Router s vypinacem wifi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Router s vypinacem wifi

Příspěvekod radek178 » 13 lis 2016 11:19

Ahoj,
potrebuju poradit novy router, kde se da wifi vypinat/zapinat nejakym tlacitkem na routeru. Existuje neco takovyho? Pokud jo, napiste typ routeru, cca do 1000kc.

Pripadne, da se router nejak ovladat pres mobil napriklad nejakou aplikaci? Jedna se mne opet o vypnuti a zapnuti wifi.

Preferuju tlacitko na routeru. Vzdalene ovladani na routeru nechci moc zapinat.

Dik.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod ITCrowd » 13 lis 2016 13:05

V pravidlech je doporučeno prohledat fórum, takže např. zde: viewtopic.php?f=117&t=141881 je recenze na router, kde je WPS tlačítko naprogramovatelné jako vypínač wIfi.
Routery do 1000,- zásadně nedoporučuji.
Ovládat router lze přes administrační rozhraní => postačí libovolný chytrý mobil, který má internetový prohlížeč. Žádné další aplikace není třeba.
kromě toho routery umožňují časově omezit vysílání wifi v nastavení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod Martin63 » 13 lis 2016 13:29

ITCrowd: Ahoj, tento router se již neprodává. Jinak si myslím, že je zbytečně utrácet tolik Kč za router. Navíc silně pochybuji o tom, že by tazatel reálně využil přepínátko xDSL vs. WAN při výpadku internetu.

radek178: Do 1000,- Kč všude nasazuji tento router: https://www.alza.cz/tp-link-tl-wr842n-d4163587.htm?o=7 a nikdy žádný problém. Rozhodně se neseká a nedělá ve své cenové relaci žádné skopičiny.
1.) Tlačítko pro vypínání Wi-Fi má, nastavit kdy se má vypnout v administraci můžeš také.
2.) Ovládat přes mobil ho můžeš také. Stačí se k němu připojit, do prohlížeče zadat http://192.168.0.1, najet do "Wireless" a tam vypnout "Enable Wireless Router Radio".
TP-Link.jpg
Jak vypnout Wi-Fi přes mobil?
Existuje i aplikace pro Android, ale ta někdy funguje dost na prdlačku. https://play.google.com/store/apps/deta ... ther&hl=cs Doporučuji raději ovládat přes webový prohlížeč.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod drobino » 13 lis 2016 14:46

Omlouvam se za ot ale zajimalo by mne proc itcrowd nedoporucuje routery pod 1000kc? Jestli jsi to nekde jiz vysvetloval tak me prosim odkaz. Ja mel doma vzdy levne routery d-link, tp link, ted mam tendu. A vsechny bezi bez problemu. Ten d-link uz vice jak 10let. A prechazel jsem jen kvuli novejsi(ryclhejsi) technologii wifi. B,g,n, ted ac tak by mne zajimalo co konkretne na domaci pouziti na drazsim routeru je a stabilne bych to vyuzil aby se mi vyplatilo priplacet treba 4x vyssi cenu. Dekuji za odpoved.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod petr22 » 13 lis 2016 14:56

Protoze jsou to lacine prehrivajici se a vytuhavajici zmetky, mnohokrat overeno.

Kdyz mas pomaly internet tak to nepoznas, ale pri 200 mbit/s a rychlejsim pripojeni stahujes plnou rychlosti, najednou to jde dolu a vypadne internet - to se prave prehral procesor v routeru. Kolikrat ani te maximalni rychlosti nelze dosahnout, prooze procesor je na 100% zatizeni. Stejna situace pri pripojeni vice pocitacu - jeden stahuje a ostatnim skoro nejde net.

Spousta zakazniku si ani neuvedomi, ze jim bezi stahovani 3x pomaleji nez by melo jen kvuli tomu ze nezvlada laciny router.

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod Martin63 » 13 lis 2016 15:44

Přehřáté CPU v TP-Link TL-WR842N jsem ještě v životě neviděl. :D
Děje se to u krámů ve stylu TL-WR740N, tam to beru...
Vaše zkušenosti pravděpodobně pramení někdy z roku 2014, kdy byla ještě stará HW revize a tyhle routery skutečně zamrzávaly, ale to dnes opravdu nehrozí. Na síti mám okolo 700 lidí, u všech mám tyhle routery a opravdu jsem se nesetkal s problémem.

Jinak tenhle router reálně uroutuje 98 Mb/s oběma směry bez ztráty kytičky. Router do 1000,- Kč se dá krásně vybrat, ale musíš je mít vyzkoušené.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod ITCrowd » 13 lis 2016 15:49

Což je při rychlosti 200mbit/s k ničemu....
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod Martin63 » 13 lis 2016 15:55

Jsi si jistý, že má doma 200 Mbit linku? Málokdo má doma alespoň tu 100 Mbit linku. Ne všichni bydlí ve velkých městech a ne všichni chtějí platit za tak ohromnou rychlost...
V bytovce mám optiku s rychlostí 600 Mbit, na střeše AP v N-Only 5 GHz na MikroTiku. Za bezdrátem na který jsou připojené rodinné domy nad 50 Mbit u uživatele prostě nejdeš. I na UTP 100 Mbit rozvody po POE tenhle router bohatě stačí.

Čili to nechme na tazateli jakou má doma vlastně rychlost připojení. :-) Podmínka byla router do 1000,- Kč, funkčností je na 100%. To, zda uživatel očekává 1 Gbit záleží na jeho podmínkách.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

TLanda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod TLanda » 13 lis 2016 16:00

ZyXEL NBG6515 mám a funguje parádně (tady je stránka výrobce https://goo.gl/FlgdQf )
Má 5GHz / Gigabit porty / USB (Samba+DLNA) .. udajně i tiskový server / Tlačítko on-off + wifi on/off + přepínání módů (Router/AP/Repeater: vubec nemusíš do webového nastavení) + WDS / Časovač (nastavíš časy kdy se má co dělat) vypínání wifi + restart systému atd. / celkem přehledné rozhraní (když víš co hledáš) / skvělé indikační diody (nesvítí moc a ukazují přesně ty věci co potřebuješ) .. stav WANu, LANu, Wifi 2,4 i 5 GHz , WDS / vypadá fakt dobře

Jako jeniný mínus bych viděl neodělitelné antény .... Osobně bych tam potřeboval namontovat alespoň 7dBi (nejlépe 9) ... žiju v paneláku kde jsou 3dBi antény úplně na ***** ale říkám to je jedný mínus

Jenže pravdou je že jsem rád když nám jede internet od poskytovatele 20 Mbit/s .

Zatížení CPU se pohybuje v řádech procent (nikoliv desítek procent... tam jenom místy vyskočí) a RAM cca. na 50 %
Jinak tento router vyhrál v testu levných routerů v Computeru (živě.cz)
Naposledy upravil(a) TLanda dne 13 lis 2016 16:18, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod Martin63 » 13 lis 2016 16:07

ZyXEL není moc kvalitní...
Pokud máš doma skutečně nad 100 Mb/s, tak lze doporučit tento spolehlivý router: https://www.alza.cz/asus-rt-n18u-d21422 ... d=18848956
Ale nesplňuje tvé specifikace kvalitního a ověřeného routeru do 1000,- Kč!
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod radek178 » 13 lis 2016 18:16

No tak to se tady pekne rozjelo:).

ITCrowd:

Mam router za par stovek - TP Link 741, rychlost netu 100 mega (mam netbox a mozna casem daji neco rychlejsi, ale to uz treba nebude fungovat router). Mam ho minimalne 2 roky a jede uplne bez problemu a to je na nem pripojeno pres wifi nekolik mobilu, 2 ntb, 2 tablety a 1 stolni PC. Mam na nem DDWRT a nemam problem s nicim, jen potrebuji mit vypinac wifi. Ve foru jsem hledal, ale nenasel jsem nic, co by mne pomohlo. Nejsem zadnej profi uzivatel, abych musel mit router za tisice.

Martin63:
Dik, za tip. Mam 741ND. Premyslel jsem jeste o Mikrotiku, aby to melo i 5GHz a 1GB port, ale tam jsem nikde nenasel ze by to melo vypinac na wifi (asi model RB952), pry je to dobrej stroj.
Jak jsem psal vys, mam v nem DDWRT, ale neni tam nikde treba casovac na vypnuti wifi apod.

Ad Asus - to uz je moc penez. Nemusis se drzet presne do 1000, muze to byt lehce nad, ale o moc vic se mne libi cena tech asi 600 za ten TP-link, co jsi sem dal:)

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router s vypinacem wifi

Příspěvekod Martin63 » 13 lis 2016 22:33

MikroTik už je trošku víc profi pro obyčejného uživatele a RB952 s 5 GHz nemá moc smysl kupovat. Má pouze 100 Mbit porty na které ti bohatě stačí 2,4 GHz. Navíc to má v 5 GHz velmi levný rádio a tak neočekávej větší dosah, než pro jednu malou cimru. Spolehlivost není u takové cenové relace ohledně MikroTiku také moc na místě. U levných RB používá MikroTik levné kondenzátory, které mají tendenci se nafukovat... MikroTiková levná RB končí často po záruce ve věčné smyčce rebootů a nefunkčnosti. Nezbývá pak nic jiného, než si kondenzátory "doma na koleni" přeletovat. Je to spíš taková hračička pro ISP, případně firmy a ne router pro klasické uživatele. :-) Navíc pro to, aby jsi ho nastavil musíš znát alespoň základy síťařiny. Na druhou stranu přes scripty v tom nastavíš skoro všechno. Pro člověka, který MikroTik nikdy neměl v ruce silně nedoporučuji. MikroTik není a nikdy nebude "user friendly" a ani blbuvzdorný. Nepočítá s tím, že by jsi v nastavení někde udělal chybu.

Jinak můj názor je takový, že nic mezi TP-Linkem TL-WR842N (659,- Kč) a ASUSem RT-N18U (1 852,- Kč) nemá smysl.
Například TP-Link TL-WR1043ND má sice 1 Gbit porty, stojí 1 379,- Kč, ale reálně uroutuje necelých 140 Mb/s.
Takový ASUS RT-18U umí krásných 400 - 600 Mb/s za cenu 1 852,- Kč. U 1 Gbitu ASUS nemá konkurenci, jak ve funkcích, tak výkonu u svých routerů.

Proto zvaž, co pro tebe má a nemá smysl. Jestli plnohodnotný 1 Gbit (ASUS RT-N18U), nebo plnohodnotný a nesekající se 100 Mbit (TP-Link TL-WR842N).
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2292
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1181
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1044
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1483
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    3345
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů