vytáčení VDSL PPPOE - nefunguje

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

surel
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

vytáčení VDSL PPPOE - nefunguje

Příspěvekod surel » 28 čer 2017 09:12

Zdravím. Potřeboval bych poradit s nefukčním vytáčením pppoe. Měl jsem funkční zapojení modem Comtrend vr3026e v bridge modu a za ním router TP-Link 842ND. O víkendu byla u nás bouřka, sice nebouchlo přímo do domu, ale někde blízko, protože to vyřídilo i hodiny na blízkém kostele. Od té doby nejel internet. Teprve po zavolání na O2 linku a zresetování modemu do továrního nastavení se podařilo internet rozjet. A tady začal můj problém. Ve chvíli, kdy jsem Comtrend znova přestavil do bridge, ozkoušeného již cca 4 roky, tak router za ním jen marně vytáčel. Nešlo sestavit linku. Tak jsem různě laboroval, až jsem si všiml, že mi najednou nesvítí 1 LAN port Comtrendu, který je zapojen do routeru. Nu což, přehodil jsem kabel do 2 LAN portu, v nastavení modemu jsem přesměroval bridge do něj a internet se bridge režimu rozjel. To však fungovalo jen do rána, kdy zase všechno vypadlo. Protože jsem neměl moc času jen jsem zresetoval obě zařízení, ale kýžený výsledek to nepřineslo. Nicméně po volání na O2 (volal tchán), kde mu řekli, že to nejde ať si koupí nový modem, se to zase rozeběhlo. No řekl jsem si, že je asi Comtrend načatý (viz. nefunkční LAN port) a jal jsem se nainstalovat jiný modem a to Zyxel VMG1312-B30B. Bohužel, ani návod nepomohl k tomu, abych na něm úspěšně zprovoznil bridge mod. Zkoušel jsem nastavovat jak PTM tak ATM, dle návodu, ale bridge mod stále nejde, respektive router opět není schopen sestavit linku. Zajímavé je, že v rámci toho, že všechno nechám na později, jsem vrátil zpět Comtrend, ale už ani on se v bridge modu nerozjel. Takže nakonec jsem tam hodil zpátky Zyxel s tím, že zatím bude routovat síť on, ale musím říct, že to není nejlepší řešení, spíš nouzovka. Jen aby jel net. Chtěl bych tedy poprosit, jestli někdo s tím mám nějaké zkušenosti, jak přesně nastavit ten Zyxel do funkčního bridge modu, případně má konfigurační soubor, zda by jej neposkytl. Rád uvedu i podrobnosti, pokud by byly potřeba. Předem děkuji za vaši pomoc.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Asus RT-AX58U PPPoE O2 Příloha(y)
    od Miikeshek » 21 črc 2023 11:01 » v Administrace sítě
    2
    2159
    od Miikeshek Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 09:29
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1549
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    649
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1024
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1662
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů