Internet ADSL

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

luukaas
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Internet ADSL

Příspěvekod luukaas » 06 črc 2017 10:23

Dobrý den.. Obracím se zde s problematikou pevného internetu přes pevnou linku ADSL. Mám trošku více dotazů a otázek ta+k se to budu snažit uvádět srozumitelně. Bydlím ve vesnici která je od ústředny vzdálená crr 1700 m . Internet mám od O2 . Je to internet přes pevnou linku Adsl . Rychlost u mě při přeměření je nějakých 5.20 mb/s. Ve vesnici je nás více a máme hruba stejnou rychlost internetu. Chtěli jsme internetovou televizi v HD ale ta tu nejde. Vedení kabeláže je tu staré asi 17 let. Dotaz první je taková rychlost v pořádku? Před pár dny jsme mluvil se slečnou s O2 ta mě prozradila že lidé kteří jsou u ústředny mají internet mezi 50- 60 mb/s a že to nedávno zrychlovali. Já že bohužel my to zrychlení třeba i na dobrých 10 mb/s (aby nám šlo nevidíme) Chápu ž vzdálenosti síla klesá. Ale opravdu tolik? Někde jsem četl že je typ ADSL2 ADSL2+ ADSL2++ Které dosahují rychlosti 20 mb/s . Když jsem se zeptal jestli by nešlo na ústředně zvýšit zdroj tak mi bylo řečeno že to není v jejich kompetenci a že to zřizuje firma Cetim. Dovolal sem se na Cetim a nejprve se mnou nechtěli ani hovořit jelikož se s koncovými zákazníky nebaví. Nakonec se mnou ten problém zkonzultovali podle toho co našli ten internet u ústředny opravdu běhá 50-60 mb/s . a že se mám obrátit zpátky na O2.Že je to jejich věc. Po zpětném volání na O2 my bylo řečeno že nám to jde dobře a že na tu vzdálenost víc nedostaneme. Někde sem se dočetl od lidí kteří byli vzdálení od ústředny 3,5 kl že jim to jde okolo 12 mb/s. Bohužel ale nikdo mě nevysvětlil kromě té vzdálenosti jak a v čem je problém a co udělat aby nám to šlo rychleji. Takže prosím jestli by my někdo tady nevysvětlil jestli ta rychlost je adekvátní? Jestli je pravda ohledně zvýšení zdroje v ústředně ? Co je technologie ADSL2 ADSL2+ ?Co by bylo potřeba a jestli by tato rychlejší technologie šla zřídit aby ten internet běžel rychleji? A ještě poslední VSDL technologie je rychlejší ale tam mě bylo řečeno že by se musela dělat nová kabeláž too úseku že je to na jiném principu. Sebekriticky ale chápu pokud je to pravda že tu kabeláž sem nikdo dělat nebude. Děkuji moc za vaše reakce. Omlouvám se že to bylo dlouhé ale snad jste základní problémy pochopili. Hezký den.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet ADSL

Příspěvekod petr22 » 06 črc 2017 10:29

Pricina je v tomto:

"Vedení kabeláže je tu staré asi 17 let."

A reseni zde:

"bylo řečeno že by se musela dělat nová kabeláž too úseku že je to na jiném principu"

Co by se muselo udelat - vymenit komplet cele vedeni a to nikdo jen kvuli par stovkam mesicne od koncovych zakazniku delat
nebude.

Nezapominejme, ze ucel toho stareho vedeni je pouze telefonni linka.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet ADSL

Příspěvekod ITCrowd » 06 črc 2017 10:47

Vítej na PC-HELP!
Zjednodušeně řečeno - DSL připojení využívá schopnosti telefonní linky přenášet vyšší kmitočty, než je třeba pro hovorové pásmo. Tedy pro hovor je třeba zajistit 300-3300Hz. Linka však umí až 1 MHz. Více zde: http://pit.wz.cz/adsl.php
Chytré hlavy pak napadlo využít tuto nevyužitou šířku pásma pro přenos dat.
Problém je v tom slovíčku "až". Je samozřejmé, že čím delší vzdálenost, tím klesá schopnost vedení přenášet vyšší kmitočty. A čím menší kmitočet, tím menší šířka pásma = menší rychlost.
A aby toho nebylo málo, tak musíme připočítat i vliv rušení - to je různé od lokality a kvalitě vedení. A zase - čím delší vedení, tím spíše se na něm něco "nakmitá", signál je pak nečitelný a rychlost se musí snížit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

brutulus
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet ADSL

Příspěvekod brutulus » 06 črc 2017 11:52

Na ADSL a VDSL na vesnicích O2 i Cetin z vysoka kašlou. Na televizi bych doporučil jednoznačně satelit a u internetu si ověřte místní wifi sítě, eventuelně LTE internet (např. Air fix) bude taky rychlejší než stávající ADSL.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet ADSL

Příspěvekod cejny » 06 črc 2017 18:19

Zrovna lte na doma misto dratu je haluz, testovaci provoz na mesic je ok, ale pak uplatnuji agregaci. Lidi co pise ze to jede jako tobe mezi 17-23h je dost a najde se i par co pisi ze je to jeste horsi, tj. problemy s nacitanim. Hlavni problem je ze po mesici jsi v haji a jses vazane. U nas to asi neprojde na to ze dolozis ze skusebni provoz byl super a ze ostupujes na zaklade to ze nasledny realny provoz se skusebnim nema nic spolecneho a ze nejsi sam koho podvedli. Za mne to neni nic jineho nez podvod pri skusebnim provoze neuplatnovat agregaci a pak ji pustit,kdyz uz ses vazane.

viz. https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=4&t ... 2319f7654e , sice si z toho isp delaj prdel, ale resi se to i jinde.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet ADSL

Příspěvekod Grander » 06 črc 2017 19:22

Jinak ADSL2 a ADSL2+ je novější verze ADSL kterou nejspíš máte, takže to nemusíte řešit (původní staré ADSL se už nepoužívá)

luukaas
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet ADSL

Příspěvekod luukaas » 06 črc 2017 21:14

Grander píše:Jinak ADSL2 a ADSL2+ je novější verze ADSL kterou nejspíš máte, takže to nemusíte řešit (původní staré ADSL se už nepoužívá)

Děkuji takže z dosavadních odpovědí to vypadá že více z toho prostě nevymáčkneme.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 4 vteřinách:
petr22 píše:Pricina je v tomto:

"Vedení kabeláže je tu staré asi 17 let."

A reseni zde:

"bylo řečeno že by se musela dělat nová kabeláž too úseku že je to na jiném principu"

Co by se muselo udelat - vymenit komplet cele vedeni a to nikdo jen kvuli par stovkam mesicne od koncovych zakazniku delat
nebude.

Nezapominejme, ze ucel toho stareho vedeni je pouze telefonni linka.


No jen je divné že stejné vedení které je na mapě od ústředny z toho města tak je vedené na jejím konci a uživatele tam mají VDSL a pokračování dál k nám nabízí pouze adsl a je to stejné vedení.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2206
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5204
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Super rychlý internet
    od Stenatko » 21 črc 2023 14:01 » v Internet a internetové prohlížeče
    15
    2809
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:42
  • Jeden internet - dva byty
    od Myerina » 08 zář 2023 10:58 » v Sítě - hardware
    14
    2504
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 13:16
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1137
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů