Router Netis WF2533

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router Netis WF2533

Příspěvekod vlazy » 25 dub 2018 13:54

Zvažuji koupit nový router a zajímalo by mne jaký máte kdo názor na Netis WF2533 nebo nějaké zkušenosti s tímto routerem.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod ITCrowd » 25 dub 2018 13:59

Bez dalších informací za mě ne.
Jaké parametry má tvé připojení?
Jaký typ připojení máš? (xDSL, LAN, WiFi)
Kolik zařízení je na vnitřní síti?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod vlazy » 25 dub 2018 14:20

Připojení od poskytovatele internetu mám přes WiFi s rychlosti 10/2 Mb/s. Bydlím na vesnici v místě kde rušení jinými WiFi sítěmi není asi až tak velké. Na mobilu mi to najde pouze tu moji domácí síť a někdy i nějaké další tak asi do 7 sítí (spíše méně) se slabým signálem. Prozatím WiFi z routeru využívám pouze pro 1 mobil na kterém mj. i přehrávám z internetu video a televize nebo rádia a na VoIP a do budoucna mám v úmyslu možná pořídit i některé jiné zařízení s WiFi, ale více jak jedno zařízení by se přes WiFi asi nepřipojovalo a také občas výjimečně se připojí i návštěva s notebookem nebo tabletem, ale na tom mi skoro vůbec nezáleží. K routeru bych měl připojený kabelem i 1 počítač.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod ITCrowd » 25 dub 2018 14:56

Ještě se zeptám, jaký router tam máš teď?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod vlazy » 25 dub 2018 17:57

Nyní mám 6 let starý router TP-Link TL-WR941ND ale ten se vyráběl a asi ještě stále vyrábí a prodává ve spousta různých verzích s různými parametry tak, že se v tom možná ani čert nevyzná. Já bych měl mít verzi 3.6. Tento router mi fungoval docela dobře a byl jsem s ním spokojený. Pro moje potřeby byl dostačující. Pokryl mi docela dobře dostatečně silným signálem téměř celý dům a značný kus okolí kolem něho. Dokonce jsem zachytil sice slabý signál od něho na mobilu ve vzdálenosti asi 100 - 110 m. Nyní už asi rok nebo více mi dělá dost problémy s WiFi které velmi často vypadává a není výjimkou, že se nejde připojit vůbec. Je to stále čím dál tím horší. Nic asi není na věky a všechno jednou doslouží a tak je to asi i s tím mým současným routerem a proto jsem se rozhodnul pořídit něco nového co mi snad bude stejně dobře nebo i trochu lépe sloužit nějaká léta. Ten router mám zapnutý stále a nevypínám ho téměř vůbec.
Ten Netis WF2533 jsem si vybral proto, že podle mého laického posouzení mi připadá být docela dobrý a snad by mohl splnit moje očekávání které není až tak náročné. Také cenově je pro mne přijatelný. Měl by mít nějaký režim vysokého výkonu, při kterém nabízí ještě lepší pokrytí požadovaných lokalit. Pro mne neznalce angličtiny je nezanedbatelné i to, že by měl mít ovládání a nastavování asi i v češtině.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod ITCrowd » 25 dub 2018 18:06

No, ve tvém případě asi ano. Není to zase bůhvíco, ale měl by vyhovět tomu, co potřebuješ. Taky má vyšší zisk antén (5dBi), obvykle bývá 2dBi.
Vyšší výkon je jen hříčka. Povoleno je max. 100mW a přes to nesmí žádný router jít.
Výhodou jsou odnímatelné antény, pokud by dosahem nestačil, pak se dají vyměnit za antény s vyšším ziskem.
Nicméně, osobní zkušenost s touto značkou nemám.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod vlazy » 25 dub 2018 19:22

Není to žáden špičkový router, ale snad by mohl vyhovovat mým požadavkům a potřebám i když s mými znalostmi z tohoto oboru to nedokážu zcela dobře posoudit. Pokud jde o ty antény tak podle toho co jsem v poslední době vyhledával a prohlížel routery tak mám spíše dojem, že 5dBi antény jsou u routerů v současné době už asi běžným standardem a 2dBi jsou spíše výjimkou a minulosti. I na to jsem myslel aby antény byly raději odnímatelné pro případ, že bych je někdy chtěl vyměnit za lepší s vyšším ziskem. Jestli ten vyšší výkon je jen hříčka to nevím. Já jsem to pochopil tak, že má asi dva režimy s nižším a vyšším výkonem a dá se to podle potřeby přepínat. To, že jsou stanovené nějaké limity pro výkon routerů vím, ale předpokládám, že routery které by to překračovaly se možná ani nesměji v Česku prodávat. Trochu se mi nelíbí to, že na Heureka.cz nemá tento router od lidí, žádnou recenzi, ale to může být tím, že ho nabízí méně obchodů. Jinak ty specifikace na Heureka.cz jsou dost skromné a je proto lepší si rozkliknout některý obchod a podívat se tam na to.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 07:49

Co se týče zisku antén - mám zkušenost spíše opačnou. Ono je to celkem logické, myslím, že je snaha "dosah" snižovat, protože v zastavěných oblastech "svítí" wifin opravdu hodně.
100mW je max. A prodávat se tu opravdu nesmí. To ale neznamená, že si takový router nemůžeš dovézt. Provozovat na vyšším výkonu jej ale nesmíš. Co se týče regulace - většina routerů ji nějakým způsobem umí.
Chybějící recenze - Netis nejspíš není značkou, která by se příliš kupovala.
Jinak jak jsem psal - není to zázrak, ale pro tvé připojení by měl být vyhovující.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod vlazy » 26 dub 2018 15:26

Já jsem podle prohlížení routerů (hlavně na Heureka.cz) pří výběru nového narazil převážně na s 5dBi anténami a našel jsem i nějaké výjimky se silnějšími. Z hlediska zarušení WiFi signálem bude asi snaha dosah signálu snižovat, ale z hlediska uživatelů routerů je to spíše opačně. Většina lidí chtějí mít router který by jim pokryl signálem celý byt, dům a nejlépe i něco víc a nechtějí to řešit více zařízeními rozmístěnými v místech kde chtějí prostor pokrýt WiFi signálem. Nevím to, ale myslím si, že 1 router se silnějším signálem bude méně rušit než třeba 2 a více zařízení které se na to používají. V diskuzích ohledně routerů (nejen na PC-HELP) většinou čtu, že lidí shánějí routery s co největším dosahem a dobrou sílou signálu což mi připadá být i logické a tomu se asi snaží přizpůsobovat i výrobci routerů.
Netis asi nebude příliš známou a prodávanou značkou což možná bude mít vliv i na nižší cenu. To vše ale neznamená, že by to nemohl být dobrý router. Na jednom videu z YouTube jsem zahlédnul na štítku, že ten Netis WF2533 je MADE IN CHINA což ale v současné době není nic divného když mnohé zboží (nejen elektronika) pocházejí z Číny a nemusí to jednoznačně u všeho znamenat nekvalitu.

Na https://www.root.cz/zpravicky/routery-netis-obsahuji-zadni-vratka/ jsem našel článek o tom, že routery Netis obsahují nějaké zadní vrátka. Já se v tom nevyznám a tak by mne zajímalo jak hodně je to nebezpečné nebo jaký máte kdo na to názor. Je už to ale téměř 4 roky starý článek a v současnosti už to může neplatit a být i jinak.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Netis WF2533

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2018 16:04

No, já na heureku nechodím :-)
Z hlediska uživatelů se výrobci předhánějí ve všech možných fičourovinách, ale jak říkám, strop výkonu je dán. Ostatně v mém podpisu "Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem" je to jasně a srozumitelně popsáno.
Co se týče antén, i tam výrobci šidí - "logicky" anténa s větším "dosahem" musí být delší, a tak se nerozpakují dodat 12cm dlouhé antény, kde se v plastu ukrývá dvoucentimetrový drátek...
O značce, či neznačce se lze bavit dlouho. Já bych ho nevolil, ale jak už jsem psal, to neznamená, že by byl špatný. Jen s ním nemám zkušenosti.
Co se týče zadních vrátek - to by znamenalo, že může člověk znalý věci převzít kontrolu nad routerem, tedy i nad vnitřní sítí. Jak moc je článek aktuální, nedokážu říct.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2502
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1313
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1200
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    3955
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1602
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů