Vypadávání sítě (wifi i kabel)

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

C_ejinka
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Vypadávání sítě (wifi i kabel)

Příspěvekod C_ejinka » 20 kvě 2017 12:02

Zdravím,

potřebovala bych od Vás takovou hezkou radu, protože brzo s tímto tempem přijdu o nervy. Mám 4 roky starý notebook (Packard Bell TV44HC). Nikdy jsem s ním neměla žádný problém, co se týče wifi. Notebook běžel normálně na UPC i na Amigonet. Teď jsem se přestěhovala a zřídila si nového poskytovatele internetu místní Teta net + koupila nový router. Od té doby mi v notebooku zlobí abnormálně wifina. Při delší nečinnsoti (nechám jen zaplej noťas aby se třeba stáhnul film) mi wifi vypadne s tím, že se mi objeví žlutý trojúhelník s nápisem "omezeno". Nikdy dřív mi to na jiné síti notebook nedělal. Když se pokusím notebook připojit přes kabel tak mi také vypadává. V domácnosti má přítel také notebook a na něm to nezlobí. Když u nás byl technik z Teta net, sdělil mi, že u nich výpadky nejsou a že to dělá můj notebook, ať zkusím reinstal systému - ten jsem udělala a žádná změna. Chci se zeptat, zda nevíte čím to může být, když jiní poskytovatelé mi fungovaly v pořádku a teď to zlobí. Myslíte, že to je síťovým adaptérem nebo jaké mám možnosti vyřešení tohoto problému? Přiznám se, že do té doby, co to začalo zlobit jsem s notebookem nezkoušela jiné připojení (např. u rodičů), ale mám v plánu to co nejdříve vyzkoušet.

Děkuji za rady!!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadávání sítě (wifi i kabel)

Příspěvekod ITCrowd » 22 kvě 2017 09:28

Takhle z hlavy těžko říct. Bude třeba alespoň základní diagnostika - viz. můj podpis.
Bude mě zajímat výpis ipconfig /all funkční i nefunkční a screen pingplotter nefunkční. Uvidíme, zda se něco objeví.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadávání sítě (wifi i kabel)

Příspěvekod AdrianR » 22 kvě 2017 21:30

Občas sa stane, že sa ulomí, skratne kábel do WIFI antény. Prechádza okolo pántu a pri každom otvorení a zatvorení sa pohybuje až sa jedného dňa zlomí, skratne a prestane prenášať signál do antény. ktorá je zvyčajne v hornej časti obrazovkového dielu. Rovnakú chybu môže spôsobiť zatienenie antény kovovým držiakom napr. kamery. Ale diagnostika káblov je vec pre servis a doma sa ťažko robí. Je potrebné mať náhradné antény s káblami pre WIFI pripojenie. Alebo je jednoducho vadný WIFI diel.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadávání sítě (wifi i kabel)

Příspěvekod ITCrowd » 22 kvě 2017 21:39

Bože Bože, do kohos to zase duši vrazil...
Předně - chyba se objevuje i na LAN, což s wifi vůbec nesouvisí
- na diagnostiku porušeného kabelu stačí obyčejný ohmmetr
- stínění kamery může mít vliv na rychlost, ale ne na síť jako takovou
- každý notebook má antény minimálně dvě a že by odešly obě, o tom lze s úspěchem pochybovat.
Chápu, že jako slovák nemůžeš správně porozumět česky psanému textu, proto by ses měl vrátit ke svým ovcím a neplést se do věcí, kterým nerozumíš. Japonec by na tvém místě spáchal harakiri - zkus to vzít jako návod.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    873
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43
  • Vypadávání zvuku na Discordu
    od Ghoust23 » 12 čer 2023 20:12 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1289
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:12
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3892
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2640
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Kabel k Logitech G Pro X
    od extrem » 22 úno 2024 20:27 » v Vše ostatní (hw)
    0
    474
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 20:27

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů