stará baterie

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Hubatka
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: duben 08
Bydliště: PRAHA
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

stará baterie

Příspěvekod Hubatka » 07 bře 2017 20:12

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně dobíjení baterie při zapnutém adaptéru. Poslední dobou mi začala často svítit Led kontrolka napájení baterie, ač mám stále zapnutý adaptér. Protože dříve to tak často nedělalo, myslím si, že mi baterie odchází (6 let!!). S tím počítám. Co mě ale zajímá, proč se vlastně vybíjí baterie, když ntb jede na sít´ový adaptér?
Nabíjení trvá až 2 hodiny, poslední 2 % jsou nekonečné, a co mi vadí je, že se hodně přehřívá adaptér a taky ta svítící kontrolka, která mě nutí kontrolovat stav. :mad:
Mohla bych event. jet pouze na adaptér a nekupovat zbytečně bat, když s ntb necestuju? Nepřekvapí mě něco nepříjemného?
Můj ntb je ASUS P50IJ.
Díky.
Hanka

Reklama
hubys@outlook.cz
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará baterie

Příspěvekod hubys@outlook.cz » 09 bře 2017 10:53

baterie je už tak zníčená že nedokáže udžet capacitu ani při stálem dobíjení doporučil bych baterii odpojit časem by se mohla diky neustalému dobíjení nad její maximální hranici (jelikož její maximální kapacita byla na tolik snížena) způsobit přehřátí a vypoknutí baterie.

Hubatka
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: duben 08
Bydliště: PRAHA
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stará baterie

Příspěvekod Hubatka » 09 bře 2017 12:26

Díky, za odpověd´. Včera na zkoušku jsem jela pouze na baterii, tj. bez adaptéru, abych si ověřila její kapacitu a světe div se, vydržela něco málo přes 2 hodiny, což k její stáří je obdivuhodný výkon, ne? Baterií to asi nebude. Stále nerozumím, proč při zapnutém adaptéru, dochází k vybíjení baterie až např. na 20%, začne svítit LEDka a začíná její 2 hod. nabíjení a děje se to každých cca 5 dnů, to přece není normální, přece bud´jedu jen na bat., když jsem mimo sít´anebo na adaptér. Nedělá to adaptér?, to nabíjení baterie při zapojeném adaptéru začalo totiž po výměně adaptéru před 14 dny a už to 3x dobíjelo, jinak parametry nového adapt. jsou v pohodě, tj. napětí a příkon. Hanka

hubys@outlook.cz
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará baterie

Příspěvekod hubys@outlook.cz » 09 bře 2017 16:57

ten nový adaptér je originální nebo kopie ? mohlo by se stát že pokud má NB betsi spotrebu nez dodává adapter tak to dotahava uz baterky ( jen moje teorie ) v opačném případě bude neco spatne se zdrojem nebo jeho řídící jednotkou

Hubatka
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: duben 08
Bydliště: PRAHA
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stará baterie

Příspěvekod Hubatka » 09 bře 2017 18:21

Díky za odpověd´.
Nový adaptér není originál asus, je to universální adaptér goobay 72w, 19V, starý byl 65W, 19V, vím, že nový adaptér musí dodržet V, což je v pořádku a co se příkonu proudu týče, nesmí být nižší než orig (65W) a to není je vyšší (72W), což nevadí.
Já ještě zkouším od včerejška ten orig. asus adaptér, a uvidím, jestli to bude mít stejný průběh, tj. cca za 4-5 dní baterie vybitá při zapnutém adaptéru, pak ti dám vědět.
Pravda je, že když jsem vyměnila starý za nový (koupila jsem ho unáhleně ho kvůli jiskřící zástrčce do sítě, pak mi elektrikář řekl, že se nic neděje), tak od tohoto okamžiku dochází k tomu problému s vybíjením bat.
Jinak co myslíš tím zdrojem a jeho řídící jednotkou, jaký zdroj, adaptér?, jiný zdroj?

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: stará baterie

Příspěvekod Speed_dead » 09 bře 2017 18:51

Otázkou zůstává, zda výrobce na zdroj těch 72W jen nenapsal a v reálu je slabší.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Hubatka
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: duben 08
Bydliště: PRAHA
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: stará baterie

Příspěvekod Hubatka » 11 bře 2017 08:24

Zdravím, po testu se starým originálním adaptérem nedošlo k vybíjení baterie, resp. žádné dotahování z baterky, takže resumé je patrně bud´falešný údaj o příkonu proudu nového universálního adaptéru, což nemůžu potvrdit, nikdo ho neměřil/volný konektor nového adaptéru, což můžu potvrdit, byl volnější. Díky za rady. A zdravím. Hanka


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stará Česká adventura
    od Mynyus » 22 pro 2023 19:57 » v Hry
    2
    972
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 11:42
  • Motorola moto g32 nebo g51 a stará sim
    od p3v4x » 16 úno 2024 10:45 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    438
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 12:07
  • kamery s výdrží baterie 3-5 hodin
    od teichmann.ondrej » 16 črc 2023 21:45 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1014
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 21:45
  • HP ProBook 455 g6 nová baterie avacom
    od p3v4x » 08 úno 2024 20:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    425
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 22:14
  • nova originalni baterie do HP EliteBook 845 G7
    od p3v4x » 16 bře 2024 19:59 » v Vše ostatní (hw)
    3
    429
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    17 bře 2024 09:26

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů