Stabilita sítě / router

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Yatrikoxi
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Stabilita sítě / router

Příspěvekod Yatrikoxi » 17 říj 2016 15:05

Ahoj, mám problém se stabilitou připojení u nás doma. Jsme připojeni na optiku a za málo peněz je 40mb/s down 28mb/s up docela pěkná věc.
proč ale píšu:
Jsme tam dohromady 3 uživatelé = 3 noťasy, občas telefon navíc. S takovou linkou by dle mého názoru neměl být problém na mizivé/žádné pingy/lagy při online hraní nebo běžné sledování videií v HD aspoň 720p ytb. Bohužel tomu tak není. Jakmile se připojí druhý počítač, celý internet je nestabilní(ping spike 23-200 každých pár vteřin). Občas se stává že ani na 480p ytb nenahraje video a to i přes to že v bytě je zapnutý jen jeden počítač.
Dokázal by mi někdo poradit co s tím ? S providerem jsem už mluvil několikrát, z jeho pohledu je linka čistá a stabilní. Router mám rok starý a tento typ https://www.czc.cz/asus-rt-n12-d1/123402/produkt
Mohlo by to být jeho nastavením? nebo že by nestíhal přerozdělovat tok dat ?
Děkuji za rady

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2016 15:20

Ano, možné to je.
viewtopic.php?f=109&t=148894
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Yatrikoxi
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod Yatrikoxi » 17 říj 2016 15:29

Díky, zkusím se tím pročíst. ještě 2 měsíce zpátky jsem takový problém vůbec neměl, pak mi kvůli nezaplacené faktuře ( skončil trvalý příkaz) na jeden den provider linku odpojil a druhý den zase zapojil zpátky. od té doby to zlobí. Router jsem kompletně nastavil znova z továrního nastavení a jak jsem již psal, volal i s providerem. bohužel nepomohlo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2016 19:19

Pročti. Zkus pingplotter, hned uvidíme, kde to zlobí. Pak se uvidí, kde to zlobí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Yatrikoxi
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod Yatrikoxi » 17 říj 2016 22:19

Ahoj, tak jsem nasel Ip adresu serveru a spustil ping loger pri hrani. overwatch ten vyletel hned, mel jsem 120-220 celou dobu.. :/ u wow non ofi to je lepsi, ale taky stale nad 80ms .
pridavam i mereni linky za normalniho provozu ze speedtest.net
doufam ze jsem to udelal spravne, díky za pomoc :-)
Přílohy
14697140_10202361006141866_1999196670_o.jpg
moje je ta červená wifi
internet.PNG
měření před týdnem
twinstar mereni.PNG
wow ping
mereni Overwatch.PNG
Overwatch ping

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod ITCrowd » 18 říj 2016 11:43

Co se týče prvního obrázku, tak pingy vypúadají OK, problém je na IP 84.116.135.5, kde se ztrácí pakety. Screen zašli providerovi, tohle je na ně.
Ve druhém obrázku je to OK. Na poslední IP adrese (5.42...) je 100% ztráta paketů. Nicméně na IP 5... běžívá hamachi, a pokud se připojuješ na nějaký počítač s hamachi, může mít ping odpověď zakázánu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod _vcn » 18 říj 2016 11:56

Za sebe bych řekl, že je problém už doma. Průměrná doba odezvy na výchozí bránu je na prvním obrázku přes 37 ms a na druhém přes 46 ms, což je vážně hodně. Navíc je odezva značně nestabilní, protože došlo i k výkyvům do červených čísel. Tím se vysvětlují ty "ping spikes".

Počítač, na kterém dochází k výkyvům, je připojen jak? Jestliže není připojen přes kabel, tak je příčina jasná - nestabilní WiFi. Pokud je připojen přes kabel, tak router zřejmě nestíhá. Možná by stálo za to ho vynechat a zkusit si připojit kabelem bez něj, pokud teda provider neblokuje přístup podle MAC adres.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod ITCrowd » 18 říj 2016 12:22

jj, díky, přehlíd jsem to.
Interní síť má mít ping < 1 ms.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Yatrikoxi
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod Yatrikoxi » 18 říj 2016 13:42

Díky moc za reakce.
Poslední obrázek je server Blizzard inc. při zkušebním testu hry Overwatch. Nemyslím že by jeli přes Hamachi, ale je to nová hra. možná ještě nemají tak dochytaný server.
NTB je připojen přes wifi na router. Nestabilní síť je na všech připojených.
jak už jsem psal v "originálním" příspěvku, vlastním tenhle typ routeru https://www.czc.cz/asus-rt-n12-d1/123402/produkt
Je možné že si nedokáže poradit s takovou linkou/počtem počítačů ? koukal jsem že mám nastavený signál 20MhZ/40MhZ, jde ještě přepnout na jen 20 nebo 40. pomohlo by ? nebo mam nascreenovat přímo UI routeru? pokud je tedy chyba v něm. s providerem jsem to řešil i celkovým resetem našeho připojení ale je to pořád stejné.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod ITCrowd » 18 říj 2016 13:57

První co bys měl udělat jsou nové testy s připojením počítače kabelem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Yatrikoxi
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod Yatrikoxi » 18 říj 2016 13:58

ok. večer to postnu

Yatrikoxi
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita sítě / router

Příspěvekod Yatrikoxi » 19 říj 2016 20:19

Ahoj. Včera to bohužel nevyšlo, byl jsem mimo. Tady jsou meření na stejné servery ale s kabelem.
Díky za reakce
Přílohy
overwatch kabel.PNG
Overwatch - kabel
twin kabel.PNG
WoW - kabel


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2494
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3879
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2636
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    522
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Otevřené porty na IPv6, ale nedostupné z veřejné sítě. Proč? Příloha(y)
    od jxdm » 26 srp 2023 09:51 » v Sítě - hardware
    6
    1591
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 10:36

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů