Výpadek připojení k internetu

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

FruFru55
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výpadek připojení k internetu

Příspěvekod FruFru55 » 05 čer 2017 19:08

Zdravim,

poslední dobou (cca 2 dny) mi vypadává internet (někdy i několikrát za den, občas mi net běží třeba 5 minut a pak spadne.. tak jdu restartovat modem a zase to běží třeba i několik hodin). Na routeru svítí všechno co má, ale vypadne jak internet v pc tak wifi.

--- Do routeru mi vede kabel asi od providera. Z routeru mi vede kabel rovnou do PC. ---

Mám windows 10 Education a celkem našlapanej komp. V poslední době jsem žádné aktualizace nedělal. Dělá to poslední dva dny a vždy musim chvilku počkat nebo resetovat modem a stále ještě několik minut počkat, než to naběhne.

Mám pocit, že kdyby to bylo chybou v PC, tak by mi šla alespoň wifi ne?

v příloze máte ping v cmd... neprošel ani jeden packet a fotku zapojení routeru.
Celých několik let to funguje a začne to blbnout v posledních dvou dnech.

-- občas mi ikonka připojení ukazuje, že jsem připojen.. ale wifi ani pc mi nejde :)

Nevíte, co s tím?

PS: když tady čtu po fóru, že mám zkusit připojit pc rovnou na kabel, jak to mám udělat? Myslím to tím, že mi vede do routeru nejdříve ten kabel, kterej do pc asi těžko připojím. Děkuji :)

PS: ale když se podívám do spráce zařízení.. tak tam vidím datumy.. od kterých to možná nějak začlo blbnout :) co s tím?
Přílohy
adadad.jpg
gfhgfh.jpg
fff.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadek připojení k internetu

Příspěvekod ITCrowd » 06 čer 2017 08:57

Muhehe, já se z tebe dorvu :lol:
Např: "Celých několik let to funguje a začne to blbnout v posledních dvou dnech." a screen obrázku z ovladači s textem "ale když se podívám do spráce zařízení.. tak tam vidím datumy.. od kterých to možná nějak začlo blbnout", přitom data jsou z roku 2016 a blbne ti to dva dny? Nemáš schízu? :lol:
Ping na 192.168.1.1 logicky nefunguje a ani nemůže, protože ty máš bránu 192.168.0.1, tedy pingáš úplně na něco jiného :-)
" když tady čtu po fóru, že mám zkusit připojit pc rovnou na kabel, jak to mám udělat? Myslím to tím, že mi vede do routeru nejdříve ten kabel, kterej do pc asi těžko připojím." Tohle jde udělat pouze v případech, kdy je internetová linka přivedena UTP kabelem.
A konečně - fotky jsou k ničemu. Rozhodně je lépe napsat, že máš internet od UPC a výrobce modemu je cisco - a je třeba přesný typ.

A teď k řešení - namaluj a přilož schéma sítě. Píšeš o připojeném PC kabelem, ale zároveň zmiňuješ wifi, takže všechny zařízení.
V mém podpisu nejdeš návod na diagnostiku sítě. Pečlivě si prostuduj, bude mě zajímat ipconfig /all funkční/nefunkční a pingplotter třeba na seznam funkční/nefunkční. Uvidíme, co se objeví.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výpadek fóra
    od ITCrowd » 03 říj 2023 09:19 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    17
    5430
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 23:19
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1778
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56
  • Přemostění internetu
    od Tukan » 13 čer 2023 16:46 » v Administrace sítě
    9
    2876
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 15:19
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2834
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1236
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti