Nastavení routeru Asus dsl-ac52u Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

syneda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod syneda » 16 úno 2018 10:02

Dobrý den,
mám problém s novým routerem. Koupil jsem Asus dsl-ac52u jako náhradu za originál od O2 Zyxel VMG1312, který absolutně nestíhal, vzhledem k tomu že přes něj jely 2 O2tv, počítač, NAS, notebooky na wifi, mobily, xbox.. prostě dost věcí. :D Rozhodl jsem se tedy pro tento asus. Momentálně je síť zapojená takto: Asus, z něho vytažený kabel do 2 tv, PC a TP-linku WR-740N v módu AP, za ním switch a do něj MMC, xbox a NAS. Druhé MMC se připojuje zatím přes wifi na asus. Teď k problému:
1. Podařilo se mi rozchodit pouze jednu TV, vůbec nevím jak mám nastavit druhý port lan do režimu tv. V manuálu, na stránkách výrobce i všude jinde na internetu je v záložce LAN-IPTV úplně jiná nabídka než mám já. Myslím že to bude nějaká aktualizace nebo tak něco.
2. Jak nastavit QoS aby byly upředňostňovány TV a MMC?
3. Od asusu jde šíleně pomálá wifi na 2,4Ghz. Na starém zyxelu šlo přes MMC sledovat streamy online, ale na asusu se nadá koukat ani na tu nejhorší kvalitu, strašně se seká.
4. Zdá se mi že špatně komunikuje asus s TP linkem. Internet i po kabelu za TP linkem je strašně nestabilní a pomalý, minutu jde, minutu nejde, úplně nepoužitelné. O wifi ani nemluvím, vše se na ní připojí, ale pořád to vypadává stejně jako po kabelu. Špatně funguje i když se chci připojit do konfigurace asusu za TP linkem, dlouho se vše načítá, občas vyskočí že se spojení nezdařilo atd. Se zyxelem vše fungovalo bez problému.

Děkuji za Vaše cenné rady.

Edit: Přidávám screeny.
screen 1.png
screen2.png
screen4.png
screen3.png
screen5.png
Přílohy
screen6.png
Naposledy upravil(a) syneda dne 16 úno 2018 16:54, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod ITCrowd » 16 úno 2018 10:34

Vítej na PC-HELP!
Dodáš přesné schéma (plánek) sítě, včetně všech připojených zařízení. Píšeš zmatky a nejde se v tom vyznat.
"vůbec nevím jak mám nastavit druhý port lan do režimu tv. V manuálu, na stránkách výrobce i všude jinde na internetu je v záložce LAN-IPTV úplně jiná nabídka než mám já." - proč jsi tedy nepřidal screen? Jak bychom asi my mohli vědět, co vidíš?
QoS zrovna tak.
Zbytek pořešíme, až dodáš informace.
Mimochodem si tak trochu protiřečíš:
1. Zdá se mi že špatně komunikuje zyxel s TP linkem.
2. Se zyxelem vše fungovalo bez problému.
Schíza?

Jak má vypadat plánek sítě si dohledej v tomto tématu: viewtopic.php?f=41&t=192694&start=12
Je tam jak verze od ruky, tak kreslená v malování.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

syneda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod syneda » 16 úno 2018 11:01

Už jsem to opravil, omlouvám se za chybu. Screeny a mapu sítě dodám později momentálně jsem v práci.

Edit: tady je aspoň mapa sítě, snad to takhle stačí. Ostatní IP adresy si z hlavy nepamatuji. Jsou tam samozřejmě ještě další wifi zařízení, ale ty tam nejsou pořád.
mapa site.jpg

syneda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod syneda » 17 úno 2018 08:44

Tak kromě druhé O2 tv a QoS vše funguje. Chyba byla ve špatném kabelu mezi tp-linkem a asusem. Buhužel nevím jak nastavit aby pro o2tv byly 2 porty a né jeden. Ve QoS nevím vůbec co nastavit aby měli přednost televize.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2018 23:57

QoS máš nastaveno správně - víc už s tím udělat nejde.
A co se týče toho druhého portu IPTV - nemám žádný nápad...
Vzhledem k tomu, že se manual dost liší od skutečnosti, možná by stálo za pokus nahrát starou verzi firmware a zkusit nastavit. A potom nahrát aktuální firmware.
K síti - TV, NAS a MMC by měly být na gigabitovém LANu. Tím se síti hodně uleví...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

syneda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod syneda » 18 úno 2018 10:03

V pondělí budu ještě volat na podporu ASUS jestli mi něco poradí. To se starou verzí fw mě taky napadlo, jako poslední možnost to můžu zkusit. Gigabitová síť je v plánu, to je jeden z důvodů proč jsem vyměnil router.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod ITCrowd » 01 bře 2018 17:35

Takže pokud stále problém trvá - dostal se mi do rukou nový router od asusu, a zde je to jinak.
QoS musíž zapnout a vyplnit parametry připojení:
QoS4.png
QoS

A poté klikneš na rozbalovací nabídku a zvolíš Uživatelem definovaná pravidla:
QoS3.png
Pravidla QoS

A zde už si nastavíš, co potřebuješ.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

L.Scheuer
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod L.Scheuer » 05 pro 2019 09:54

Dobrý den,
mám ten samý problém jen s typem AC55U. Podařilo se rozchodit druhou TV v O2TV multi?
Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod ITCrowd » 05 pro 2019 10:06

Schválením pravidel při registraci jsi mimo jiné potvrdil, že nebudeš vstupovat do cizího tématu, ale založíš si vlastní.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

L.Scheuer
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u

Příspěvekod L.Scheuer » 05 pro 2019 10:33

To se omlouvám, ale myslím, že by k jednomu problému bylo založeno moc odkazů.LS

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení routeru Asus dsl-ac52u  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 05 pro 2019 10:43

Spousta chyb začíná tím - "myslel jsem". Protože nedodržuješ pravidla, obrať se jinam.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    694
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    896
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • Přejmenovaní routeru Příloha(y)
    od Dolpi » 07 úno 2024 19:46 » v Administrace sítě
    2
    693
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:30
  • Výběr routeru dům
    od petan320 » 31 kvě 2023 07:59 » v Sítě - hardware
    1
    1512
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 09:30
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3451
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů