Kterou DVD vypalovačku

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jakou DVD palírnu

LG GSA-4167B
6
75%
BenQ DW1655
0
Žádná hlasování
NEC 7551A
0
Žádná hlasování
LiteOn SHM-165P6S
0
Žádná hlasování
LG GSA-H20L
1
13%
Jinou - prosím napište jakou
1
13%
 
Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Kterou DVD vypalovačku

Příspěvekod ladza » 07 čer 2006 17:23

Ahoj,

chci koupit novou DVD palírnu, ale už 3 dny prolízám net a pořád nevím kterou, obvzláště když cenový rozdíly jsou naprosto zanedbatelný.

Co třeba LG 4167B? Vypadá dobře, ale našel jsem poměrně rozsáhlé forum, kde začku LG vůbec nedoporučují.

Jakou by jste v dnešní době koupili?

Dík.
Naposledy upravil(a) ladza dne 07 čer 2006 21:55, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 07 čer 2006 18:52

Třeba ti pomůže tento test (stáhni si článek z odkazu dole) anebo se podívej na recenze na Svět hardware.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 07 čer 2006 19:36

Ja myslim ze v dnesni dobe je jedno jakou si vyberes.Kdyz vis co chces (napr. podroru DVD-RAM,LightScribe atd),tak je asi upne jedno na jakou znacku se obratis.Pouzivam 4 vypalovacky sam a kamosi asi 5 dalsich ruznych znacek a neda se rict ze je nektera lepsi a jina horsi.Maximalne muzes trefit na vadny kus a pak na tu znacku zanevres,ale to uz je o nahode.
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 07 čer 2006 20:23

je to přesně tak jak napsal marcucci, dneska jsou rozdíly mezi jednotlivými značkovými výrobci velmi nepatrné a žáden nemá na trhu vyložený propadák

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 07 čer 2006 21:03

Dík za odpovědi, sice jste mi moc nepomohly s výběrem, ale snad máte pravdu, že je to dneska celkem jedno.

:wink:

Pro jistotu jsem si přidal malou anketu, třeba helpne, prosím autory předchozích odpovědí také o hlas, dík

PS: neměl bych se třeba zaměřit i na sběrnici, konkrítně SATA?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 08 čer 2006 08:04

Ladzo, kde jsi narazil na nedoporučení LG? Já všude nacházel jenom pění chvály na tuto značku.
Jinak, já bych se díval nejvíc na hlučnost. Rychlost je na nic, tu ti stejně nakonec ovlivňuje kvalita média a čím pomaleji pálíš tím lépe (jako se ženskou, čím déle to trvá, tím je to lepší). Všechny doplňky jsou určitě fajn a časem se je naučíš využívat s bravurou. Co tě ale bude točit čím dál tím víc a na co si nikdy nezvykneš, když budeš mít pocit, že při roztočení placky, ti na stole startuje letadlo... :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 08 čer 2006 08:52

sice o NEC7551A nevím skoro nic, ale používám jejich výrobky už roky a nikdy žáden problém, ale když tady máš konkrétní typy, tak já bych tentokrát dal přednost LG GSA-4167B :wink:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 08 čer 2006 09:01

Mám LG 4120B, už několik let, zcela bez problému. A jestli mi dneska večer klekne, tak s váma se všema přestanu mluvit.
Když se podíváš na jakýmkoliv diskusním fóru na dotazy typu "Která .... je nejlepší", zjistíš, že to bývají thready s největším počtem odpovědí a v momentě kdy těch odpovědí je alespoň několik desítek, zjistíš navíc, že začíná fungovat statistika, tj. téměř každý z doporučovaných výrobků dostane přibližně stejný počet hlasů. Vyjímku samozřejmě tvoří výrobci resp. výrobky, o nichž je obecně známo, že nestojí za nic - např. média Verbatim made in India. I když i tady se zřejmě najde určitý (statisticky nevýznamný) počet horlivých zastánců.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 08 čer 2006 09:16

mmmartine, dovol, abych trochu upřesnil tvé tvrzení o médiích Verbatim- made in India. Nejen Verbatim, všechny disky vyrobené v Indii, jsou vhodné jen k tréninku budoucích atletů v hodu diskem (do koše) :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 08 čer 2006 11:46

tak to mě nikdy nenapadlo koukat kde je médium vyrobený. nedávno jsem si nakoupil CD-RW Verbatim a vůbec na ně nejde vypalovat. tak jsem se teď kouknul odkud jsou a hádejte .... Irsko takže nevim nevim
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 08 čer 2006 13:05

Nejedná se náhodou o tato média: Verbatim Colour Disc Pocket Size DataLife? Pokud ano, pak to je jediný typ, ze sedmi prodávaných CD-RW Verbatim médií od výrobce CMC Magnetics Corp (CD-R 5 ze 32 a DVD pro Verbatim nedělají vůbec). Asi u Verbatimu vědí proč. Jinak absolutní špička v médiích je japonský výrobce TaiyoYuden, bez rozdílu, jaký vexlák je pod svou značkou prodává. Jinak indická média jsou vyhlášená svou "kvalitou" především u DVD disků, bez rozdílu kategorií (+, -, R, RW, RAM) :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
ladza
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Nové Město na Moravě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ladza » 08 čer 2006 18:56

Tak jsem se nakonec rozhodl pro (snad) novější verzi LG GSA H20L, měla by být nástupcem GSA 4167B, ale s podporou LightScribe, všem moc děkuji za názory.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 26 hostů