Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
wabi-sabi
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod wabi-sabi » 02 bře 2017 12:54

Ahoj,
jde prosím u tohoto routeru s nejnovějším firmwarem v asuswrt v pokročilých nastavení u bezdrátové sítě nastavit vysílací výkon, snížit/zvýšit tx power? Na některých zahraničních fórech píší, že tato možnost byla z asuswrt odebrána, ale prý záleží v jaké zemi se router používá. Někdo má u tx power adjustment možnost nastavit mW, někdo procenta, někdo 5 možností Power Saving, Fair, Balance, Good, Performance a někdo možnost nastavit sílu signálu vůbec nemá. Zvažuji jeho koupi a potřebuji mít možnost snížit a zvýšit sílu signálu dle potřeby.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod ITCrowd » 02 bře 2017 14:36

Vítej na PC-HELP!
Ona tato možnost může být přidána/odebrána i pouhou aktualizací firmwaru. Vyzkoušej, uvidíš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod Blitzkrieg » 02 bře 2017 14:58

Na routeru RT-AC53 mám s nejnovějším dostupným fw 5 možností (Power saving, Fair, Balance, Good a Performance). Předpokládám, že to bude pro ostatní Asus routery podobné. Každopádně nejlepší bude, když si to otestuješ sám - vždy to můžeš do 14 dnů vrátit...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod ITCrowd » 02 bře 2017 16:06

2 blbkrig: dle jednoho routeru nelze soudit. Sám jsem jich recenzoval dost. Platí to, co jsem napsal výše a uděláš dobře, když nebudeš odhadovat. Plnou informaci může poskytnout jen majitel. A jak jsem psal - po aktualizaci firmwaru se to může změnit. Tazatel zjevně věnoval problému více času než ty, protože popisuje všechny možnosti, se kterými jsem se setkal.
Ještě bych podotkl, že možnost nastavit vysílací výkon bude u těchto routerů zřejmě vždy - a to díky možnosti přihlášení se k operačnímu systému pomocí SSH a přímé změny konfiguračního souboru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod Blitzkrieg » 02 bře 2017 18:47

2 ITKráva: začínám mít takový pocit, že Tvůrci článků na tomto fóru rádi zesměšňují ostatní (nedávno to byl uživatel X) a teď ty. V čem je moje odpověď tak špatná? Napsal jsem snad: "Ano, určitě to jde regulovat"? Ne, nenapsal. Pouze jsem napsal, že u routeru RT-AC53 to lze regulovat a jakým způsobem. Pak jsem dodal, že tedy nevidím důvod, proč by to mělo být u routeru stejné značky a vyšší řady jinak. Upozornil jsem ho ale, že to tak být nemusí a ať si to ověří sám a případně do 14 dnů vrátí...

V čem byl tento příspěvek tak špatný? Odpovím si sám - v ničem, pouze si tady někdo něco potřeboval kompenzovat...

Uživatelský avatar
wabi-sabi
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod wabi-sabi » 03 bře 2017 13:27

ITCrowd, děkuju za přivítání na fóru a tvé odpovědi.

Blitzkrieg, to že je možnost regulace v posledním firmwaru AC53 mi dává naději, díky za příspěvek.

Nezbývá než koupit a vyzkoušet. Stejně je toho třeba ověřit víc. Nikde jsem např. nenašel jak moc přítomné USB 3.0 na routeru ruší vysílání 2,4 GHz. Plánuji mít v routeru neustále zapojený USB 3.0 flash disk a občas možná USB 2.0 HDD.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2017 08:20

2 blbkrík: Chytrému napověz.... Tedy konkrétně:
- tazatel věnoval problému více času, neži ty. Popisuje všechny možnosti, se kterými jsem se setkal.
- odpověď ve stylu - mě to funguje je nepřípustná. Tazatel se ptal přímo na konkrétní typ. Tedy jako by se ptal, "Má škoda 120 elektrické stahování oken?" Ty odpovíš - "Moje oktávka to má takto". Tedy naprosto irelevantní odpověď.
- pokyn k vyzkoušení dostal už v předchozím příspěvku, není nutné to opakovat. O 14-ti denní lhůtě na vrácení určitě tazatel ví
Shrnuto - tvůj příspěvek z hlediska pomoci má nulovou informační hodnotu a slouží jen k tomu, aby sis připsal "čárku". Sdělil jsi pouze to, že jiný typ routeru s danou verzí firmwaru tuto možnost má. Na to se ale tazatel neptal. A co se týče zesměšňování - pokud bys psal příspěvky, které mají hlavu a patu a skutečně pomáhají tazatelům, nedělal bys ze sebe šaška.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod petr22 » 05 bře 2017 08:26

"Pouze jsem napsal, že u routeru RT-AC53 to lze regulovat a jakým způsobem. Pak jsem dodal, že tedy nevidím důvod, proč by to mělo být u routeru stejné značky a vyšší řady jinak. Upozornil jsem ho ale, že to tak být nemusí a ať si to ověří sám a případně do 14 dnů vrátí."

Prispevek je spatny v tom, ze odpovidas, prestoze neznas odpoved na otazku. To co jsi napsal na 3 radky se da rict jednim slovem: nevim.

Uživatelský avatar
wabi-sabi
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod wabi-sabi » 16 bře 2017 16:16

Pokud by do tohoto tématu zabloudil někdo se stejnou otázkou jako já:

V aktuálním FW 3.0.0.4.380.6516 u RT-AC58U zakoupeného v ČR možnost nastavení výkonu vysílání (tx power adjustment) není.

koblihcz
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod koblihcz » 28 bře 2017 06:04

Ono to nastavení síly signálu tam je. Jen je pomocí HTML stylu skryto. Defaultně je nastaveno na 100%.
screenshot-router.asus.com-2017-03-28-05-56-47.png

Zkoušel jsem HTML upravit a hodnotu změnit, ale po uložení se změna nepromítla. Bude to ošetřeno ještě asi někde při ukládání.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Snížení síly signálu u ASUS RT-AC58U

Příspěvekod ITCrowd » 28 bře 2017 08:00

ITCrowd píše:Ještě bych podotkl, že možnost nastavit vysílací výkon bude u těchto routerů zřejmě vždy - a to díky možnosti přihlášení se k operačnímu systému pomocí SSH a přímé změny konfiguračního souboru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    869
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54
  • ASUS ROG RT-AC5300
    od SirKooky » 26 črc 2023 23:49 » v Sítě - hardware
    0
    1920
    od SirKooky Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 23:49
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    1983
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54
  • Navýšení RAM NTB ASUS B53E
    od kuk22 » 03 bře 2024 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    714
    od kuk22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 20:19
  • Asus RT-AX58U PPPoE O2 Příloha(y)
    od Miikeshek » 21 črc 2023 11:01 » v Administrace sítě
    2
    2137
    od Miikeshek Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 09:29

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], mmmartin a 6 hostů