Tipy na Vánoční sestavy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Koupili by jste si/kupujete/koupili jste/chtěli by jste některou z zde uvedených sestav?

Ano, už jsem si ji koupil(a)
2
13%
Ano, ale nemám peníze
7
44%
Chtěl bych jednu
1
6%
Ne, nelíbí se mi
0
Žádná hlasování
Ne
5
31%
Téma se mi vůbec nelíbí, je zbytečné
1
6%
 
Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod AleRx8 » 30 říj 2010 14:08

Stejně jako každých posledních pět let, i tento rok obsahují naše Vánoční přání slovo počítač. Ale Ježíšek často přinese nějakou nekvalitní sestavu od Lynxu, takže na nás je, abychom celých dalších 12 měsíců běhali po servisech, vylepšovali, a vztekali se. A proto je lepší, navést rodiče (ehm, teda Ježíška samozřejmě...) na nějakou tu cestičku, jaký by ten vysněný počítač měl být. Spousta z nás se v tom však nevyzná, a proto vzniká tenhle článek, kde najdete několik výkonných Ježíškovských sestav, určených hlavně na hry. Tento článek je vlastně takový ''speciál'' mého staršího, byť aktualizovaného článku, který mám v podpisu. Doporučuji přečíst těm, kteří by se chtěli o počítačích něco dozvědět, a ne jenom nechat si poskládat sestavu. Ještě upozorňuji, že tenhle článek bude aktualizovaný přibližně jednou týdně, tudíž tady najdete až do toho bájného 24. prosince to nejlepší a nejvýkonnější. Takže se pohodlně usaďte, jdeme na to :wink:

Upozornění: Všechny sestavy jsou bez monitoru a operačního systému!

Sestava do 8 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... HJ010P5G01
A začínáme překvapivě nejlevnější sestavou. Za 7789,- tady máme poměrně výkonnou sestavu. Do limitu se vlezl jak dvoujádrový procesor, tak slušná grafická karta. Od téhle sestavy nečekejte nic extra, avšak i nové hry si na nízké detaily zahrajete. Nedošlo k žádným změnám, ale cena spadla o 200,-



Sestava do 10 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... LH010HHJ01
Další sestava, tentokrát za 9972,- je na hraní lepší. Je osazená lepším dvoujádrovým procesorem, větší pamětí a samozřejmě lepší grafickou kartou, která si poradí se všemi dnešními hrami. Opět sice jenom na nižší detaily, ale jinak co byste chtěli za takovou cenu :wink: Opět žádná změna, a to ani v ceně.



Sestava do 12 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... M1010QRP01
A teď už se dostáváme k výkonu, který stačí na všechny hry alespoň na střední detaily. Za 11983,- je sestava opravdu dobrá, čtyřjádrový procesor a výborná grafická karta budíž toho důkazem. Tenhle update zatím není ve znamení změn, vše zůstalo stejné



Sestava do 15 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... LH010RM101
Tahle sestava za 14684,- nabízí opět lepší výkon. Oproti předchozí sestavé je tady už opravdové herní čtyřjádro, a grafická karta je také o dost lepší. Jinak prakticky skoro žádné rozdíly. Sestava bude stačit ve většině her na střední až vysoké detaily. Cena zůstala bezmála stejná, hardware se taky nezměnil. Pokud máte radši Ati, tak se můžete přiklonit k její HD 6850, ale tady ještě nějakou dobu zůstane přetaktovaná GTX 460 :wink:



Sestava do 18 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... XY010H0L01
Oproti předchozí sestavě opět menší zlepšení, a to hlavně po stránce provozní. Ale samozřejmě i výkonnové, takže za 17983,- bude stačit na většinu her na plné detaily, u těch opravdu náročných možná budeme muset kousek ubrat. Konečně nějaké změny! Nejspíše to nikdo nečekal (ani já ne) ale objevila se výborná karta GTX 470, která je výkonem, a pozor, i provozními vlastnostmi na, nebo nad úrovní ostatních karet v ceně. Takže ještě menší posílení zdroje, a vše je připraveno na výborný herní zážitek :)



Sestava do 20 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... B8010Z9S01
Tahle sestava opět nepřináší žádnou extraporci výkonu navíc. Je takovým mezičlánkem mezi dvěma vyváženějšími ciframi. Jelikož ani jeden z výrobců nemá v ceně kolem 7mi tisíc dobrou kartu, tak jsem byl nucen šáhnout po starším, avšak výkonném kousku. Jinak se zlepšil procesor, teď má lepší provozní vlastnosti. Cena trochu spadla, na 19859,- Vyměněna byla grafická karta, z důvodu nedostupnosti.



Sestava do 22 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 9F0111M302
Tak tahle sestava je už opravdová lahůdka. Zvládne opravdu každou hru na maximální detaily, a to hlavně díky 2 novým grafickým kartám ze stáje AMD/Ati. Pro takovéhle čarování byla potřeba větší skříň, ale jinak je sestava skoro stejná. A cena? Slušných 22 162,-



Sestava do 25 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 9F0111P402
Tahle sestava v podstatě jen trochu vylepšuje sestavu do 22 000,-. Oproti ní dostala větší disk, a lepší desku a procesor. Cena činí 24 891,- Malá změna se dotkla grafických karet, které jsou trochu jiné.



Sestava do 28 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... L8010H0K01
Tahle sestava je už pro opravdu náročné hráče. Díky její výborné grafické kartě NVidia GTX580 o hrách ani nemá moc smysl mluvit, nebudou téhle sestavě činit žádný problém. Cena je 27785,-
Tady se nám udály trochu větší změny, a to i v koncepci jako takové. Změnil jsem desku a procesor, které vzápětí následovaly RAMky, přiznám, že to bylo trochu k horšímu, ale ušetřili jsme na úžasnou grafickou kartu.



Sestava do 30 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 9F0111Y801
No a tady máme ideální drahou sestavu. Oproti pc výše už má nejlepší patici 1366, tudíž lepší procesor i desku, RAMek nám přibylo, teď se můžeme kochat 6ti gigabajty. Cena je trochu přes limit, 30 613,-
I přes výrazné změny, které se odehrály je tahle nová sestava levnější, a to o celých-a teď se něčeho chytněte-10 Kč :lol:



Sestava do 35 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... K40111Y801
Další ultimátní sestava. Změny se ve výkonu žádné neodehrály, pouze přibyl další disk, Blu-Ray mechanika a hezčí (lepší) skříň. Cena je 35167,-
Změny se pořádně ani neodehrály, pouze přibyly RAMky.



Sestava do 40 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... K40111WO01
Přibyl SSD disk na systém, jinak výkonově naprosto stejně jako levnější kolegové. Cena je 39740,-
Stejné změny jako u sestav výše, tudíž RAMky, a grafická karta.



Sestava do 50 000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... IU0211MR01
A máme tady poslední sestavu, s cenovkou 50301,- Je opravdu ultimátní, grafické karty v crossfiru opět posílily. Tahle sestava zvládne naplno všechny hry minimálně 3 roky dopředu, ale do Vánoc se nejspíš změní, a to kvůli příchodu nové řady karet, které budou ještě o něco ultimátnější :wink:



Takže doufám, že se vám článek líbí. Updatování bude probíhat klasicky, editací tohoto, tedy prvního příspěvku. Těším se na vaše ohlasy, ty mi můžete napsat buď přímo do tématu, nebo do soukromých zpráv. S přáním pevného zdraví (a bohatého Ježíška :D )

AleRx8 :alian:

EDIT 1: Aktualizace k 22.11.10
Naposledy upravil(a) AleRx8 dne 22 lis 2010 08:14, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod warcraftan » 30 říj 2010 14:11

Pěkný, akorát by mě ještě zajímal ten nákupní košík u 50 0010,- chybí tam myslím link :bigups:
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod AleRx8 » 30 říj 2010 14:13

Aha, díky. Při tom množství informací jsem na ten odkaz jaksi pozapomněl. Takže díky za upozornění, opraveno :bigups:

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod samotarrk » 30 říj 2010 16:46

Neprohlížel jsem to příliš důkladně (nemám čas, promiň), ale přece jen něco.

1) Ten nemá rád AMD/ATI a ten zase Intel a ten zase Nvidii. Upravil bych - viz. poslední bod.
2) Předpokládám, že pokud někdo nemá rád ať už toho či toho výrobce HDD/RAM vymění si sám.
3) i7 950 bych neosazoval pokud nepoužiji 3x2GB. To už bych šel do i7 870 a ponechal dvoukanálové RAMky.
4) Tvé sestavy na mě dělají dojem herní, zase. Je spousta hráčů, ale ne všichni potřebují 2 grafiky a nebo si je pro vysokou spotřebu nemohou dovolit. Hodně si se zaměřil na tuto věc a ... přijde mi to jako vnucování. Z toho co jsi psal může mít laik dojem, že pokud nemáš dvě výkonné grafiky tak na plné detaily nové hry hrát nemůžeš a TO JE BLBOST.
5) Když už jsme u super herních PC tak co zvukovka? Fakt stačí pro 5.1 integrovaná zvukovka? Podle mě a dalších nikoliv. Je to pouze základ, nic neumí.
6) Už končím :D Víš jak to chodí. Kdo si staví PC za 40 nebo 50 tisíc? Není častější hranice do 20 tisíc. Zaměř se na ně, udělej více verzí a na PC za více než 30 000kč zapomeň. Můžeš dodat ať v takovém případě požádá o radu uživatele prostřednictvím tohoto fóra, tématem v sekci "Novinky a tipy na nový hardware.

V každém případě dobrá práce.

Koupí ti někdo k těmto vánocům Pc za 50 tisíc???
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod memphisto » 30 říj 2010 16:58

4, 5, 6
Pokud si někdo koupí PC za 20k a výše, tak asi těžko nebude mít na elektriku :? Jinak zase tak brutální spotřeby to nejsou, aby se to prodražilo :smile:

Umazána relevantní poznámka, které rozpoutala peklo skrze SZ :lol:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod samotarrk » 30 říj 2010 17:14

Já mluvil o zbytečné spotřebě. Tzn. chce výkon, ale výkon 2xGK nevyužije a taková spotřeba je zbytečná a tudíž ... vyhazování peněz oknem.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod Fílek » 30 říj 2010 17:17

Já bych všemi deseti bral tu za 15 tisíc s Phenomem X4 a GTX460, jenže rodiče si myslí že mi tohle stačí.. A PC dostanu tak za 2 roky, a to zas bude všechno jinak.

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod jackm » 30 říj 2010 17:20

Však máš dobrou, tam ti musí jít i nové hry, sice ne na nejvyšší, ale buď rád. :D

Fílek
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1413
Registrován: srpen 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod Fílek » 30 říj 2010 17:22

No Mafia II docela jde, bez PhysX, bez AA a na střední tam kolem 30FPS je.
Ale třeba Crysis Warhead, to je sekačka :twisted:

Ale jinak se to celkem dá.

//Jacku kam jsi dal tu 9400GT? Ještě nedávno jsi jí měl napsanou v podpise :lol:

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod AleRx8 » 31 říj 2010 07:19

samotarrk píše:Neprohlížel jsem to příliš důkladně (nemám čas, promiň), ale přece jen něco.

1) Ten nemá rád AMD/ATI a ten zase Intel a ten zase Nvidii. Upravil bych - viz. poslední bod.
2) Předpokládám, že pokud někdo nemá rád ať už toho či toho výrobce HDD/RAM vymění si sám.
3) i7 950 bych neosazoval pokud nepoužiji 3x2GB. To už bych šel do i7 870 a ponechal dvoukanálové RAMky.
4) Tvé sestavy na mě dělají dojem herní, zase. Je spousta hráčů, ale ne všichni potřebují 2 grafiky a nebo si je pro vysokou spotřebu nemohou dovolit. Hodně si se zaměřil na tuto věc a ... přijde mi to jako vnucování. Z toho co jsi psal může mít laik dojem, že pokud nemáš dvě výkonné grafiky tak na plné detaily nové hry hrát nemůžeš a TO JE BLBOST.
5) Když už jsme u super herních PC tak co zvukovka? Fakt stačí pro 5.1 integrovaná zvukovka? Podle mě a dalších nikoliv. Je to pouze základ, nic neumí.
6) Už končím :D Víš jak to chodí. Kdo si staví PC za 40 nebo 50 tisíc? Není častější hranice do 20 tisíc. Zaměř se na ně, udělej více verzí a na PC za více než 30 000kč zapomeň. Můžeš dodat ať v takovém případě požádá o radu uživatele prostřednictvím tohoto fóra, tématem v sekci "Novinky a tipy na nový hardware.

V každém případě dobrá práce.

Koupí ti někdo k těmto vánocům Pc za 50 tisíc???


1) No, to sice ano, ale nechápu, co to má sploečného s článkem. Je tam sice více Ati grafik, to přiznávám, ale 2 nové NVidie v SLI ti bez masivního chlazení skoro shoří, a když bych bral prémiovou řadu GTX470 nebo GTX480 tak shoří taky :D
2) Opět nechápu, kam tím míříš? To má být výtka?
3) No jo, v tomhle máš pravdu, myslím, že ty poslední sestavy možná bude čekat úprava :wink:
4)
Spousta z nás se v tom však nevyzná, a proto vzniká tenhle článek, kde najdete několik výkonných Ježíškovských sestav, určených hlavně na hry
Vím, že ne crossfire není nijak ideální řešení, ale co bys tam dal ty v této době? Starou Ati? Topící NVidii?
5) Téma slouží hlavně dětem (teenagerům) a rodičům, kterým je srdečně jedno, jaká tam bude zvukovka. Není to pro audiofily, a navíc i integrovaná zvukovka hraje slušně s repráčkama nad 300,- :wink:
6) No, mě by nikdo takové pc nekoupil, ale divil by ses, někteří lidé o to mají zájem. Buď jsou to lidé, kteří mají ještě starší pc, a neznají cenu dnešních počítačů, nebo lidi, kteří chtějí jedině ten nejvyšší výkon. Nebo to nejlepší pro své děti :D

EDIT: Těší mě výsledky ankety, i diskuze, která se tady rozpoutala. Docela by mě zajímalo, co to bylo za peklo, memphisto? :lol: (sice to znám, ale i tak :lol: )

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod samotarrk » 31 říj 2010 08:25

2) to byl dodatek.

Nevím co bylo za peklo o kterém memphisto píše, ale myslím si, že mu posílali uživatelé dotazy ohledně Pc za 300k.

Neřekl si o to? :lol: Možná by se mohl podělit s náma a dát nějaké info a foto do galerie. Neboj, komunisti ti ho nevezmou a PC není pras, takže ani nechcípne :lol:
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2267
Registrován: duben 09
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy na Vánoční sestavy

Příspěvekod AleRx8 » 31 říj 2010 08:27

Proč by to dělal? Udělal sice chybu, že to tady napsal, ale nás to nemusí zajímat. To jsou takříkajíc intimní informace :D Ptá se tě někdo, jak máš velké... No nic, radši se budeme držet tématu, je to OT :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zhodnocení sestavy do 35 000,- +/-
    od Evok » 02 pro 2023 12:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1523
    od Evok Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 21:30
  • Kontrola sestavy 60K
    od jan.sabo » 04 pro 2023 19:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1286
    od jan.sabo Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 18:27
  • Kontrola PC sestavy cca 40 tis.
    od JacbBalboa » 14 pro 2023 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1504
    od JacbBalboa Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 12:07
  • Cena sestavy? Příloha(y)
    od pukasinek » 14 lis 2023 21:04 » v P: Hardware
    0
    1137
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    14 lis 2023 21:04
  • Posouzení sestavy Příloha(y)
    od fabikp » 08 bře 2024 15:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1327
    od fabikp Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 10:09

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů