Router na doma

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Gasour
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router na doma

Příspěvekod Gasour » 21 úno 2018 18:01

Zdravím, hledám router s wifi na domácí použití. Jedinou podmínkou je GLAN a dobrý dosah signálu. Nepotřebuji žádný print ,vpn server ani cloud... Cena tak do 3 000, děkuji za doporučení.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod ITCrowd » 21 úno 2018 18:20

Těžko můžeme bez dalších informací posoudit, jaké máš doma podmínky a co bude připojeno.
Co se týče dosahu, přečti si v mém podpisu - Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem.
A neudal jsi ani jaký typ připojení vlastně máš.
Křišťálové koule bohužel nefasujeme.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod mtc » 21 úno 2018 18:51

IT Crowd nebylo by možno udělat test Routerů a následné doporučené routery dle ceny a využití jako mají doporučené pc sestavy tady na foru?Bylo by to myslím jednodušší a přehlednější

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod nations112 » 21 úno 2018 19:39

Těžko dělat doporučené routery, když má doma každý jiné podmínky. Někomu postačí na doma základní router za 500, někdo potřebuje výkonnější za 1500 a někdo potřebuje Router + AP body, aby vůbec jeho wifi byla použitelná.

Pojem dobrý dosah signálu je snadné říct, ale skutečnost je jiná. Router, který v jednom bytě dosáhne až na parkoviště s dostatečnou rychlostí, může v jiném bytě dosáhnout sotva do vedlejšího pokoje. Rušení, vnitřnost zdí, elektroinstalace, okolní sítě...

Gasour
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod Gasour » 21 úno 2018 20:07

Dobře pokusím se upřesnit... Rychlost internetu je 100/100 z antény přivedené Cat5e kabelem do starého routru.. Moje vize je taková, že ho nahradím tím "novým" kam připojím 3x PC a switch, ze switche dále je propojená TV a NAS. Na wifi pak pojedou 2 ntb+3 mobilní zařízení Je mi jasné, že nemáte plán mého domu, ale šlo mi spíše o to, aby měl "správný" dosah? Nejspíše existují nějaké standardy a pásma, antény atd.. Takže abych neměl zbytečně něco co má ITCrowd v popisku. AP rozhodně nebudu potřebovat, protože barák dostatečně pokryje starý..

Router: TP-Link TL-WR543G

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod ITCrowd » 21 úno 2018 20:27

mtc: Kdysi jsem něco takového rozepsal. Ale než jsem to dokončil, tak vyběhly nové modely a celek razantně se změnily ceny. Takže už jsem to ani nedokončil.
Navíc ze zkušeností vím, že tazatelé to stejně nečtou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod nations112 » 21 úno 2018 20:32

Ja za sebe můžu doporučit dost ověřený Asus RT-N18U. Mám hned na několika místech od domácnosti po firmy a velmi stabilní a rychlý router.

Pokud bys chtěl z nějakého důvodu 5Ghz, tak Asus-rt-ac53 popř ASUS RT-AC1200G+

Osobně dávám přednost Asusům, jelikož je mám odzkoušené a pro běžného uživatele mají velmi jednoduché nastavení. Podpora taktéž dobrá, možnost updatovat přímo z routeru. Proti TP-Linku jsem trošku alergický, ale možná ti někdo doporučí i něco jiného.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod ITCrowd » 21 úno 2018 20:34

Gasour: Opusťte už konečně dogma, že co je nové je lepší. Není to pravda. Konkrétně starší routery mívaly antény s citlivostí 2, někdy i 5 dB. Nové mají 2 dBi. Jaký je rozdíl mezi dB a dBi si dohledej.
Tvůj starý router nicméně půjde použít jako switch (opět můj podpis). Tím lze wifi rozšířit.
POžaduješ na WiFi i 5GHz pásmo?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Gasour
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod Gasour » 21 úno 2018 20:58

Hádám když se zeptám v čem je užitečné mít 5GHZ tak mě odkážete na další popisek... Přišel jsem se jen otázat na radu s výběrem routru a ne nastudovat půlku IT (s nadsázkou)... Nicméně děkuji za radu a zkušenost se zmíněným asusem. :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod ITCrowd » 21 úno 2018 21:11

Hádáš špatně. Výhoda 5GHz je ve vyšší rychlosti přenosu. Pochopitelně ji musí podporovat i ono zařízení. Nevýhoda 5GHz pásma je v menším dosahu signálu. Ve městech je ještě jedna obrovská výhoda - pásmo 2,4 GHz je již tak zaplněno, že vzájemné rušení znatelně wifi zpomaluje.
BTW nikdo po tobě nechce, abys studoval IT. Ale dostat z tebe nějaké relevantní informace, abychom mohli kvalifikovaně rozhodnout je přinejmenším nesnadné...
Jinak, pokud ti postačí pásmo 2,4GHz, pak je asus rt-n18u asi nejlepší volba. Něco o něm zde: viewtopic.php?f=117&t=135348
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Gasour
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod Gasour » 21 úno 2018 22:32

Děkuji za radu, ještě si to nechám projít hlavou a hlavně to jestli nevzít rovnou s podporou 5GHZ.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router na doma

Příspěvekod ITCrowd » 21 úno 2018 23:00

Není zač.
Co se týče 5GHz, pak bych s volbou Asus-rt-ac53 už byl opatrnější vzhledem k tvé síti. Raději bych šáhl po RT-58U, Nejlépe 68U, ale to už je mimo cenovou relaci.
Co se týče tp-linku, je slušnou volbou https://www.czc.cz/tp-link-archer-c7-ac ... 27/produkt
Zajímavý by mohl být i: https://www.czc.cz/netgear-smart-wifi-r ... 89/produkt
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2548
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1332
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1241
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1616
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1025
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů