Škodí routeru (klient routeru) vypínání na noc? Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Škodí routeru (klient routeru) vypínání na noc?

Příspěvekod behavioralista » 05 bře 2017 17:34

Tak já se pokusím být ten třetí a věru 15 let už vypínám 4.kompl čudlíkem na přepeťovce.Kompl,monitor i wifi router je připojen na přepěťovce a každý den zapínám a vypínám čudlíkem na jak už tu bylo napsáno beznapěťový stav.Dělám to i u televize,nabíječky po dokončení nabíjení vytahuju,mikrovlnku i sporák po dokončení činnosti vytahuju ze zásuvky.Navíc v noci mám jistotu,že když dispečer v noci zachrní a houká mu tam na panelu přepětí či podpětí,tak mě doma nic nezačne hořet,když spím.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Škodí routeru (klient routeru) vypínání na noc?

Příspěvekod X » 05 bře 2017 17:41

Každé řešení má své pro a proti, já se zařídil podle potřeby. Kdysi jsem měl na modemrouter (ADSL) pověšený jen PC, takže jsem vypínal a například WiFi na něm pro svoji síť jsem ani nezapínal. Postupem času jsem se rozrostl na 2x PC, 1x tablet, 2x mobil, 1x hodinky, 1x TV, 1x satbox, 3x switch, 1x tiskárna, 3x NAS, 1x vykrývací (modem)router WiFi. ADSL modemrouter WiFi je neuralgický bod mé sítě, takže kdybych ho vypnul, nejen že by nešel Net, ale ani moje síť. Takže už jede nonstop. A záření na nás jde ze všech stran, i z jádra Země a z Vesmíru ...
Naposledy upravil(a) X dne 05 bře 2017 17:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Škodí routeru (klient routeru) vypínání na noc?

Příspěvekod ITCrowd » 05 bře 2017 17:43

"- beznapetovy stav je skutecne normalni pro vsechny soucastky - to, co vadi se stane ve chvili, kdy se zdroj elektriny zapne" - s tímto tvrzením souhlasím
"- prodluzovacka nema zadny vliv - potom ale neexistuji ani prechodove odpory a zakaz zapojovat dve prodluzovacky do sebe od bezpecaku je jen vymysl, ktery zarucene nevede k poskozeni zarizeni po zapnuti podluzovacky" - opět demagogie - jaký vliv může mít přechodový odpor v řádu miliohmů na napájení zařízení, které bere 15W? Spočítej si to dle zákona pana Ohma ju?
"- zdroj k routeru neni umisten v routeru - krome toho, ze existuji i routery se zdrojem uvnitr si precti znovu co jsem psal - "elektricka zarizeni", ne "routery". DVD prehravace, modemy, satelitni prijimace, switche, radia, televize - to vse opravuji a to vse ma zdroj obvykle uvnitr (pocitam to, co je mi doneseno na opravu, ne co existuje). A temer u vsech kusu co opravuji je majitele vypinali na noc bud vytazenim ze zasuvky nebo vypinacem na prodluzovacce." - Tazatel se ptá na router. Takže příspěvek mimo mísu
"proc prvni odejdou zarizeni, ktera jsou pravidelne odpojovana z el. site a osttani tehoz typu funguji dele pokud jsou pouze prepinana do standby. Kdyby jich bylo par, nereknu. Ale jsou jich za ty roky stovky." - moje zkušenost je právě opačná, zřejmě proto, že dokážu spočítat, jaká by měla být kapacita, jak moc záleží na ESR a všímám si i kde je elyt umístěn.
Z praxe jen můžu říct, že dříve se jaksi více dbalo na zdraví součástek. např. typicky zdroje pro výkonové zesilovače měly předřadný odpor, který při náběhu chránil jak diody, tak kondenzátory. Tento odpor se pak "zkratoval" relátkem po nabití kondenzátorů na 80% kapacity. Atd. atd. To, že na to dnešní výrobci kašlou je prostě dané, s tím se nedá nic dělat.
Nicméně - pro každý spínaný zdroj platí (pokud je správně navržen), že nejmenších ztrát a nejvyšší účinnosti doshuje při jmenovitém zatížení. Při přetížení by měla zareagovat ochrana, při malém zatížení jsou namáhány součástky. Elyty ve spínaných zdrojích dostávají nejvíce zabrat při provozu, protože do nich jdou v podstatě pulsy a ony to musí srovnat. Pokud ho vypnu ničím netrpí. Připouštím ale, že zapínací impuls je větší, než jeho obvyklý pracovní, nicméně pokud je správně nadimenzován, nic se neděje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Škodí routeru (klient routeru) vypínání na noc?  Vyřešeno

Příspěvekod Noob123 » 10 bře 2017 16:29

Díky všem za komentáře. Vidím že to není jednoznačné a víceméně vždy záleží na okolnostech, četnosti i kvalitě samotného produktu. Já budu osobně zpracování od Ovislinku věřit a zařízení budu na noc vypínat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr routeru dům
    od petan320 » 31 kvě 2023 07:59 » v Sítě - hardware
    1
    1513
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 09:30
  • Přejmenovaní routeru Příloha(y)
    od Dolpi » 07 úno 2024 19:46 » v Administrace sítě
    2
    713
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:30
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    713
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    924
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3477
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti