)
    1
    870
    od mkol Zobrazit poslední příspěvek
    20 črc 2023 09:17
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 05 zář 2023 06:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2407
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 10:17

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů