Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod Speed_dead » 29 pro 2012 11:58

Odesla me zakladni deska Asus P5N32-SLI Deluxe SE. Proto stojim pred zasadnim rozhodnutim.
1. Varianta (jen vymena MB)
Tato by se me libila nejvice. Ale na soket 775 jsem na zadnou slusnou nenarazil. Chtel bych 4xsata a 1x IDE pro DVDR.
Maximalni cena pro tuto variantu je 1500Kc.

2. Varianta (MB+CPU+RAM+DVDR)
Tato me prijde trochu polovicata, nicmenne snesitena. Uvazuji o I5 3,1(3,4)Ghz, 4giga RAM a nove sata DVDR. Idealni by byla s lightscrible, ale vypada to, ze se interni uz nevyrabi. Tak zbyly DVD budu, ac nerad, muset pouzit jako bezny. Zakladni deska se me zalibila DZ77GAX70K, jekoz ma 8 sata portu. Jinak je pro me zbytecna, jekoz taktovat nehodlam. Desku s mene jak 6 sata nechci. Z puvodniho PC bych si chtel nechat grafiku (GF460GTCU2), chladic na CPU (Noctua NH14), zdroj (Corsair 600W), ctecku karet a bednu (Thermatake Armor Jr). Budu (pokud nevyuziju variantu 1) na prodej C2D6600 na 2,4GHz a 2x800Mhz RAM. MB je na vyhozeni.
Maximalni cena pro tuto variantu je 12k.

3.Varianta je stejna jako druha s tim rozdilem, ze bych si poridil i novy 64bit Win. Vahal bych mezi 7 a 8. Zatim se priklanim k OEM Win7 premium 64bit. Upgrade nechci, jelikoz jako druhy OS chci zachovat soucasny WinXP. V tomto pripade bych navysil pamet ze 4giga na 8giga oproti variante 2.
Maximalni cena pro tuto variantu je 15k.

Momentane pouzivam net v mobilu, jenz ma maly displej a prohlizec blbne. Tento prispevek jsem psal 3x. Pokud jsem se dopustil nesrovnalosti v konfiguraci stareho PC, plati udaje v podpisu.
Pridavnym sata radicum bych se chtel pokud mozno vyhnout.

Psal jsem, ze konfiguraci najdete v podpisu, ale ona je jen v profilu
---------------------------
Omlouvam se za dalsi prispevek, ale mobil me rozbil formatovani webu na 3 dlouhe nudle a tlacitko edit jsem nenasel.
Naposledy upravil(a) Speed_dead dne 25 bře 2013 08:12, celkem upraveno 1 x.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Reklama
Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod adavyp » 29 pro 2012 12:21

15k? Za to máš fungl novej PC. No a pokud chceš použít věci ze starýho PC, tak celkem výkonný.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod Speed_dead » 31 pro 2012 07:00

Je videt, ze jsi nepochopil s cim chci poradit. Castka (1,5k/12k/15k) je maximalni, nikoliv povinna. Kdyz to splni me pozadavky a bude to levnejsi, budu jen rad.
Tak jeste jednou:
I ve variante 1 nechci AMD desku, natoz bazarovou (co navrhujes) - procesor C2D 2,4GHz ze staryho PC funguje. Dostupny na socket 775 nejsou nic moc kvalitni a proto se me do teto varianty prilis nechce.
Pokud se rozhodnu pro variantu 2 nebo 3, tak chci I5 v horsim pripade I3. Zakladovku bych chtel se sandy bridge s min 6 lepe 8 sata. Pokud jich bude jeste vic, tak nevadi, ale mysim ze zakladovky s 10+ sata se bud nevyrabi a nebo budou extremne drahy. Pri variante 3 i s OS. Jen si nejsem jisty, zda Win7 ci Win8. V tomto pripade jsem si jisty, ze chci 64bit OS a 8giga RAM.
Potrebuji poradit:
A) Jakou zakladovku se sandy bridge s 8 sata
B) Jaky procesor I5 se sandy bridge
C) Zda Win7 home premium 64bit ci Win8 pro 64bit
D) Zda existuje interni DVDR s lightscrible

P.S. Zakladovka,procesor i grafika, co navrhujes se neprodava nova, ci v nejlepsim pripade doprodava. Nechci kupovat vybehove komponenty jenz jsou skoro stejne stare (2008) jako muj stary pocitac (2007), jenz tu ted resim. Koupe kompetniho tak stareho PC z novych komponent povazuji za vyhazovani penez.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod Marfy » 31 pro 2012 07:42

Jen upřesním,že ty chceš to novější a máš psáno,že chceš Sandy Bridge což je už minulá generace procesorů Intel.Novější jsou Ivy Bridge.Takže bych to postavil takhle :
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 5T011T2B01
Je tam deska s 8xSATA,Ivy bridge procesor a 8GB paměti.Mechanika s LightScribe se vyrábí.Na alfacomp je nemají skladem,ale na TS bohemia jo.Ovšem je to bluray machanika,tak je dražší.Tady http://interlink.tsbohemia.cz/lg-blu-ra ... 50949.html
Ohledně Windows,tak rozhodně 64.bitové Sedmičky
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod adavyp » 31 pro 2012 12:43

Speed_dead: To asi nereaguješ na mě, že? :roll:
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod Speed_dead » 31 pro 2012 19:13

Marfy: Diky za vyjasneni se sandy a ivybridge. Net mam jen na mobilu a tak jsem nemel sanci se poradne rozhlednout po netu. Na net se dostanu momentane jen pres mobil, jen nektere weby nezvlada a jine zobrazi znacne neprehedne.
Adavyp: Reagoval. Ale az ted jsem pochopil, ze to co jsem povazoval za prispevek, je asi tvuj podpis. Net mam jen na mobilu (PC nefunguje) a ten me dela z formatovni webu hrozny gulas. Je pravda, ze za to se da postavit cely komp. Kdyz to bude stat mene (jak navrhuje Marfy) a splni me to co chci, tak jen lip.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod Speed_dead » 11 led 2013 10:17

Momentálně to vypadá na toto:
1) INTEL cpu CORE i5-3470 1155 BOX 77W (3.2GHz normal, 3.6GHz Turbo, 4x jádro, 4x vlákno, 6MB cache, integrovaná grafika HD2500, virtualizace, Ivy Bridge) rozdíl s a bez grafiky je asi 200Kč.
2) CORSAIR 8GB DDR3 1600MHz VENGEANCE BLACK PC3-12800 CL10-10-10-27 s chladičem Vengeance
3) GIGABYTE Z77-D3H nebo GIGABYTE Z77-UD3H
4) LG DVD±RW GH24NS95 24x SATA 12xDL, 24xDVD±R/RW/RAM, podpora M-DISC
5) Win7 home premium

Stále zvažuju SSD.

Nemám to za běžný ceny, takže poměr drahý/levný plně nemusím odpovídat maloobchodním cenám. U základní desky váhám, zda si pořídit lepší desku, když nehodlám taktovat a lepší deska je o výrazně dražší.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win

Příspěvekod Marfy » 11 led 2013 17:32

Dražší desku bych asi nekupoval.I ty dvě vybrané jsou dost drahé a stejnou službu ti udělá i tahle MSI Z77A-G41 .Nemá sice tolik SATA konektorů jak si požadoval,ale stejně víc jak čtyři těžko budeš potřebovat.Naopak SSD disk určitě doporučuji.I levnější kousky jsou dost rychlé.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vymena MB+CPU+RAM+DVDR a mozna i Win  Vyřešeno

Příspěvekod Speed_dead » 25 bře 2013 08:19

Tak jsem si pořídil nakonec to, co jsem psal ve svém posledním příspěvku. (viz profil) Jen Win jsem si nakonec výhodně pořídil lepší - kvůli programu na přístup do baráku a přidal jsem 120Gb SSD. Přebytečné HDD jsem dal do nasky, ale připojení nechodí jak má. Tak uvidím, zda HDD neskončí opět v PC.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výměna CPU v NTB
    od Seann_K » 06 srp 2023 16:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1532
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 17:47
  • Výměna chladiče CPU
    od goffy » 18 pro 2023 11:51 » v Problémy s hardwarem
    8
    1569
    od goffy Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 06:41
  • Výměna procesoru v ntb
    od filipvysin » včera, 10:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    239
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 10:27
  • Výměna klávesy na notebooku
    od Bambiino » 21 črc 2023 14:00 » v Vše ostatní (hw)
    2
    1575
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 14:49
  • Výměna ventilátoru ve zdroji
    od Zidy » 10 dub 2024 17:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    776
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 22:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů