Prosím o doporučení koupě LCD Monitoru 17 nebo 19 a jaký

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jaaan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 92
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Prosím o doporučení koupě LCD Monitoru 17 nebo 19 a jaký

Příspěvekod Jaaan » 12 srp 2006 11:45

Ahoj, prosím poraďte mi jaký bych si měl koupit LCD Monitor. Chtěl bych si nějaký koupit, ale moc zkušeností s LCD nemám a tak se obracím na vaše rady a doporučení. Na co bych se měla zaměřit u parametrů a co je lepší a co ne. Napište i konkrétní LCD, které by jse mi doporučili v 17 nebo 19. To se také prozatím rozhoduju. Cenová relace, aby nebyla ta nejdražší, ale zase nemusí být ani ta nejlevnější. Prostě nějaký LCD, který bude super po všech stránkách. I když to asi bude velmi těžké sehnat. Těším se na odpovědi, abych se mohl co nejdříve rozhodnout a koupit si ho. Díky

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 12 srp 2006 18:56

Proč chceš LCD?
CRT nejsou zase tak špatné. :P

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Příspěvekod mmmartin » 12 srp 2006 19:25

zlobyl píše:Proč chceš LCD?
CRT nejsou zase tak špatné. :P

No ba! V práci mám LCD a doma CRT a u LCD shledávám - kromě menší spotřeby - jenom jednu výhodu: zabere na stole méně místa.

Uživatelský avatar
Soki.
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: únor 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Soki. » 12 srp 2006 20:45

Já mám opravdu jen ty nejlepší zkušenosti s LCD monitorama od LG. Už jsem jich prodal fakt hodně a ještě se nestalo, že by některý z nich měl vadný body.

Mají elegantní design, což sice není to hlavní, ale monitor lahodící oku se na stole vždycky hodí. Používají taky technologii Flatron f-Engine, která je ideální jak pro hraní her, tak pro sledování filmů. Navíc mají monitory od LG, dle mého názoru, dost dobrou funkci a to, že lze jednoduše jedním tlačítkem přepínat přednastavená nastavení monitoru například pro film, hry, čtení textu, den, noc a atd. ... Mám vyzkoušeno a opravu je s těmito nastaveními obraz daleko lepší. Jo a jako bonus pro ty, kteří mají nastole tak málo místa, že se jim tam nevejde ani LCD monitor, se dají tyto monitory přišroubovat na zeď jako obraz. Je k tomu sice potřeba dokoupit montážní sadu, kterou jsem viděl třeba v MAKRU za nějakých 400,- Kč, ale proč ne!

Jak píšeš, že nechceš ani drahej, ani úplně ten nejlevnější monitor, tak bych ti doporučil například tento: http://www.bgslevi.cz/produkt_detail.php?id=23892. Za ty prachy opravdu slušný výkon. 4ms odezva, DVI i D-sub vstup, dle mého názoru suprovej design - no co víc si přát. Kdyžtak mrkni na odkaz - je tam jak obrázek, tak detailní informace včetně všech parametrů. Rozhodně DOPORUČUJI!!

Tady je ještě nějaká další recenze k tomuto monitoru: http://www.bgslevi.cz/clanek.php?market=&id=9745

Jaaan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 92
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jaaan » 12 srp 2006 23:09

LCD chci právě kvůli nedostatku prostoru jinak bych klidně šel do CRT. Na LG LCD jsem také koukal a myslel jsem na ně. Ten co mi doporučuješ vypadá slušně i parametry jsou docela bezva. Jen se ještě nemůžu rozhodnout zda si raději vzít 17 nebo 19 LCD. Také jsem zvědav na ještě další doporučení a rady ohledně LCD Monitorů, abych to mohl porovnat. Zatím díky

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 13 srp 2006 10:20

Já osobně si myslím, že v současnosti jsou na špičce v poměru cena/výkon právě značky LG a Samsung.
A parametry, které má monitor mít, závisí hlavně na tom, co na počítači děláš.

- jas, kontrat - ideální poměr je asi těch 300/700. Pokud budeš pracovat hodně ve tmě, nebo ti svítí světlo na monitor je lepší více
- viditelný úhel - pokud sedíš před monitorem a nejezdíš kolem nebo nepořádáš veřejné projekce s chumlem lidí kolem monitoru, tak to není až tak podstatný údaj
- doba odezvy - čím menší, tím lépe. Ale hodně to závisí na tom, co děláš. Jestli hraješ náročné hry a pracuješ s videem, tak ber max. 4-5 ms. Jestli hodně pracuješ v Office, filmy si přepínáš na TV, sem tam si zahraješ nějakou jednoduchou hru, postačí ti úplně 12 ms.
- vstup - záleží na tvé grafické kartě, ale s možností upgradu je lepší mít kromě D-sub (VGA) i DVI-D, které umožňuje digitální přenos.
- a jeden z nejdůležitějších parametrů, na který se dost často zapomíná je minim.počet vadných pixelů pro reklamaci. Tady platí čím menší číslo, tím lépe (ideální je reklamce při 1 vadném pixelu :wink: ). Můžeš mít sebenadupanější LCD, ale když budeš mít na monitoru 5 vadných pixelů bez možnosti reklamace, tak ti to zkazí úplně všechno.

Takže si pořádně promysli, na co vlastně LCD potřebuješ a z toho ti vylezou jaké parametry má vlastně mít (pamatuj, že parametry ovlivňují cenu). Pak zkus mezi tím nepřeberným množstvím najít několik vyhovujících a na ty si zkus najít recenze na netu. A jako poslední instanci si je můžeš nechat klidně předvést v kamenném obchodě někde v okolí, kde je mají v nabídce. Protože osobní seznámení je k nezaplacení.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 13 srp 2006 12:10

osobně ti doporučuju tento BenQ. vše o něm máš v popisu

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 13 srp 2006 20:38

Nějaký ten den mám ASUS MM17DE a jsem spokojený.
Navíc za 5 100 ho neber.Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    2913
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Koupě nového monitoru
    od loucon » 19 zář 2023 19:03 » v Vše ostatní (hw)
    0
    2066
    od loucon Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 19:03
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2165
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41
  • Koupě GK
    od lucaso84 » 28 dub 2023 10:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    32
    4279
    od lucaso84 Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 10:06
  • Nové PC nebo koupě SSD disku?
    od Jestřáb » 17 bře 2024 11:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    466
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    17 bře 2024 19:22

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: harris a 40 hostů