Malý výkon

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

JAMES:o)
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Malý výkon

Příspěvekod JAMES:o) » 17 zář 2010 15:08

Procesor: intel core i7 860 2.6ghz
Základní deska: ASUS P7H55D
Paměť: 2x Kingston HyperX 2GB 1333MHz
Grafická karta: Sapphire radeon 5970HD 2GB
Pevný disk: 2TB western digital 7200ot.
Zdroj: Seasonic 750W S12D

Prosím o nějakou radu! Není tomu dávno, co jsem si tento pc pořídil v nižší ceně přes ''známého'' za 40k... No a bohužel pc má malý výkon. V GTA IV na plné detajly + 1680x1050, což zabere asi 1,5GB z paměti graf. karty mám FPS okolo 30-1. Hlavně se hra seká, když se s pohybem ''načítá'' mapa a čím rychlejší pohyb ve hře konám, tím více je hra nehratelná. Někdy se to dokáže zaseknou tak, že mám 1fps a čekám třeba 6sek než se zase mohu pobyhovat. Výkon jsem zkoušel i v Gothic3 a tam je to podobné. Velice slabé fps na mou pc sestavu a velké fps lagy při různém otáčení, kdy se načítají objekty zamnou, okolo atd. S nízkým výkonem se potýkám v každé hře a můj op. systém je Windows7 64bit. Zkoušel jsem většinu typických věcí pro odstranění problémů. Hodila by se mi jakákoliv rada, čím by to mohlo být zaviněno. Děkuju.

Reklama
Uživatelský avatar
HAFcool
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2469
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malý výkon

Příspěvekod HAFcool » 17 zář 2010 15:14

Nemas tam nejaky vir ?
Mas vsechno original ? Mne se sekal pocitac uplne nehorazne kdyz sem nemel windows original.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malý výkon

Příspěvekod memphisto » 17 zář 2010 15:21

Sestava je to hodně slušná, ale problém bude pravděpodobně ve hře. Pokud nastavíš vše na max, tak bych se sekání nedivil, protože ta hra je už od začátku špatně optimalizovaná z konzole na PC.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

ymorduur
Level 3
Level 3
Příspěvky: 524
Registrován: duben 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malý výkon

Příspěvekod ymorduur » 17 zář 2010 16:13

Výkon svého PC v Gothic 3 nezkoušej, ten se ti bude sekat i na sestavě kterou koupíš za 5 let. Jedna z nejhůř optimalizovaných her co znám.

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malý výkon

Příspěvekod AleRx8 » 17 zář 2010 16:52

Takže co jsi s pc dělal, když jsi ho dostal-bylo na něm už vše nainstalované, nebo sis to musel dělat sám? Máš stažené ovladače? Nainstaloval jsi vše, co bylo na CD a DVD přiloženo k pc?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Malý výkon

Příspěvekod X » 17 zář 2010 17:28

HAFcool píše:Mne se sekal pocitac uplne nehorazne kdyz sem nemel windows original.

Větší nesmysl jsem už dlouho neviděl. Pokud nešlo o "speciální ruskou crackerskou edici".


JAMES:o): Optimalizace her už upadá od dob ZX Spectra, to byli spíš perly, třeba takový Sentinel (ZX Spectrum). 1 obrazovka si vzala 6 912 B, hra byla prostorová, level slušně rozsáhlý, levelů bylo 10 000, přístupové kódy ke každému levelu byli různé a asi 10 znakové. A to prosím vše asi do 48 000 B :lol:

Sentinel (Atari ST verze, vypadá stejne jako na ZX Spectru jen má o chlup lepší zvuky)
Naposledy upravil(a) X dne 17 zář 2010 17:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malý výkon

Příspěvekod AleRx8 » 17 zář 2010 17:31

:lol: lekce z dějepisu.

teĎ zapomeňme na to, že problém je v ovladačích, a zkusíme se podívat na optimalizaci těch her. Zkoušel jsi nějaké patche? Třeba GTA 4 ty patche strašně opravily, a teď už se jedná o skoro normálně optimalizovanou hru...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů