2 síťovky v 1 PC

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

greenman
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

2 síťovky v 1 PC

Příspěvekod greenman » 30 kvě 2005 10:24

Měl jsem v PC modem a 1 LAN kartu pro spojení s notebookem.Teď mám nově internet přes wi-fi a potřeboval jsem přidat další LAN kartu pro připojení k AP.Vyhodil jsem tedy modem a místo něj tam vrazil LAN kartu.Po nastartování Win XP (SP2) se však nová karta neobjevila.Zkusil jsem tedy vyhodit starou kartu a nechat tam jen tu novou a rozjela se.Následně jsem zkusil zapojovat obě karty současně,ale do jiných PCI slotů.Někdy se počítač nerozběhl vůbec.Nejdále jsem s dostal tak,že XP našly obě karty,ale u jedné hlásí problém.Tuším,že by mohl být problém v IRQ,toto jsem zkoušel nastavit v BIOSu ale bez úspěchu.Pořád to hlásí u jedné karty chybu.Nemá někdo podobné zkušenosti? Díky za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 30 kvě 2005 10:32

tak kde je problém to ti asi neporadím, ale jenom taková drobnost: pokud je to opravdu v IRQ, tak já mám na staré síťovce přímo na ní přepínáček, takový jumper, kterým se IRQ dá nastavit, nevím, jak to je na těch nových
nic normálního mě nenapadlo

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 kvě 2005 10:54

Podobný zkušenosti naštěstí nemám, mě vždycky dvě síťovky chodily bez problémů. Nejspíš bude problém v IRQ, v tom máš asi pravdu. Jak říká Charlie o přepínáčku tak ty sem na síťovce neviděl už ani nepamatuju, tudy nejspíš cesta nepovede :wink:. Ale podívej se kdyby náhodou...
Co máš za desku? Nebude novější bios? Zkoušel si reset biosu? Pak mě napadá ještě jedna věc. V biosu bejvá položka Plug nad Play OS, má volby Yes/No. Pokuď dáš Yes, bios by měl inicializovat jen zařízení nezbytný pro start počítače, ostatní by si měl zařídit OS sám. Defaultně takhle volba je na No, zkus to změnit.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 30 kvě 2005 23:37

Situace poněkud nemilá, jde asi opravdu o IRQ konflikt zařízení. Možná tvoje PC nemá dostatek volných IRQ a tak si nová zařízení musejí IRQ sdílet. Zkusil bych mrknout do BIOSu a povypínat vše, co nepoužíváš. Čili např. pokud nepoužíváš COM porty (serial porty), tak vypnout. LPT (paralel port) - vypnout. USB porty - vypnout, modem IRQ - vypnout atd.
Určitě zkus a dej vědět.
2 síťovky v PC není žádná věda, tohle je hodně vyjímečný stav..
Rimms

greenman
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vyřešeno :)

Příspěvekod greenman » 08 čer 2005 14:42

Tak jumper ani nic podobnyho jsem na karte nenasel, ale dal jsem na radu mirase (diky) a vyresetoval BIOS a uz to slape jak svycarsky hodinky :)


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů