Výběr AC Wifi karty

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod kupjec » 13 úno 2017 23:01

Zdravím,

aktuálně mám v PC GIGABYTE WB867D-I a domácí router Archer C8. Mám pevné stoly a je pro mě nemožné dostat za ně kabel a táhnout jej přes dvě místnosti. Mám tam kabely dva, jeden nefunkční a druhý vede jen přes zeď k dalšímu PC. Jedná se o herní PC a potřebuji co nejlepší latenci.

Pomohl by mi AC přijímač v latenci nebo by jen navýšil rychlost? Moje chyba, otázka se vztahuje hlavně na b), standard ac ta karta má. Jde u ní nějak "vylepšit" příjem co se jiné antény týče?
Případně plán b) existuje nějaký "switch", který by přijal signál z nataženého kabelu za stolem do PC přes zeď a z daného switche bych pak snadno zapojil oba dva PC?

Plán b) v praxi asi nějak takto:
Obrázek


pozn.: Co se wifi týče. Jedná se o dům na vesnici, čistá pásma (rozsahy) bez jediného rušení. Vytaženou wifi kartu bych dal do PC3, který je o patro níže a aktuálně jede na velmi, velmi špatné USB no name wifi.
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2

Reklama
Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod Blitzkrieg » 13 úno 2017 23:43

Úplně nerozumím, k čemu by ti byl switch - na kabel za zdí se těžko sám o sobě připojí...

Takže já to vidím následovně:

a) zakoupil bych další router, zapojil jej v režimu AP a napojil jej na natažený kabel. (postupů, jak to udělat je na internetu mraky). Na tento router by ses pak připojoval přes Wifi kartu v PC -vzhledem ke vzdálenosti PC od tohoto potenciálního routeru (tedy místa nataženého kabelu) by latence byla minimální a rychlost maximální...

b) použil bych powerline adaptéry, které jsou zde na fóru dost doporučovány, osobně s nimi ale žádnou zkušenost nemám, takže bych osobně zvolil možnost a)


EDIT: Znovu jsem si tvůj text přečetl a pokud to dobře chápu, tak k PC2 je veden kabe skrz zeď přímo od routeru a k PC1 vede nefunkční kabel, takže ten jede přes Wi-Fi:

Potom máš několik možností:

a) Koupíš AP a LAN kabel. Do AP zapojíš v místnosti s PC2 kabel momentálně vedoucí do PC2 a z tohoto AP pak vyvedeš kou-pený kabel do PC2 (tím budeš míst připojené PC2). PC1 pak k AP připojíš bezdrátově pomocí stávajícího Wi-Fi adaptéru. HOTOVO

PS: Vzhledem ke vzdálenosti potenciálního AP a PC1 bude latence minimální a rychlost prakticky maximální. Stejně bych ale preferoval spíše jinou možnost...

b)Koupíš powerline adaptéry a 2 LAN kabely. Jeden powerline adaptér zapojíš v blízkosti routeru a druhý u PC1, Z routeru vyvedeš LAN kabel do prvního powerline adaptéru a z druhého powerline adaptéru vyvedeš kabel do PC1.
HOTOVO

PS: S powerline nemám žádné zkušenosti, ale tady na foru jsou dost vychvalované

c) Koupíš switch, (třeba tento: https://www.alza.cz/tp-link-tl-sg105-d389663.htm), lan kabel, krimpovací kleště a koncovky RJ-45. Následně blízko stěny (v místnosti s PC1) uřízneš LAN kabel a přiděláš na každý konec uříznutého kabelu koncovky RJ-45. Následně zapojíš obě koncovky do koupeného switche a ze switche vyvedeš koupený kabel do PC1.
HOTOVO

PS: Tohle je možnost, kterou bych si osobně zvolil.
###############################################################################################

Mimochodem, jak velké místnosti to jsou?
Tahle Wifi karta GIGABYTE WB867D-I je všude dost vychvalovaná, především pro kvalitní příjem a velkou rychlost za skvělou cenu, tak mě dost překvapuje, že není dostatečná při připojení na takový router a ještě ke všemu ve stejné místnosti...

