Problém s internetovým připojením.

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod bohmacek » 03 bře 2017 18:03

Zdravím.

Nedávno jsem změnil poskytovatele. Zavedli sem 32 Mb/4 Mb bezdrátový internet. Vše bylo v pořádku asi týden až dva, poté mi začal z neznámých důvodů padat internet. Abych popsal slovo "padat". Chci načíst stránku, místo jména záložky v prohlížeči tam mám adresu té stránky. Pokud mi to spadne na víc než 7 sekund přibližně, tak se mi ukáže : Stránka nejde načíst a něco s DNS. Odpojí mě to ze všech her, ztratím spojení. Na teamspeaku nic neslyším, ale nejsem odpojený, nýbrž po pár sekundách je to zase v pohodě. Ikonka internetu neukazuje žádné problémy. Počítač si myslí že internet furt jede i když nejede. Občas je výpadek internetu doprovázen pozdějším zpomalením, a to velkým. Jelikož mi asi 4x už po zapnutí PC nešel internet kvůli síťové kartě, rozhodl jsem se koupit novou. Koupil jsem si https://www.czc.cz/tp-link-tg-3269/65619/produkt a k tomu ještě nový kabel. Problém ale furt trvá. Myslel jsem si, že jeden z příčin problémů může být router. Konkrétně to, jak rozděluje adresy zařízením. Měl jsem za to, že mi když mi tu adresu dává, tak se mi prostě odpojí internet. Tato činnost je ale pravidelná, a moje výpadky nejsou. Router jinak vysílá wireless naprosto v pohodě. Dneska bych ještě otestoval načíst stránku pomocí notebooku připojeného přes wi-fi a i přes ethernet. Každopádně se obracím na vás s prosbou o radu, jak tento problém vyřešit :)

Děkuji

S přáním hezkého dne bohmacek

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 3 minutách 52 vteřinách:
Ref

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2017 08:46

V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. pročti. Budou mě zajímat výpisy ipconfig /all - fukční i nefunkční a screen pingplotter - nefunkční.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod bohmacek » 05 bře 2017 17:36

ITCrowd píše:V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. pročti. Budou mě zajímat výpisy ipconfig /all - fukční i nefunkční a screen pingplotter - nefunkční.


Zaslal jsem do soukromé zprávy 2 screeny. Pokud je potřeba poslat ještě něco jiného, tak prosím napište co, a jak na to ( kdyby to byl třeba graf v pingplotteru nebo podobně, tak jak ho udělat ). Smazal jsem lokální a ipv6 adresy kvůli "bezpečnosti".

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2017 18:07

1. poslední příspěvek se tu necituje.
2. na SZ nereaguji - viz. podpis. Vlož screeny sem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod bohmacek » 05 bře 2017 18:39

Nechci je posílat sem, kde jsou přístupné všem. Nemůžete udělat vyjimku a kouknout se prosím do zprávy ? Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2017 18:44

V tom případě máš smůlu.
např. lokální ip adresy nikomu nic neřeknou, většina lidí jede na ip 192.168.0.0/24, nebo 1.1/24. Svou IP adresu veřejnou klidně začerni.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 06 bře 2017 08:52, celkem upraveno 2 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod bohmacek » 05 bře 2017 18:56

Ani začernit to neumím .... repost
Přílohy
Výstřižek.PNG
qas.PNG

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod ITCrowd » 06 bře 2017 08:53

ITCrowd píše:V tom případě máš smůlu.
např. lokální ip adresy nikomu nic neřeknou, většina lidí jede na ip 192.168.0.0/24, nebo 1.1/24. Svou IP adresu veřejnou klidně začerni.

Naprosto zbytečně jsi začerňoval ip adresu v ipconfig a první adresu v pingplotter. Lokální IP 192.x.x.x 10.x.x.x atd. nelze žádným způsobem zneužít.
Podle toho co vidím, je problém u tebe.
Máš poslední šanci dodat relevantní informace.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod bohmacek » 06 bře 2017 11:50

Omlouvám se za mojí případnou neomalenost, ale s pingplotterem jsem nikdy nedělal a nevíc co po mně konkrétně chcete. Můžete mi prosím blíže popsat co chcete poslat ? Poté rád pošlu fotky. Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod ITCrowd » 06 bře 2017 12:19

Je mi líto. Nebudu zde trávit čas přesvědčováním BFU. 3x a dost. Co jsem po tobě chtěl jsem jasně napsal, kromě toho sis měl pečlivě prostudovat článek, což jsi neudělal.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod bohmacek » 06 bře 2017 12:32

Článek jsem pečlivě prostudoval, ipconfig poslal a v pingplotteru jsem také zaslal screenshot při výpadku, nevím co víc bych měl udělat.

Dodatečně přidáno po 11 minutách 29 vteřinách:
Já Vám doopravdy nechci brát Váš drahocenný čas, pouze potřebuji pomoci a Vy jste jediný, kdo se rozhodl mi pomoci. Proto Vás snažně prosím, jestli by jste mi vysvětlil, co přesně po mně chcete, když už jsem ipconfig /all poslal a v pingplotteru jsem udělal screen při výpadku. S prominutím nechápu Vaší "agresivitu" vůči mně jako nováčkovi. Nevím co konkrétně po mně chcete, ve Vašem návodu na PingPlotter jsem udělal vše, článěk jsem si taky pročetl, pingování a vše podobné, sí'tová karta, drivery, ale stále nechápu co po mně chcete. Můžete se tedy prosím vyjádřit konkrétněji, popř. popsat co mám přesně udělat podle Vás. Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetovým připojením.

Příspěvekod ITCrowd » 06 bře 2017 12:54

ITCrowd píše:např. lokální ip adresy nikomu nic neřeknou, většina lidí jede na ip 192.168.0.0/24, nebo 1.0/24. Svou IP adresu veřejnou klidně začerni.

Polopaticky:
- všechny adresy začínající na 192, 169, 127, 10 jsou neveřejné a můžeš je klidně ukázat, protože jsou v lokální síti a zvenku nepřístupné (to už jsem psal).
- těžko můžu identifikovat problém ve tvé síti, když začerníš i přidělenou IP adresu ze svého routeru - jak mám ověřit, zda je správně?
Totéž pingplotter.
Prohledej si všechna témata, kde pingplotter požaduji. Uvidíš jasně, co potřebuji vidět.
navíc vzhledem k DNS začínajícím na 10. odhaduji, že veřejnou IP adresu stejně nemáš a tudíž veškerá tvá opatření jsou naprosto zbytečná.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 06 bře 2017 13:09, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1830
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3086
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti