Propojení 2 přístupových bodů

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Bucho
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Propojení 2 přístupových bodů

Příspěvekod Bucho » 06 lis 2004 10:46

Mám 2 přístupové body D-Link DI-514 a potřeboval bych je bezdrátově spojit ale stále se mi to nedaří. Ke každému AP mají být přes LAN připojeny 3 PC.Mohl byste mi někdo poradit s nastavením?Já už nevim co s tím, já se z toho zbláznim.

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 08 lis 2004 00:32

Ahoj, obávám se nejhoršího, že to s tvým HW nebude možné. Většinou jsou vidět AP (přístupové body) připojené mezi sebou klasickým ethernet kabelem. K tomu, aby byl schopen AP komunikovat s jiným AP prostřednictvím Wifi, musí podporovat tzv. WDS fci. Zde je nějaké info:


Podpora WDS (wireless distribution system)
S touto vylepšenou technologií můžou IT profesionálové vytvořit složenou WLAN pro optimální příjem signálu bez zbytečného plýtvání penězi a časem na pokládání kabeláže. WDS umožňuje přímé propojení mezi více WLAN přes bezdrátovou komunikaci místo pevného připojení.

Wireless Distribution System (WDS) allows you to make a completely wireless infrastructure. Normally, the access points must be connected with a wire (LAN). These access points create cells allowing a wireless connection. The WDS feature allows the access points to be wirelessly connected. This feature is normally used in large, open areas where pulling a wire is restricted or not cost effective and in residential circumstances.


(z 2 různých zdrojů) ...nedávno jsem měl v ruce jeden Wifi router, který tuhle funkci měl. Byla v nastavení volba módu, buď fungoval jako klasický AP, nebo jako bridge (pouhé přemostění pro 2 AP) nebo v kombinovaném provozu.

Mrkni ještě do specifikace tvého zařízení, ale podle toho co jsem četl D-Link tohoto typu WDS neumí.

http://www.dlink.com/products/?pid=226
Rimms


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3450
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1482
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    854
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů