Router do 1000kč

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Pepin23
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router do 1000kč

Příspěvekod Pepin23 » 08 kvě 2017 18:30

Ahoj,

nedávno jsem zde psal o mém problému s resetovaným routerem straightcore wrt-312, kterému se nešlo dostat do nastavení.
Prolezl jsem všechny weby a vyzkoušel OPRAVDU všechno, ale prostě jsem se do nastavení nedostal a tak jsem si řekl, že si raději koupím nový router.

Tento je už stejně starý a rychlost wifi byla žalostná, takže výměna by se stejně v dohledné době konala.
Otázka je jaký router koupit?

Vzhledem k tomu, že wifi bude používána pouze o víkendech a pouze na notebooku, tak nebude potřeba žádný "sporťák" a bude stačit něco do 1000 kč.

Současný router má (prý) rozhraní WAN, a proto potřebuji to samé u nového.
Zkrátka potřebuji výměnu kus za kus.

Přemýšlel jsem o: https://www.alza.cz/tp-link-archer-c20- ... d=18843092 , ale samozřejmě si nechám poradit.

Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod ITCrowd » 08 kvě 2017 18:34

Nedoporučuji. Má pouze 100Mbit porty.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pepin23
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod Pepin23 » 08 kvě 2017 18:40

ITCrowd píše:Nedoporučuji. Má pouze 100Mbit porty.


Pro mě je zásadní, abych ho mohl pouze vybalit, vypojit starý a zapojit nový router.
Kus za kus.
Opravdu nepotřebuji velkou rychlost

jsemzpet
Level 1
Level 1
Příspěvky: 74
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod jsemzpet » 08 kvě 2017 18:42

ITCrowd má pravdu, dnes má smysl pořizovat pouze Gigové.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod ITCrowd » 08 kvě 2017 18:42

Pepin23 píše:Pro mě je zásadní, abych ho mohl pouze vybalit, vypojit starý a zapojit nový router.
Kus za kus.
Opravdu nepotřebuji velkou rychlost
Takhle to nefunguje. Stejně ho budeš muset nastavit. WAN port přesně dle tvého routeru a možná i včetně MAC adresy. O rychlost tu vůbec nejde. Za tu cenu je to jen levná plečka, která stejně nebude stíhat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod Martab » 08 kvě 2017 18:51

Opravdu bych se díval po něčem s Gbit porty (https://www.czc.cz/wifi-routery/produkt ... icker=sNEW), konkrítní model ti doporučí rádci nademnou :-)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Pepin23
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod Pepin23 » 08 kvě 2017 18:58

ITCrowd píše:
Pepin23 píše:Pro mě je zásadní, abych ho mohl pouze vybalit, vypojit starý a zapojit nový router.
Kus za kus.
Opravdu nepotřebuji velkou rychlost
Takhle to nefunguje. Stejně ho budeš muset nastavit. WAN port přesně dle tvého routeru a možná i včetně MAC adresy. O rychlost tu vůbec nejde. Za tu cenu je to jen levná plečka, která stejně nebude stíhat.


A jak zhruba těžké by to bylo nastavit?
Jak nastavit WAN port?

jsemzpet
Level 1
Level 1
Příspěvky: 74
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod jsemzpet » 08 kvě 2017 20:04

Na to nelze obecně odpovědět, záleží na tvém poskytovateli. Ve většině případů to nebude tak, jak ITCrowd spekuluje. Vezmeš router, připojíš ho, router dostane od DHCP serveru tvého poskytovatele adresu a o nic se nemusíš starat.
Pokud tvůj provider automaticky nepřiděluje adresy, musíš si nastavit adresu sám. Jakou, to ti neporadím, to musíš zjistit sám. O nutnosti nastavovat MAC adresu se zatím zmiňovat nebudu, protože to skoro žádný komerční provider nedělá.

Další možnost je, že router možná vůbec nebudeš potřebovat (resp. nebudeš ho muset používat jako router). To platí v případě, že poskytovatel dělá NAT nebo routuje na zařízení co ti dodal.

V tuto chvíli ti opravdu nikdo nedokáže poradit. Zeptej se svého providera a nebo sem doplň informace o tvé síti.

Pepin23
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod Pepin23 » 08 kvě 2017 20:53

jsemzpet píše:Na to nelze obecně odpovědět, záleží na tvém poskytovateli. Ve většině případů to nebude tak, jak ITCrowd spekuluje. Vezmeš router, připojíš ho, router dostane od DHCP serveru tvého poskytovatele adresu a o nic se nemusíš starat.
Pokud tvůj provider automaticky nepřiděluje adresy, musíš si nastavit adresu sám. Jakou, to ti neporadím, to musíš zjistit sám. O nutnosti nastavovat MAC adresu se zatím zmiňovat nebudu, protože to skoro žádný komerční provider nedělá.

Další možnost je, že router možná vůbec nebudeš potřebovat (resp. nebudeš ho muset používat jako router). To platí v případě, že poskytovatel dělá NAT nebo routuje na zařízení co ti dodal.

V tuto chvíli ti opravdu nikdo nedokáže poradit. Zeptej se svého providera a nebo sem doplň informace o tvé síti.


Tohle je přesně to, co jsem potřeboval vědět.

Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod ITCrowd » 08 kvě 2017 21:16

Bude to přesně tak, jak ITCrowd spekuluje.
Pokud provider podporuje DHCP, tak ve starém routeru bude ve WAN zaškrtnuto DHCP.
Pokud je providerem nastavená pevná IP adresa, pak ji najdeš v nastavení WAN starého routeru. Zrovna tak, jako všechna další potřebná nastavení.
O opsání MAC adresy jsem psal proto, že zrovna můj provider MAC adresy hlídá.
Ale samozřejmě můžeš kontaktovat providera o potřebné údaje, jen mi to připadá zbytečné, když si je můžeš najít sám.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod Martab » 08 kvě 2017 21:18

Bohužel zjistit si je nemůže, protože do starého routeru se nedostane (viz jeho minulé téma...).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router do 1000kč

Příspěvekod ITCrowd » 08 kvě 2017 21:20

Áha. V tom případě nezbývá, než kontaktovat providera. A protože tam má mikrotik, pak možná router nepotřebuje vůbec.
Pak by mu mohla stačit ta plečka jako AP. Takže stejně kontaktovat providera.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2550
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1332
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1241
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1617
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1025
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů