TP link Archer C2, přerušování spojení?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

TP link Archer C2, přerušování spojení?

Příspěvekod radek178 » 23 lis 2016 17:32

Ahoj,

mám dotaz. Koupil jsem Archer C2. Mám ho první den a všiml jsem si podivných věcí při používání netu. Zdálo se mně, jako by se internet občas odpojil, ale ikonka sítě ve win 10 je v pohodě, bez žlutýho trojúhelníku.

Tak jsem si zkusmo stáhl pár velkých souborů a například iso z uloz.to, který má 3,2GB se sice stáhlo, ale asi 3x mně napsal prohlížeč, že spojení bylo přerušeno. Přitom jsem si opět nevšiml žlutýho trojúhelníku. Ten jsem dnes viděl jen 1x, ale ne v okamžiku, kdy jsem stahoval.

Problémy jsou při připojení přes kabel. Wifi jsem nezkoušel.

Dá se nějak zjistit, kde by se mohla vyskytovat chyba? Volal jsem na podporu TP linku a nic neporadili. Do routeru jsem nahrál poslední FW, který je. DDWRT a Openwrt pro tento model asi neexistuje.

Internet mám od Netboxu a problémy s ním nikdy nebyly.

Dík za tipy.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP link Archer C2, přerušování spojení?

Příspěvekod ITCrowd » 23 lis 2016 21:19

Ahoj,
v mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. Zkus alespoň pingplotter v případě výpadku a dej sem výpis ipconfig -all. Uvidíme, kde by mohla být chyba.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TP link Archer C2, přerušování spojení?

Příspěvekod radek178 » 24 lis 2016 09:24

Diky, vyzkousim. Problem je, ze vypadek v podstate nemam sanci zpozorovat. Jedine kdyz stahuju nejakej soubor, tak si pak vsimnu, ze je to preruseno. Takze jestli na presnem zjisteni doby vypadku zavisi spusteni toho pingplotteru, tak jsem asi bez sance to trefit.

Dodatečně přidáno po 14 minutách 28 vteřinách:
Vypis ipconfig je tady. Jen jsem ruzne smazal nebo zkratil MAC apod. Zapomnel jsem napsat, ze jsem zacal pouzivat HYPER-V, coz ma za nasledek to, ze v PC se objevil virtualni ethernet, pres ktery jde internet. Pres sitovy pripojeni, ktery tam je fyzicky, to ted nejede. Neumim to asi lip vysvetlit.

► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP link Archer C2, přerušování spojení?

Příspěvekod ITCrowd » 24 lis 2016 10:27

No po mých zkušenostech z Hyper V bych ti doporučil, aby ses toho co nejdřív zbavil.
Do té doby je diskuze bezpředmětná.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TP link Archer C2, přerušování spojení?

Příspěvekod radek178 » 24 lis 2016 11:44

Aha a z jakyho duvodu? Prijde mne to mnohem pohodlnejsi, nez Vmware a Virtualbox dohromady. NEzere to takrka zadnou RAM, nezpomaluje to PC a to mam PC s 16GB RAM... Jak na jsem na tom spustil vmware player, tak jsem mohl jit na pivo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP link Archer C2, přerušování spojení?

Příspěvekod ITCrowd » 24 lis 2016 18:02

ITCrowd píše:diskuze bezpředmětná.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů