Acer TimelineX..nebo jiný?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tomba.klimes
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod tomba.klimes » 12 zář 2010 22:27

Zdravím,

rozhoduji se o nákupu notebooku velikosti 14" pro běžnou práci a multimedia. Nejvíce mě zaujal ACER Aspire 4820T-334G50MN, který oproti ostatním nabízí vynikající výdrž baterie - podle nezávislého testu až kolem 6 hodin.

1)Všude jsem ho našel pouze s operačním systémem. Nemáte někdo tip, kde by se dal sehnat bez něj, abych se z 18000 dostal trochu níže?

2)Co říkáte celkově na tuto volbu? Napadá Vás jiný notebook lepší poměrem cena/výkon (samozřejmě bych byl rád, kdybych se dostal aspoň na nějakých 15000). Důležitá pro mě zůstává ona výdrž baterie, kde bych bral aspoň 4 hodiny.

Předem díky,
Tomáš

Reklama
Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod Romaine » 13 zář 2010 10:34

Tento NB mám od srpna.

Baterie 4 hodiny a více. záleží na práci, jasu,.. Maximum jsem zatím nezjistila (bez wifi a poloviční jas zatím nad 6 hodin a ještě se nevybil - ve škole, pak doma už wifi a v síti).

Ale jinak jsem maximálně spokojená - skvělý design, výborná klávesnice i touchpad - nikdy jsem nepoužívala,ale tady, když nemám myš nebo se mě ve škole nechce vyndávat, tak v pohodě i s tím dokážu pracovat. Displeje jsem se bála, ale není to tak hrozný. Matnej je samozřejmě lepší (pak by byl NB dokonalý), ale zatím jsem za žádných okolností neměla problém s tím něco přečíst. Netopí v podstatě vůbec! Což jsem byla celkem v šoku (ale nehraju hry náročné). Mechanika při práci je celkem slyšet, ale jinak není NB slyšet vůbec. Co se mi hodně líbí je, že mechanika se otevírá tlačítkem nad klávesnicí, takže při přenášení se nestane, že zmáčknutím mechaniky ji omylem otevřu. Hodně dobré je víko NB - otisky se tam uchytí málokdy. A lesklé plochy okolo displeje taky nemám zapatlané. Výbornej materiál (příjemnej) je v místech na opření rukou.

A mínusy? Brala bych USB vzadu nebo aspoň obráceně (3 vlevo a 1 /na nano usb pro myš/ vpravo), ale zas takový problém to není. Záleží na co USB používáš, jestli tam máš furt něco a děláš s myší nebo jen občas. pokud používáš jen touchpad, tak netřeba řešit.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

tomba.klimes
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod tomba.klimes » 13 zář 2010 12:52

A kde jsi ho koupila? Předpokládám, že s Windowsy...

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod Romaine » 13 zář 2010 13:21

Koupila jsem ho zde. Je o pár stovek levnější. Nemyslím, že půjde sehnat bez OS. Ale investice je to dobrá. Navíc na XP a Visty nemají ovladače na stránkách. A nelegální systém nedoporučuji.. Lepší je si to zaplatit s OS.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod samotarrk » 13 zář 2010 13:24

Dostala si k tomu instalační disk Windows?
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod Romaine » 13 zář 2010 13:32

Ne, ten se nedává, jen u plných verzí Win, teda ne OEM. Vyrobila jsem si recovery disk. PROČ?
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod samotarrk » 13 zář 2010 14:33

Jen tak. Je zajimavé, že ke stolním Pc se dává.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Martinor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 437
Registrován: listopad 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Acer TimelineX..nebo jiný?

Příspěvekod Martinor » 22 lis 2010 07:41

Protože u stolních PC si můžeš vybrat jestli ti ho nainstalují za prachy nebo si ho nainstaluješ sám.Kdyžto u ntb už bývá nainstalovany.
Lenovo IdeaPad S540-15IWL- verze 81SW000VCK


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • WIN 10 přesunutí složek users na jiný disk
    od Richard_ZZR » 10 úno 2024 11:30 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    839
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 13:26
  • Acer TravelMate P2 (TMP215-41-G2) | BSOD
    od Addic7ed » 23 lis 2023 11:55 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    4122
    od Addic7ed Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 16:31

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Frank Burns, Google Adsense [Bot] a 31 hostů