Momentálně mám tuto kartu sám objednanou, tak mě to dost zajímá... :-D

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod kupjec » 14 úno 2017 00:57

Jedu na kartě už rok a absolutně bez problémů. Téma jsem založil, jelikož jsem si nevšiml podpory ac standardu a občasné výpadky neshazoval na poskytovatele internetu (optika přes půl obce), ale na zmíněnou kartu, jelikož mi wifi na telefonu jela přes speedtest lépe (na PC byla latence 92ms a telefonu 60ms). Testuji to již týden a bude to vlivem větru a mrazu a ne kvůli chybějícímu (-ve finále nechybějícímu) /ac (C8 mám nově, ještě měsíc zpět jsem měl klasický /n-kový router).
Jediné co mi vadí na kartě je to, že při zapojení nedostanu anténu na stůl (PC je na zemi) a jsem nucen ji mít položenou na case, kde je zbytečně přes celou délku místnosti zhruba 11 vrstev dřeva (stůl je vyplněný skříňkami a šuplíky).

Skrze EDIT jsme se pochopili správně a já děkuji za podrobné návody jak situaci vyřešit. Přes el. síť to asi tahat nebudu kvůli složitosti kabeláže v domě, ale na ostatní kroky se podívám podrobněji (zvláště se mi líbí C), kde je přesná odpověď na můj původní zmateně napsaný dotaz - za což se omlouvám).

Mezi zmíněnými pokoji je zeď nosná, pevné cihly, proto jsem tahal kabel, tehdy (6let zpět) by bylo bez šance vymýšlet cokoli s wifi. Router je tak hloupě umístěn v rohu domu, jelikož pod ním je obývák+kuchyň a hned vedle je okno a dosah na zahradu (+v tom rohu je husí krk s kabely ze střechy do obýváku k TV, snadno jsem vytáhl příjem optiky). Místnosti na obrázku mají zhruba 8 metrů :)
AutoCAT jsem na takovou hloupost otevírat vážně nechtěl, ale snad si rozumíme :D

Recenze karty v plné stručnosti:
Hrát se na tom rozhodně dá. Sem tam pád latence je kvůli vytížení (12 wifi zařízení - nový router to už snad ustojí), to jsou ale opravdu extrémní situace a 95% času při dobrých venkovních podmínkách (vítr, déšť, mráz - vlivem mého druhu poskytovatele) byl v PC naměřen stejný výsledek jako v telefonu nalepeném na routeru. 3ms, a 27mb U/D (1:1) tedy to, za co si platím bez ztráty.

Pozn.: kabel chci řešit čistě kvůli prioritizaci signálu pro mě-> zamezení toho, že mi to přeruší jiná náhlá žádost připojeného wifi zařízení.

- psáno na telefonu
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2017 06:57

Co je sloziteho na Powerline?

Jeden adapter strcis do el. zasuvky u pocitace, druhy u routeru a je to. Lepsi nez jakakoliv wifina.

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod kupjec » 14 úno 2017 10:50

A to tomu nevadí, že by se to tahalo skrze troje pojistky chtěl bych-li to jinde v domácnosti? Zavádět to kvůli jednomu PC? Jsou tam nějaké ztráty nebo to funguje plnohodnotně?
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod petr22 » 14 úno 2017 12:12

Nevadi, pokud jsou ty draty fyzicky propojene.

Kdyby byly pri prenosu ztraty, tak by to prece bylo k nicemu :-)

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr AC Wifi karty

Příspěvekod kupjec » 14 úno 2017 15:06

Takže pokud to chápu správně, tak můžu udělat (př. situace níže):

TL-PA4010 koupit 2x (tedy 4 krabičky => 1-4).

1. Do zásuvky u routeru a propojit LAN kabelem. (Je možno vést to i skrze prodlužku nebo musím přímo do sítě?)
2. Do prodlužky PC1, propojit. ED: koukal jsem na propagační video. U PC mám jen jednu zásuvku, do které jsem šoupnul prodlužku a využil 6 zásuvek, lepší bude využít tento powerline než výše zmíněný a nemusím řešit to, jestli může do prodlužky, což.
3. Do zásuvky u PC2, propojit.
4. Do zásuvky u př. TV/PC3 úplně v jiné místnosti, ale stejné el. síti a propojit.

A všechny 3 zařízení budou mít plnohodnotné připojení bez závislosti na Wifi. Je to tak?
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nelze spustit wifi po vměně karty Příloha(y)
    od akem » 28 pro 2023 14:33 » v Problémy s hardwarem
    28
    1565
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 22:19
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    877
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1448
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Nacenění grafické karty
    od VasekB » 23 zář 2023 18:27 » v P: Hardware
    0
    1879
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 18:27
  • Upgrade graficke karty pro můj pc
    od Martin86 » 15 říj 2023 20:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1055
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 08:23

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti