Nahrazení Firewallu

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scorpik233
Level 1
Level 1
Příspěvky: 51
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nahrazení Firewallu

Příspěvekod Scorpik233 » 23 led 2017 19:10

Dobrý den,
po dlouhé době jsem si pořídil nový internet (50/2). Můj stávající router nestíhá ( Se zapnutým FW má papírově zvládat 24/s), jedná se o Zyxel Zywall 2 Plus. Díval jsem se po novém Firewallu, našel jsem http://www.softcom.cz/eshop/zyxel-zywall-usg-20-security-firewall-5x-ipsec-vpn-1xssl-5x-1gbps-4xlan-wlan-dmz-1xwan-1xusb_d103062.html, okolo této ceny by mi to vyhovovalo a moje otázka zní : Jaký je rozdíl mezi FW a routerem, je ten výše vybraný dobrý, bude výše zmíněný fw fungovat jako router ?

Děkuji všem za pomoc :-)

Reklama
Scorpik233
Level 1
Level 1
Příspěvky: 51
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení Firewallu

Příspěvekod Scorpik233 » 25 led 2017 16:19

Poradíte někdo prosím ? :D

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení Firewallu

Příspěvekod zeus » 25 led 2017 17:50

Pokud se ptas na rozdil mezi firewallem a routerem bude ti stacit overeny 1043 od TP-linku nebo neco (zde hojne recenzovane) od Asusu.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení Firewallu

Příspěvekod cejny » 05 úno 2017 21:39

Bohatě ti stačí aby router prostě zahodil nevyžádanou komunikaci zvenku. To zvládne každé šrot. FW vs routr, čert ví, routr může a nemusí mít opravdové FW, záleží co ti výrobce dá do firmware, jde čiste o softwarovou záležitost. Za mne pokud víš na co ten FW chceš, tak taky musíš tušit jaké formy FW a náhražky na routr dávají.

Pro zajímavost existuje openwrt a na něm se opravdu vizijes, pak mikrotik. První je Linux a druhé nemá cenu řešit co to je (uzavřené soft), oboje není moc bfu friendly, pokud ti nestačí základní nastavení.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů