Prachové filtry Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prachové filtry

Příspěvekod liborek » 14 kvě 2010 20:37

Já ,když jsem kupoval comp v popisu, jsem si do skříně namontoval filtry,utěsnil bočnice...Ovšem potom ta paseka jinde :evil: :evil: Protože si vzduch hledal jiný cesty/ventilátory tam mám celkem výkonné/ měl jsem úplně z****ý všechny přední vstupy/FIREWIRE,USB,čtečka karet byla totálně zaprášená :bomb: ,DVDRomka...Prostě si ten prach našel cestu menšího odporu než přes filtry.Můžu porovnávat,když jsem alespoň přední filtr odstranil tak se zaprášení těchhle otvorů snížilo dobře o 50%.Takže vyzkoušej a uvidíš .Nemusí to tak být všude.Určitě záleží na proudění v bedně atd.Ale já už raděj filtry buď vůbec ne nebo ne všude.Když tak pořádně vysávat v pokoji...... :inlove:
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Reklama
Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prachové filtry

Příspěvekod samotarrk » 14 kvě 2010 20:47

To je dilema :D no určitě to zkusím. Ještě žádné neobjednávám až příležitostně budu něco kupovat na PC tak je vezmu. Ale něco s tím dělat musím, takhle to dál nejde.

Docela by mě zajímalo, zda se ten prách ve skříni zvedne, když jedou ventilátory naplno. To tam poletuje a nebo leží?
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prachové filtry

Příspěvekod El Diablo » 14 kvě 2010 21:21

To víš že se zvedne, zejména pokud si delší dobu ventilátory "brblou na volnoběh" a pak něco zapaříš a rozjedou se na plno, tak můžeš vidět jak ti zezadu vyletí usazený prach...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prachové filtry

Příspěvekod liborek » 14 kvě 2010 21:26

Jak píš elDiablo,ale to už by si musel mít počítač někde dole v dole :D aby se ti tam dostalo naráz tolik prachu,že by tam vířil.Ten se tam usazuje postupně a vždy tam kde naopak jsou klidnější místaIkdyž to taky není vždy pravda.Kdysi jsem o tom četl v jiných souvislostech a je to věda.Někdy se vědcům prach usadil v největší vrstvě prakticky přímo pod velkým leteckým motorem kde by člověk čekal,že to tam sfoukne a jindy to tam bylo vyčištěný :shock: Záleží tam na maličkostech.
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prachové filtry

Příspěvekod El Diablo » 14 kvě 2010 21:40

Nemusí být v dole, stačí když něco v baráku předěláváš... :D
S tím usazováním je to nějak takhle:

Profesor se špatně vyspal.....
Přijde do třídy a hned se ptá prvního studenta:
"Jedete autobusem a je hrozné horko, co uděláte?"
"Otevřu okno" odpoví student.
Na to profesor ..."Dobře, a teď popište aerodynamické změny, které v autobuse nastanou".

???????????????

"Děkuji, za pět, další!" ... ohodnotil ho profesor.

Druhý student stejná otázka, stejná odpověď, stejná známka.

Ke konci hodiny je stav zápasu profesor versus studenti 9 : 0.

Jako desátá je vyvolaná pěkně "vyvinutá" studentka.

Profesor se ptá : "Jedete autobusem a je hrozné horko,co děláte?"
"Vysvleču si halenku." ... ona na to.
"Vy mi nerozumíte, je opravdu horko!" ... kontruje profesor.
"Tak si ještě vysvleču sukni" ... snaží se studentka.
"Je nesnesitelné horko!!!" ... stupňuje profesor.
"Tak si vysvleču podprsenku" ... nedá se studentka.
Odpověď profesorovi vyrazila dech a koulí očima jak se snaží nadechnout.
Studentka rychle dodává: "Ještě si můžu vysvléct kalhotky, ale okno neotevřu ani kdyby ses posral."
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prachové filtry

Příspěvekod samotarrk » 14 kvě 2010 21:54

:lol: jo tak to je hezký :lol:
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů