Síla signálu wifi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mrazovaja
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Síla signálu wifi

Příspěvekod mrazovaja » 08 bře 2017 14:27

Zdravím, mám router tp link https://www.czc.cz/tp-link-tl-wr740n/71100/produkt, Dcera ve vedlejším pokojí má slabý signál a jen těžko se může dívat na filmy. Je možné, že to dělá právě ten router? Bydlím v panelovém domě. Děkuji za případné odpovědi...Jana

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod X » 08 bře 2017 15:56

Spíš tam máš WiFi smog od sousedů. Co takový kabel (LAN)?

mrazovaja
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod mrazovaja » 08 bře 2017 16:43

Jako že mi to ruší wifi od sousedů? Dcera se dokonce připojuje i na sousedskou wifi, nemají ji zabezpečenou heslem a signál má někdy lepší, než ten náš. No myslela jsem, jestli by se to dalo řešit i bez kabelu...

pharic
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod pharic » 11 bře 2017 21:02

Tam spíš bude jen něco špatně nastavené.Mám tento wifi router také a signál mám prakticky stejný po celém bytě a to je to 3+1 (80m2).dívala ste se do nastavení routeru??

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2017 21:07

Je potreba na wifi routeru vyzkouset vsechny kanaly, treba to na jinem bude lepsi.

Co se tyce pripojovani na wifi souseda, to bych nedelal (i kdyz neni zabezpecena):
http://zakony.centrum.cz/trestni-zakoni ... ragraf-230

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod nations112 » 11 bře 2017 21:39

Petr22: Nepřehánějte zase :D Kdyby se takové věci opravdu řešily, tak je zavřená půlka republiky a je vyloženě blbost těch lidí, že to nemají zaheslované. Dokonce některé PC a mobily se k nezabezpečeným wifinám samy připojí.

Co se týče dosahu. Může to být klidně barákem. Není žádnou novinkou, že zejména paneláky poměrně hodně tlumí wifi signál a pokud je router umístěn ještě nějak nešťastně, tak to tomu taky pomáhá.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod petr22 » 11 bře 2017 21:46

"a je vyloženě blbost těch lidí, že to nemají zaheslované."

S timto nazorem neobstojis ani proti studentu 1 rocniku prav. Kdyby se to resilo? Je to velmi snadne. Mam MAC adresu zarizeni v moji siti, podavam trestni oznameni, vyrobce zjisti ktere zarizen ma MAC adresu, prodejce komu bylo prodano nebo to same dokaze zjistit poskytovatel pripojeni ktera MAC adresa je pripojena do jeho site - a a muze majiteli pocitace prijit predvolani na Policii. Znovu opakuji: ze ty jsi o podobnem pripade neslysel, neznamena ze to nikdo neresi. Koukal bys, kolik prijde za mesic poskytovali internetu od Policie pozadavkum na identifikaci (nikdo netvrdi, ze vsichni jsou tam i pozvani, naprosta vetsina se to nedozvi). Lidi podavaji trestni oznameni i kvuli takove ptakovine jako virus v emailu. Samozrejmne je pravdepodobnejsi, ze majitel wifi je trubka ktere to nevadi. A je mozne, ze zaroven je to pricina ruseni vlastni wifi site.

Takove extremy, ze se majitele bytu zacali navzajet udavat na telekomunikacnim urade ze jejich zarizeni presahuji povolene vysilaci kmitocty jsem uz taky videl, ale to tady nehrozi zcela urcite. Zarizeni rusici vlastni sit bude v dosahu 20m libovolnym smerem, nejspis tim co je ten pokoj.

Pozor jeste na jednu vec - prodlouzeni dosahu vlastni wifi znamena zaroven zaruseni sousedu - kteri mohou resit stejny problem. Takze trebas zacne valka o to, kdo ma vykonnejsi vysilace. Kabel se rusit neda a nikomu nevadi.

pharic
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síla signálu wifi

Příspěvekod pharic » 11 bře 2017 22:44

To petr22:Ve většině tvého příspěvku s tebou souhlasím.Zabezpečení wifi je prakticky první věc co by měl uživatel řešit a to zabezpečení samotné wifi sítě tak i přístup do nastavení routeru.Nejideálnější je samozřejmě užití MAC adres zařízení.To že si lidi nezabezpečí tak je to výhradně jejich problém.A člověk co se trochu vyznátak pak nemá ani problém se dostat na dálku do nastavení router.Co si psal ohledně rušení pokud to člověk nezna tak se sám díky své neznalosti dostane diky poskytovateli do nejobsazenějších kanálu (byt maji routery standartne auto výběr kanálu) většinou si obsadi kanál 1 nebo 6 nebo 11.Sem v paneláku a mám kolem cca 30wifi siti a 95% je nacpaných v těchto kanalech.Takže pokud ja vím jak si si wifi nastavit tak by proti mě nikdo neobstal.Kdyby si totiž zjistili základy tak by si mohli všechno taky nastavit.Ale za jejich neznalost by mohli vinit jen sebe a ne za to že jsem schopen z wifi vymáčknout maximum.Ale prekryvani wifi určitě soud a pcr řešit nebude

Dodatečně přidáno po 5 minutách 46 vteřinách:
To petr22:A další věc kterou řešit nejde pokud ti majitel (napr.soused) da heslo o povolení k užívání jeho wifi...takhle sem to dočasně mel taky než sem dořešil vlastní připojení


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2417
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Přepnutí wifi 4/N na 5/AC
    od zik9 » 20 kvě 2023 02:07 » v Problémy s hardwarem
    3
    688
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 13:59
  • Rozšiřovač WiFi
    od bugicek7lpCZ » 27 kvě 2023 15:33 » v Sítě - hardware
    1
    1048
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 08:49
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    533
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2112
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů